1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да се омажам

Дискусија во 'Брак' започната од vasilija.vase, 10 септември 2011.

  1. taznatajbg

    taznatajbg Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Не сакам да се омажам бидејќи не се гледам себеси во брак и после се што имам доживеано мислам дека така и ќе остане.Сепак има време до тогаш ќе видиме.Можеби ќе запознаам некој што ќе ги исполни моите очекувања па ќе бидне и бракот.Никогаш ништо не се знае...
     
  2. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Кој не би сакал :^) Али за мене е премногу рано мислам имам многу обврски:факултет.За деца треба пари:храна,алишта ова она.Заврши факултет после шо сакаш праи-Татко ми :lol:
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Искрено кажано, бракот како брак најмалку ми значи! Само потпис, а тоа не ми значи ама баш ништо. Ако решам дека сакам да живеам со некој, ако се разбираме, се сакаме и се почитуваме, бракот не ми е неопходен.
    Како поминува времето, се повеќе сум сигурна дека НЕ сакам брак. А ако случајно се решам на такво нешто, пред 30тата година тешко. Си уживам во целосната слобода, еднаш сум млада сепак.
    За голема и раскошна свадба па никогаш не сум имала желба, а верувам дека никогаш нема ни да имам.
     
    На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Го разбирам тоа чуство,но како и дае добро е да се омажиш со нормален човек бар за недај боже една чаша вода да ти подаде,оној брак на хартија не ти треба ти треба брак во кој ке се сплотите и функционирате....
    Не грижи се за секој има срека верувај твојата срека нема да те одмине....поздрав
     
  5. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Сакам да се омажам, но не сега рано ми е :) ...после факултетот би сакала.
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Сакам да се омажам... само за да добијам комплет Делимано тавчиња.
    Реално, не можам, ниту ќе можам да си ги дозволам без случување на овој свет чин.
     
    На Hipster, Marilyn-Monroe, i-v-a-n-4-e и 8 други им се допаѓа ова.
  7. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Сум си размислувала на темава многу пати и како поминува време од сакам во не сум баш сигурно. Повеќе би сакала неформален брак т.е. заеднички живот, па и деца. Почнав да не ја разбирам разликата помеѓу склучен брак со потпис и заедничко живеење со саканата особа, освен во случај на (недајбоже) разделба која е секако покомплицирана ако бракот стои на документ.
    Треба да разгледам аргументи зошто е добро да се има склучен брак :geek: можда пак ќе почнам да се предомислувам да направам свадба ако ми е пишано некој да ме побара за животна сопатничка :)
     
  8. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    секако дека сакам да се мажам,ама не сум ја уште пронашла личноста за тоа,постојано си мислам дека нема ни да ја најдам,а најмногу ми е страв да не останам сама
     
  9. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    нененненен премногу е рано имам само 20 а не планирам ни наредните 3-4 години неможам да си се замислам во бело
     
  10. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    јас сакам да се омажам сега одма денес во моментов.хахахах
     
  11. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
    Трендафилке ете и во реклама те спомнале !

    Абе не е малку претеризам? Ми се чини почнаа сите да претеруваат со превземање од Фемина |(
     
    На i-v-a-n-4-e, rakce69, MSkorpionka и 10 други им се допаѓа ова.
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Барај си да ти испалат авторски права Трендафилке. :D Јако!
     
    На JuLleE и Trendafilka им се допаѓа ова.
  13. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    А смее вака, нема никакви ограничувања од страна на форумов? Малку е глупо и незгодно кога ќе подразмислиш...
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^по некоја логика ова е кршење на правата
    Нели сите права се задржани на фемина, па ваљда до толку се заштитени некои работи.
     
  15. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    Можеби решиле да и подарат Делимано тавчиња! ;)

    Само...така ќе нема изговор за мажење :D
     
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Уште не ме контактирал некој за тавчиња, како надоместок за употреба на коментарот во рекламата. :D
    Инаку, знам дека не е соодветна темава, и слободно нека ги преместат сите коментари во друга врзани со ова, ова беше смешно во секој случај и безопасно, ама реално - утре може да си ги видите коментарите, размислувањата, песните, расказите кои сте ги пишувале тука, на некое друго место - весник, сајт, книга дури - и како ќе се заштитите од кражбата? :^)
    Невиден арамилук... :|
     
    На Annath, mims-89, antonina и 10 други им се допаѓа ова.
  17. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Еден ден да.
    Но тоа е за мене многу голем чекор кој зависи од многу работи.
    Прво нормално партнерот со кој треба да имам многу разбирање пред се. Исти гледишта на животот.
    Потоа, бидејќи со бракот си идат и деца, сакам ништо да не им фали кога ќе ги имам. Сакам да бидам во состојба да им пружам се што ќе им биде потребно за нормален живот, а за да успеам во ова ми треба факултет и работа. Исто и на партнерот, па да можиме двајцата заедно да го платиме сето тоа.
    Инаку семејство и топол дом е мојот сон и смислата на мојот живот. Не кариера, не лудување и журки до 40 години, туку семејство.
     
  18. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    би требало одредени луге овде на форумов да се запрашаат каде ни се нашите авторски права и колку сме заштитени во врска со наште постови каде и како завршуваат па затоа апел од мене до сите главни и одговорни луге на фемина сајтот да бидат одговорни и да ни објаснат како може нашите коментари да се најдат некаде на реклами?????
    да не се замараат со бришења на мислења и теми него да се зафанат со работа да ни ги заштитат нашите постови денес ова небитно мислење на трендафилка кое и нема ништо да и наштети но утре кој знае кој и каков пост би бил употребен во некои цели и како ние не би биле разоткриени и изнесени во јавност
    ова е посериозна работа отколку што воопшто изгледа па затоа малку да се залагааат на таа тема и таа страна

    се надевам дека нема да бидам погрешно сватена и дека мислењето нема да ми биде избришено неко ке се свати како најдобронамерен совет
     
    На stefi23m му/ѝ се допаѓа ова.
  19. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    Мислам дека без потреба напаѓате. Нема никаква злоупотреба на правата според мене. Форумот е јавен, мислењата се јавни а лицата се анонимни. Дури не се ни знае кој го дал мислењето затоа што сите овде се анонимни. Како ќе биде некој разоткриен? На кој начин освен ако самио тне се разоткрие? Плус тоа убаво пишува подолу (Авторите на мислењата се одговорни за нивната содржина.) Затоа секој да внимава Што пишува. И мислењето што е искористено не е некоја си реклама. Од кого реклама??? Од трендафилка? Па и некој од делимано може да се регистрира или од било која фирма да напиШе мислење и да се рекламира. Самите се глупираат со ставањето на мислењето за реклама од анонимец.
     
  20. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    А вие навистина си мислите дека сме анонимни овде? Хах