1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да сум повторно со бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од emilijakaraivanova, 6 јануари 2010.

  1. гдфхјдмдк

    гдфхјдмдк Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ...Bese mnogu dobar kon mene..retko se gledavme mesecno ednas ili niednas go sakas mnogu ..povekje od se ...no toj pocna da pisuva se negovata bivsa na fb I I komentirase na sekoja slika ljubavi srce takvo raboti I I napisal te sakam I mi veli mene deka me sakal samo mene no jas se zakarav a toj dodavase I raskinavme site velea deka nemozeme Eden bez drug ..ne se znae pred 10 dena raskinavme od togas toj mi pisa I jas mu vrakjav I go prasav zosto mi pisuva koga sme raskinati I mi rece zosto jas mu vrakam haahah negovite doma I site mu go rekoa toa:ako zemis edna casa I ako ja skrsis I koga ke ja spois dali ke bide ista kako prethodno ..taka e I so nas toj so solzi me isprati I mi rece jas nema da najdam podobra od tebe nikogas no ti od mene ke najdes podobar I toj ke bide isto tolku sreken kolku sto bev jas dodeka te imav tebe ...go ostaviv neka odi toj ke se kae eden den ..mnogu mi e tesko nemozam bez nego neznam kako da mu go kazam toa ..
     
  2. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Мора некое време да бидете во Без контакти фазата. Сте раскинале пред само 10 дена и ти веќе сакаш да му се вратиш? Не не... Нека направи неколку работи по коишто ќе покаже Дека те сака Ако те сака, како пишувал така на неговата бивша, па уште и дур идел со тебе... Нели тебе те сакал?! Речи му да не ти пишува повеќе не затоа што сте раскинати, туку зошто си видела дека не те сака. Ако те сака, ќе се снајде да ти докаже за да му се смириш. Сепак, подготви се и на тоа да го снема, прво ќе прекинеш контакт, после следи тест ако почувствува потреба за тебе додека бил без тебе и на тестот ќе се покаже каква била таа потреба.
    Знам дека сакаш да си со него, ама не смееш :3 Ќе те повреди повеќе ако така лесно му се вратиш по таква огромна грешка :fubar:
     
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Сте се гледале еднаш или ниеднаш месечно?

    На бившата и коментирал дека ја сака?

    Ти ги кажал најклише муабетите што сум ги слушнала некогаш.
    Дали сами сакате да си правите проблеми или што е работава? После толку знаци дека треба да се тргнеш од него, мислам дека бесцелно е да ти пишуваме било што.
     
    На Victorian, Sanjichka007, vitamina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    А што повеќе од сево ова што го напиша треба да му кажеш?
    Девојко со сила убавина не бидува бе.
    Ќе боли ќе помине, стисни заби, ќе имаш многу љубови за кои ќе си ја трескаш вака главата и ќе учиш од грешките, не е само тој на светот, времето тече и е лек за сите рани, не е само еден ден .. зацврсти тоа карактерот и продолжи понатаму, млада си, тек топрва ќе се смееш и ќе плачеш истовремено.
    Никакво молење никакво колење, дечкото не те сака, сама си видела и се правиш слепа, сама си слушнала и се правиш глува. Остави го на раат, мажи има со лопата да ги ринеш.
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Vaka vo 2011 avgust zapoznav Eden decko no beshe samo muvanje. Jas ziveev vo it toj vo mk. Se slushavme na fb preku tel toj beshe kaj mene i go zasakav imav 16 godini skoro 17 moja prva ljubov. No bidejki bevme daleku reshivme da zavrsham skolo pa ke vidime dali da sme zaedno.
    Jas mu se predadov cela go sakav. Pominaa meseci sledniot August pak se vidovme bevme zaedno Call vreme i toj me sakashe i sekoj avgust taka.
    2014 go zapiznav mojot segashen soprug no kontaktite so mojata prova ljubov nekogash ne gi izbrishav. Vo avgust 2014 ostanav trudna i jas budala namesto da si ostanam so tatkoto ma kerkami jas trgnav so monot segashen soprug.
    Sega sakame i dvajcata da sme Pak zaedno kako edna familija.
    Mojot segashen soprug ne è veke kako shto go znaev stana bezobrazen navreduva i sekoja moznost e pogodna da nego da da me ucenuva i omalovazuva.
    (Toj ne znae deka kerkami ne e negova kerka i sekogaš mi veli deka le mi ja zemal i ke iaceznal)
    Mojata prva ljubov znae deka kerkami e i negova kerka , ednostavno se sakame no e a tolku ednostavno da bideme pak zaedno ima proceduri za mojot razvod.
    Nekogash se prashuvam shto da pravam kako da pravam?. :(
    Znam sama se piknav vo ovaa situacija...

    Spremna sum za kritiki.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Dali imas rabota vo italija? Kolku sto svativ ti tamu zivees. Znaci ako imas rabota ke mozis da si ja zemis kerkickata so tebe. A ako si zavisna od segasniot soprug - toa ke odi potesko. Ili mozis da razmislis za druga alternativa - so dnk test da go osporis tatkovstvoto na segasniot soprug, da dokazis deka toj ne mu e tatko. Vidi si ja ubavo siu\tuacijata i zastani so advokat dobro iskonsultiraj se. Nemoj da bidis brzopleta. I obavezno razgovaraj so toj od makedonija sto bi se slucilo dokolku se razvedis. Ako toj bil tolku nepostojan mozi da ostanis razvedena i toj da ne saka da se omazi za tebe. Posebno zemi vo predvid da ne se ima veke ozeneto so druga pa tebe samo te lazi i mota. Jas pak ic nemam verba vo mazite - jbg se razvediv mozebi zaradi toa. Sekako moras da go proveris tatkoto na tvojata kerka, dali ke prezemi nekoi cekori za da se ozeni so tebe ili povtorno ke mu ja kidni koga ke zavrsi avgust.....A inaku nemam navika da kritikuvam - ne sum vo takva pozicija ni vo mojot zivot taka da...
     
  7. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram za sovetite. Inaku so tatkoto ma kerkami se slushame sekoj den nikogash ne me ostavi sama. Ne mozevme da sme zaedno zatoa shto toj e vo makedonija a jas ne no sekogaš sme bile vo kontakt. Dalecinata ne spreci i mojata doverba vo ovoj moj soprug so skoj mislev deka kerkami ke ima podobar zivot. Unaku ne rabotam.
     
  8. tteea55

    tteea55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    Епаа вакаа поминаја два месеци откако се скаравме со бившиот ама постојано сме во контакт ии сега го побарав да прајме муабет да се решиме оти вака нема смисла ни со него не сум ни без него.. ама незнам шо ќе му кажам јас го викнав аа незнам шо да му кажам сакам пак да сме заедно да продолжиме да бидиме среќни како шо бевме.. велат дека тој „последниот“ разговор спасил многу врски паа кој се тие магични зборој.. ај некој нека ми кажи искуство или некој совет нешто... ;(
     
  9. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ќе бидеш искрена и отворена спрема него, ќе си го прашаш дали мисли да бидете заедно или не, барем да си знаеш. Сега ти многу одоколу кажа, не ја знам конкретната причина за кавгата па да ти дадам подетален совет.
     
    На rose60, HelpMe123 и tteea55 им се допаѓа ова.
  10. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.942
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Биди искрена спрема него кажи му дека сеуште го сакаш, дека сакаш пак да бидете заедно, дека ќе се потрудите да биде подобро, да бидете среќни како порано, дека оваа караница си сватила дека неможеш без него.
     
    На tteea55 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Мојот совет малку е пообјективен. Прво мораш да си поставиш прашање: Што ќе ме натера јас да му се вратам - ако се вратам? Напиши на лист хартија што објективно е супер во врската со него, на другата страна од листот - што е лошо и нема поправка. Спореди и ќе го добиеш одговорот. А после тоа оди и спасувај или не врската
     
    На Antebellum и tteea55 им се допаѓа ова.
  12. Bojana_Ilcevska

    Bojana_Ilcevska Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Биди искрена, кажи му што е тоа што те натера да го побараш повторно. Не треба ништо да смислуваш, ниту пред време да подготвуваш, едноставно кажи му го тоа што го чувствуваш. И не се води по никакви „правила“ такви нешта не постојат.
     
    На tteea55 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Од искуство ти кажувам дека не можеш да планираш што да му кажеш. Кога ќе излезете и ќе дојде моментот за да зборуваш се' ќе заборавиш. Остави тогаш зборовите сами да излезат од тебе, нема да изгледа како да си учела текст на памет, ќе запримети и самиот дека си збунета и искрена и така побрзо ќе ја постигнеш целта. Ти пуштам среќа на состанокот па сподели после и со нас како испаднало.
     
    На zokipoki.1, rose60 и tteea55 им се допаѓа ова.
  14. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Би сакала секој ден да почнува со насмевка на моето лице кога ќе се разбудам во неговата прегратка.
    Првото нешто што ќе го видам да е тој. Многу сакам да е како во првите месеци.
    Живеам секој ден со помислата дека никогаш повторно нема да го видам. Не ме заслужува зошто не научи како треба да се однесува со мене. Не знаеше како да се однесува со некоја што знае вистински да сака и цени.
    Сега ќе сум сама ама повторно со него никогаш. Би си фантазирала за совршените моменти што сум ги поминала со него, но никогаш веќе не би сакала да се почувствувам како да умирам.
     
    На Плавуша123, Juicy и the drummer им се допаѓа ова.
  15. arodoet20

    arodoet20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Пројде време едно 4 - 5 години можда, си признавам у цела таа приказна ја бев крива пошо бев несериозна имав 16 години и ми беше прва врска..Прекинавме и се смирувавме 3 пати и тоа ради банални ствари...
    Као на пример првиот пат пошо ја го заебавав коа ке ми текне ке му дигнам слушалка или у цела недела еден ден преку сила ке се видевме и типов ме излажа дека се лапал со друга па прекинавме па после тоа зашо не идам со него на одмор и последниов пат стварно незнам зашо прекинавме .... Ме блокна од фејс од инста и ја од тогаш само другарки молев да се укл кај него на профил да разглеам .. после мене имаше само уше една женска и прекинаа и ме фололна на инстаграм сеа пред некое време..многу го сакам луѓе и ден денес ако толку време поминало и сеа иам 20 години ми има доено памет али ако има некој помош како да го буцнам на инста за барем да пише кажууувајте
     
    На supergirlmb му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Искористи го сторито ако објавува нешто пушти некоја водичка зависи што има објавено. Пиши му ти еј здраво како си ти, се изгуби.. повлечи ја чашата ти прва. Што мора тој да ти пише.
     
    На supergirlmb му/ѝ се допаѓа ова.
  17. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Пиши му ти, онака не многу нападно,може има шанси може само гордоста си му ја повредила. Пробај, ако бива арно ако не не.
    Има моменти и јас сакам, иако се поминати 15 години...
    А знам и тој исто...
    Некогаш за глупости си го зафркнуваме животот,од инает од гордост.
     
    На carangigia и arodoet20 им се допаѓа ова.
  18. mixaelka12

    mixaelka12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    16
    одевме 2 ипол години и од кога раскинавме тој зел сите девојки од градов и некои други ги додал на сите му дава like чупинја цело време е искочем као демек види ме не ми е гајле ..
     
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Kakov bivshi , oci da ne mu vidam :D
     
    На hermosa, soffce и Justicija им се допаѓа ова.
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    На бившите директно у кланица им е местото !!! Да не слушнам дека некоја го бара бившиот , тоа се факинг шит !!!8)
     
    На hermosa, Belgin1 и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.