1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да сум повторно со бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од emilijakaraivanova, 6 јануари 2010.

  1. Zavisnaodblago

    Zavisnaodblago Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    236
    Пол:
    Женски
    Одевме месец и половина,на почеток беше совршено,секој ден заедно,но подоцна почна да ме запоставува.Имаше испити и многу добро го разбирам во врска со тоа и имав толеранција кон нашето ретко гледање.Немал време за мене.Но како може да нема време за мене,а за другарите да.Разбирам дека му се како семејство,ама јас сум му девојка и требаше барем да покаже дека му фалам,а не да му е сеедно ако не ме види 5-6 дена.Да не бидам погрешно сфатена не велам поради врската со мене да го заборави друштвото,ама доволно беше да се гледаме 2 пати во неделата.Секогаш кога ќе му пишев тој не можеше,беше зафатен,уморен,во ред ама ако ти значам ќе излезеш на половина час-час барем,како што може за сите да си најде време,ќе може и за мене,па не барам многу.И така сфатив дека на дечкото не сум му ни на крај памет,бидејќи кој сака нешто ќе најде милион начини,кој не сака ќе најде милион причини.Тој секогаш имаше причина да не се видиме.Решив да му раскинам.Сега срце ме боли,плачам,а само ден откако сме раскинати.Сакам да бидеме заедно,но мислам џабе кога не сум му ни на крај на паметот...
     
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.367
    Сеа кебразбериш дека се гледа и со друга
    Не е чудно и за рака да ја прошета овие денови
     
  3. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Си направила најдобро за себе. На време си се заштитила од поголемо приврзување со човек кој очигледно не те цени, а најверојатно и сака. Дружи се, излегувај, читај, вежбај, патувај, исполни си го времето со активности кои нема да те остават да размислуваш цел ден за него. Нормално дека ќе ти минува низ памет почесто периодов, но како што ќе минува времето сеќавањата ќе бледеат и ќе бидеш добро :)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Те избегнува како п**** пошто ваљда нејќе да е со тебе.
    Правилно си постапила, ќе ти биде тешко, ама дај си време и ќе бидеш ОК.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски

    Подобро на време што си ставила крај.
    А тој ако другарите му се поважни ( семејство како што пиша) можам да замислам што памет има и кај може да стигне со тој памет.(facepalm)
     
  6. сара1501

    сара1501 Нов член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, одамна сакав да се зачленам и го пратам форумов и ете конечно успав да го направам :) Е сега да ве прашам девојки за еден совет мојата приказна е ваква: Бевме прилично добри другари 2 години делевме се дури му местев девојчиња итн итн заедно сме спиеле јаделе но подоцна се деси и првиот бакнеж :Dи така ја затеравме ние нашата така наречена ''чудна врска'' не бевме официјални цела година ипол :x бев многу улетна и се правев како што на него му одговараше,меѓутоа ја не идев со други ни он не идеше со други и покрај тоа што не бевме официјален пар.... дојде лето он се залета по една девојка (ова по година ипол ) и не можев ништо да му кажам нели не ми бил дечко и тука се чукнав малце во глава што правам јас? земав го блокнав од сегде ставив крај.... поминаа некој 10тина дена он ме молеше да се смириме бидејки ме сакал океј некако поминав преку тоа но меѓутоа станавме официјален пар, официјални бевме точно 6 месеци , додека пред некој период не почнаа да ми пречат некој работи кај него на пример да не прифака предлози да излеземе од населба(fingers)и да не ми враќа по 5 6 саати понекогаш на пораки (ова се се дешава во 2 дена), да му биде секогаш поважен зборот на пријателот (јас :ај да одиме негде ја ти и уште пар нее сеаа сара.. а другарму ај да идеме со сара и женсками ајде бе брат..),приметив дека ги дава моите идеи по негови другари да идат со девојките а мене никако дами ја исполни желбата, го седнав на муабет и ми кажа во право си дај да прекинеме(не дека не те сакам ама повеќе работи правев за тебе како друар, ова се се случува како нагла промена 6 месеци бешесе топ и во 3 4 дена стаува најладнокрвното сутество на плантетата се зачуди не очекував ми кажуваше како се му е монотонија и како ке се мењал немал да дува ке рабтел ке го сфател факлутетот посериозно и од се ова само мене ме замени станав да си одам и трчаше по мене да сме се гушнеле незнам што пред некој ден завчера се сретнавме и ме тегнеше да сум го гушнела (кога беше со девојката што ја напоменав ми имаше кажано деа сфатил дека ме сака кога ги барал моте особини кај неа),се што кажуваше делуваше не сигурно, се сомневам дека е пак со горонаведената девојка па нејкеше да ми признае искрено незнам, не разбирам зошто не сака да ме остави ?да напоменам дека последен пат другари сме биле пред 3 години а да и тогаш сите мислеа дека сме у врска зошто се сакавме. премногу е нестабилен не можам да одлучам дали да се борам за ситуацијава или не едноставно да се фокусирам на други работи и да го заборавам? а се си беше топ 6 месеци гушки искачања внимание се и кога не беме официјани беше така само што бевме по мали па доволно ни беше најверојатно тоа.. ве молам совет
     
  7. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    затоа не се мешаат другарства со врски. Си изгубила доста време со него незнаејќи на што си и доста време знаејќи на што си ама за џабе. Ако може пак да се сведете на пријатели ок (мада малку потешко) ако не не дозволувај повеќе да ти одзема време. Сигурно имаш попаметни работи во животот.
     
    На Milobebence и worrieddd им се допаѓа ова.
  8. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.965
    Допаѓања:
    13.845
    Пол:
    Женски
    Imav momce idevme okolu 7-8meseci ne bese bas dolgo no sepak bevme konstantno zaedno svadni odmori proslavi sekoj mozen den zaedno..Sepak nastana nedorazbiranje sto od moja strana to i od negova vinovna sum za nekoi raboti.Momentalno ima devojka idat nekoj mesec no ne ja sakal barem taka kazuva.Sakam da sme povtorno zaedno kako da postapam ne znam
     
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Никако,ќе си чекаш.Ако раскинат побарај го и зборете,ако не раскине не им се мешај у врската.
     
    На cresa-jagoda, KittyCat:) и Animali им се допаѓа ова.
  10. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    У љубов и у војна нема правила :) јас би направила се ако го сакам назад.
     
    На Amelia и KittyCat:) им се допаѓа ова.
  11. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не ја учи така,утре и нејзе некоја ќе и се замеша па ќе цмиздри на форумов. Карма е бијач :D
     
    На thelittle17, Peaceful Warior, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
  12. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.965
    Допаѓања:
    13.845
    Пол:
    Женски
    Nema pravila vo pravo si :D
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Ако тој ја сака неа сам ќе одлучи. Тие се во Врска не се во брак.
    Остај ја кармата не и е место овде.
    Кога сакам нешто се борам за тоа и не бирам начини. :) Така и се докажува колку го сакаш тоа.
    А НЕ седи у ќош и носи зејтин у црква да раскинат. :)
     
    На KittyCat:) му/ѝ се допаѓа ова.
  14. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.965
    Допаѓања:
    13.845
    Пол:
    Женски
    Prv pat vo zivotov bev zaljubena. Pred toa imav i drugi so nikogo ne sum se odnesuvala kako sto se odnesuvav so nego.I edna od pricinnite e toa sto se mesaja vo nasata vrska taka da...
     
    На LiliBoz и John Snow им се допаѓа ова.
  15. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.965
    Допаѓања:
    13.845
    Пол:
    Женски
    O yes hehe ^_^
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  16. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Тој што ќе растури туѓа врска ќе гори у 9ти круг у пеколот. Шала на страна ја дадов совет,сеа нејзино си е како ќе си постапуе
     
    На LiliBoz и KittyCat:) им се допаѓа ова.
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    никој не станал среќен на туѓа несреќа. Убаво кажа @John Snow карма ис бич
     
    На Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Тоа може за брак да важи. Ја не велам да му е мувачица или јебачица. Јас велам отворено да се бори за него. Нема тука простор ни за пекол ни за карма. Се бориш за тоа што го сакаш. Од кога тоа е грев?
    Знам дека ти би сакал ја за тебе да се борам така :l:
     
    На Amelia, Snowflake97, KittyCat:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Дури и по цена у пекол да идеш?]:)
     
  20. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.965
    Допаѓања:
    13.845
    Пол:
    Женски
    Pekolot sekako ne mi bega mene :D
     
    На Amelia и John Snow им се допаѓа ова.