1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да сум повторно со бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од emilijakaraivanova, 6 јануари 2010.

  1. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Не се осеќам како да ќе горам во пеколот. Ми се има случено слична ситуација и на типот отворено му кажав пред девојката како стоје ствари и се свртев и си заминав. Тој момент беше пресуден. Претпоставувам храброста. Вечерта ми се јави.
     
    На Konfetka, marchi-cool и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  2. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    13.779
    Пол:
    Женски
    Kapa dole
     
    На Konfetka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    А бе непоштовање кон цурата е тоа,а може и до бич фајт да доведе таа ситуација :D
     
  4. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Онда поштувај ја цурата и трпи си е твојот совет.
    Нот мај стајл
     
  5. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Прво, треба да размислиш зошто сте прекинале. Дали тоа што тогаш било ќе можете да го оставите настрана во случај на помирување. Второ, од каде знаеш дека не ја сака девојка му? Ако ти кажал, значи дека си ја оговарал сегашната со бивштата и тоа доста кажува за него и неговото почитување на девојките. Дали ќе можеш да поднесеш да сенајдеш во иста ситуација? Ако сте разговарале, двајцата ли сакате да сте заедно? Ако да, нека прекине веднаш со девојчето со кое иде некој месец, бидете заедно, сакајте се и чувајте се и не ги прајте истите грешки како првиот пат.
    Доколку пак, он само ти кажува дека не ја сака, ама и даље е со неа и никако да раскине, пали си патиките од таков. Лажги со опашки се тоа.
     
    На KittyCat:) му/ѝ се допаѓа ова.
  6. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    13.779
    Пол:
    Женски
    Mene licno ne mi nema kazano na drugarka moja i ima kazano deka ne ja saka segasnata devojka iskreno jas sakam a ne znam dali i on saka i ke se potrudam da razberam
     
  7. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Прашај го директ. Не по тел не по порака. Очи у очи. И ќе знаеш.
     
    На KittyCat:) му/ѝ се допаѓа ова.
  8. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    13.779
    Пол:
    Женски
    Dada
     
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Тогаш, зошто е со неа доколку не ја сака?
    За да те преболи, а може да те има?
    Комплицирана ми е ситуацијава...

    И, дааааа. Во љубов и војна нема правила, играј како што мислиш дека е правилно и ич да не ти чуе.
     
    На KittyCat:) му/ѝ се допаѓа ова.
  10. KittyCat:)

    KittyCat:) Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    13.779
    Пол:
    Женски
    Fala premnogu
    Fala vi na site za sovetite
     
  11. ray-man

    ray-man Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Машки
    Па не е баш паметен избор враќање на бивша љубов или врска.
     
    На tamche995, MagsDestiny, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.175
    Допаѓања:
    8.862
    Пол:
    Женски
    Истото сакав да го пишам и јас.
    Ако еден филм го изгледаш повеќе пати после воопшто не ти е интересен.
     
    На ray-man му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ray-man

    ray-man Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Машки
    Исто како, барем мене ми се случило, од категорија комедија и опуштеност да извлечам хорор или драма филм.. така и со некоја бивша
     
    На Snowflake97 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @KittyCat:) Романтично звучи да се бори човек за љубовта, но да се борат двајца заедно во врска против туѓи препреки, а не човек да се меша во врска. Тоа е ептен незрело.

    Да сте се сакале толку и да сте биле зрели ќе сте го надминале недоразбирањето и сега уште ќе бевте во врска.
    Тој има девојка, а тоа што наводно не ја сакал не е зелено светло да им се вмешаш во односот :)

    Воедно, ако наоколу оди и кажува дека не ја сака, ама истовремено си ја продолжува врската со неа, значи може е дезинформација, а може и таков карактер што не почитува многу.

    Како и да е, не се мешај, не е воопшто ниту паметно, ниту убаво :)
     
    На Yowannty, RoseRain, MagsDestiny и 6 други им се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.076
    Пол:
    Машки
    Кога е веќе таква работата и си спремна да го освоиш повторно бившиот, веројатно ти многу повеќе отколку сите ние овде на форум го познаваш бившиот дечко кои му се слабостите па искористи ги како свое најсилно оружје. :)
     
    На KittyCat:) му/ѝ се допаѓа ова.
  16. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.853
    Пол:
    Женски
    Јас ќе ти речам ако мислиш дека сеуште имате шанса, бори се за него, ама само реално ако мислиш дека треба да бидете заедно и дека тој сериозно не ја сака девојката.
    Јас постојано го одбегнував сегашниот ми маж после првото раскинување, кога тој си фати девојка пробав да не се мешам, ама после нколку ситуации сфатив дека ние сме еден за друг и дека тој не треба да е со неа, му кажав, ако сака да е со мене и да продолжиме да и раскине, да не заборавам да кажам дека и јас имав дечко тогаш и требаше и јас да раскинам.
    Прекинавме и двајцата и сега сме заедно 12та год, значи да не го презедов тој чекор тогаш и да мислев на девојка му да не ја повредам можеби сега немаше да бидеме заедно и можеби ќе го испуштев вистинскиот човек за мене.

    Така да бори се за она што го сакаш, иако не е фер, сметам дека не секогаш треба да сме фер ако сакаме да сме среќни.
     
    На KittyCat:) и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  17. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Кога чашата ќе се скрши, повеќе нема назад . Колку и да ја лепиш и составуваш, џабе е, таа е сепак искршена.
     
    На sj *O*, tamche995, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.175
    Допаѓања:
    8.862
    Пол:
    Женски
    Ја избегнував темава и не сакав ни самата тоа да си го признаам, ама ме стигна и решив да пишам и да прашам за мислење.

    Вака, лани ова време негде се гледав со еден дечко чисто онака од досада, ми беше симпатичен ама ништо посебно, се гледавме може еден месец и дечкото тогаш ми кажа дека се заљубил, дека ме сака и слично ама мене дека ми беше чисто така за време да тепам со него, глумев нешто лудило, се зафркавав цело време и на крај веќе ми здосади и го откачив и тоа за најбанална работа што ја искористив како изговор за да можам да го откачам.
    Сега летово си фати девојка и сеуште се заедно, но пред да се фати со нејзе ми пиша мене дека сеуште ме мисли, сака да ме види, да ми се извини ако ме навредил и сл. Ама јас пак го откачив и тоа на многу лош начин, не знам дали ја сака нејзе ама чудно е тоа што откако се фатија после една недела она се исфарба како мене и косата ја потшиша исто што мислам и дека он тоа го има побарано од нејзе најверојатно да му личи на мене.

    Е сега проблемот е што после толку време, мене сега ми текна дека уствари беше баш фино и добро дете и дека ако бев со него ќе ме гледаше како капка вода на дланка, и сега ми е криво што има девојка и сакам некако да го скарам со нејзе ама не знам како, и дали воопшто е тоа паметна идеја? (facepalm)(facepalm)(facepalm)
     
  19. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.076
    Пол:
    Машки
    А погоре филозофираше нешто друго. :P


    Како што реков и претходно ако го познаваш карактерно каков е искористи ги тие негови маани/слабости или како и да речам. Пиши му онака другарски како си што си и чекај, можеби во него нешто ќе го натера повторно да ти пиши тебе.

    Инаку кој сум јас да судам... али едно нешто ќе ти речам, ти не го сакаш момчето, само си играш со него, и сега нешто те јади во себе (тоа е его, веројатно) и сакаш повторно да си имаш играчка.

    Али па од друга страна не го познавам дечкото можеби и ќе бидете среќен пар..
     
  20. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.175
    Допаѓања:
    8.862
    Пол:
    Женски
    Па никаде не ни реков дека го сакам, за егото си во право.
    Од една страна сакам да го направам тоа, бидејќи мислам дека ќе успеам да го скарам ако пробам, а од друга страна не сакам бидејќи познавајќи се самата себе за брзо време пак ќе го разочарам и за џабе ќе му ја растурам врската. Ни вака ни така сум.