1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да сум повторно со бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од emilijakaraivanova, 6 јануари 2010.

  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.227
    Пол:
    Машки

    Seto ova deluva deka si sebicna i nema potreba od takvo nesto. Ne bidi losa licnost, oti ne znaes zivotot so nosi pa da ti vrati na nekoj nacin. ;)
     
    На fiery lion, x.Daisy.x и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Сега ти текна дека бил фин или сега ти е пак досадно па сакаш да си го разиграш животот со расипување на туѓ? Онака знаеш, чисто да се дешава нешто.

    Го знаеш и самата одговорот за што е правилно, ама сакаш да направиш поинаку па се надеваш дека ќе се најде барем уште една личност овде што ќе ти каже дека не треба да имаш грижа на совест за истото. И можеби ќе се најде некој/а таков/ва што ќе ти го каже тоа, но утре ако и тебе некој ти се меша во врската немаш право да критикуваш затоа што ете и нејзе/нему и/му било досадно.
     
    На tamche995, cresa-jagoda, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    @Snowflake97 немој да му ја расипуваш врската на дечкото. Ако имаш чувства за него, може да се обидеш, но ако не чувствуваш ништо за него, остави го. Нека си тера со девојката . Немој да си играш со неговите чувства , зарем тој нема его ? Нема ли чувства? Ти како би се чувствувала да си на негово место?
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Здраво.Вчера премногу се скаравме со сега бившиот дечко,поради неважна причина за која тој беше виновен.Премногу се изнервирав што дојдов до нервен слом плачење и кршење и се решив да му кажам да прекинеме.Го повикав дома,тој прифати и рече дека навистина врската не ни оди,често се караме и порано сме пробувале да прекинеме но секогаш сме се враќале еден на друг и сме си давале шанса.Имаме многу проблеми,но тоа што го чувствував со него го немам чувствувано со никој друг,едноставно кога бев со него заборавав на се и дозволив да ме понесе нервозата од нервниот сломи да ја направам таа кобна грешка за која можеби сега нема назад.Му се јавив да позборуваме после 3 часа и тој не сакаше да слушне за извинување,кажа дека нашата врска е со „поминат рок“ и дека нема поправање на нештата и дека не сака да доживее уште едно раскинување затоа што му е премногу тешко.Пробував со се,меѓутоа не можев да го убедам и пуштив да си оди.Денеска се разбудив во параноја дека е сон тоа но него навистина го нема.Премногу го сакам и тој мене и не знам што да правам,како да ми даде уште една шанса?
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    И да се смирете сега по некое време повторно ќе раскинете.
    Очигледно немате заеднички јазик а тоа е најголемиот фактор за успешна врска.
    Неважна караница ви е причина за раскинување, што кога ќе наидат поголеми проблеми, сите ќе ги решавате со раскинување па после сакам назад? Не оди тоа така.
     
    На sj *O*, tamche995, Animali и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Проблемот е во тоа што ја се лутам за работи за кои што тој мисли дека нема потреба да се лутам.Јас се налутам,тој се изнервира премногу и ме навредува и ми вика дека имам психичка болест.Кога седнав да направам муабет со пријателка која мине низ многу тешки семејни проблеми сфатив дека не сум требала да се карам за такви нешта и дека во животот има посериозно проблеми од тоа.Сакам само да го вратам и да му докажам дека сум го сфатила тоа.. не знам како
     
  7. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Извини се, кажи дека погреши и побарај уште една шанса.
    Потоа остави на него, ако сака ќе те побара ако не почитувај ја неговата одлука.
     
    На Animali, Stark, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    @LiliBoz Кажи што е тоа се? Еве јас сакам по секоја цена да го поврнам, ама не знам како. Секој ден живеам со страв дека наскоро ќе видам прстени со неговата што е моментално.
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не уништувај врска. Не се гради среќа, врз туѓа несреќа.
     
    На hermosa, Mrs. Lovett и PinkGirl* им се допаѓа ова.
  10. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    Испрати му порака преку другар, да се видите на кратко, ако прифати, имаш шанси. И ако се видите, играј отворени карти, кажи му што ти лежи на срцето . . .
    Со среќа
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Го имам истиот став како @LiliBoz, ништо не ми значи неговата врска. Не бирам средства, само да знам што да направам.
    Да ти кажам имавме контакт неодамна, по негова иницијатива оти долго време немавме контакт тој прв почна. Сакаше да дојде да се видеме, бидејќи не сме од ист град, но тогаш не беше јавно со неговата, но нешто испадна па не дојде. Така да тој сака, ама можеби го страв нешто
     
  12. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    реагирај тогаш, видете до кај сте, можеби и ти него му недостасуваш.
    п.с. само внимавај да не те барал само за хепи ендинг, ова како совет ти го кажувам
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Нема да дозволам, такво нешто. Туку нема веќе сам да ме бара, јавно е со неа, се плаши знае дека ќе побеснам да не направам проблем
     
  14. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Разговарај со него. Кратко, јасно и решително. Па нека си одлучи.
    е како може да му ја расипе врската жити се? Со муабет? Тој мало дете не е, знае вајда да си одлучи. Или секогаш женското е криво..


    Од водење инат и криење чуства си патиме. Е затоа ни се зимаат љубовите со други. Зашто мислите дека 'што е ваше ќе си дојде'. Е не. Тоа што треба да е твое треба и да си го земеш. Да се избориш за тоа. Пола од луѓето вака да размислуваа немаше толку разводи да има.
     
    На Amelia и marlonbrando69 им се допаѓа ова.
  15. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Да тоа е најдобро решение, но не знам дали ќе имам прилика за разговор веќе. Сигурна сум дека ќе немам.
     
  16. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Најди начин да имаш..
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Па врска со муабет не може да уништи, ама па така малку да се ценеше самата себе? Ако некој не е со тебе, си нашол друга и може и планира брак со истата, значи тој продолжил да си го живее животот и веќе е заљубен во друга. И да не е толку заљубен, продолжил бе :D
    Не е ова шпанска серија, па вечна страст и љубов, ја ќе сум со друг, ама ти дојди земи ме, да бегаме заедно на коњот во Тихуана. Еј ама носи сомбреро, да не те видат :D
     
    На Billy Idol, mileystar, IM.TMKQ и 8 други им се допаѓа ова.
  18. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Два пати до сега имам дадено шанса на бивш...никогаш повеќе.Никогаш нема да се смени.
     
    На hermosa и mileystar им се допаѓа ова.
  19. simicka

    simicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    91
    Ако ти рекол дека ќе дојде да се видите , а недошол прашај го најотворено зошто сакал да се видите веќе кога неможел да дојде , денеска барем е лесно нет комуникација се решава не сме среден век со гулаби па да чекаме недели и прашање е од што да се плаши тој веќе има друга така да незнам што му е понтата на два стола ли да седи . Мој совет прашај го шо сака од тебе а ако сака пак да сте заедно нормално и ти ако сакаш тогаш речи му да раскине со другата и тогаш да биде со тебе ама јавно а не да те крие зошто секој пинаков однос ќе ве повреди и двете и тебе и неа а него дефинитивно не .
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да сум со идниот.
     
    На sj *O* и mileystar им се допаѓа ова.