1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да сум повторно со бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од emilijakaraivanova, 6 јануари 2010.

  1. em4eCrazy

    em4eCrazy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    fala vi mnogu na sovetite :| ke napravam se za da mi prosti a znam deka treba da potrudam malce posto ne sum naviknata da molam mnogu no vo ovie okolnosti ke moram :(
     
  2. spanskaserija

    spanskaserija Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Kako da go vratam?

    Vaka se naogam vo mnogu glupava situacija, mu raskinav na deckoto zatoa sto bev nervozna od nego no sega se kaam i sakam da se smireme, no toj ne saka mi veli deka vekje ne moze vaka se karame pa se smiruvame. Ne znam sto da napravam, kako da go vratam, sakam da bidam so nego.
    Help
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мораш да му дадеш до знаење дека стварно ти значи и да му ветиш дека веќе нема за глупости да му раскинуваш. Во право е дечкото што ти се лути. Ама ко што може жена не може никој, па сигурна сум дека ќе успееш да го убедиш. Ти најдобро го познаваш. И ова нека ти биде ум за друг пат: немој да избувнуваш така за без врска.
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Од бившите аир нема! ;) Ако вределе немало да станат бивши.Јас така мислам :D
     
  5. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    :up:
     
  6. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    mi bese decko recisi godina ipol, prva dolga vrska i golemo iskustvo..., na pocetokot na nasata vrska se se odvivase mnogu normalno sakam da kazam deka nie pred toa ne se znaevme togas se zapoznavavme i se se odvivase postepeno se gledavme na 2, 3 dena po kafinja, iskacanja zapoznavanja so negovite prijateli kako i moite itn., pominaa 4 meseci i nie ostanavme na ova ''zapoznavaje'' potoa 5 6 jas veke go zasakav i mu kazav no toj ne bese suguren vo toa iako mi velese i jas tebe.., mi napravi mnogu losi raboti me varase, me lazese kade odi i so koj, duri i slusnav mnogu raboti sto zboruval za mene deka me mavta, ide so mene samo da me legne i sl., pocnavme da se gledame ednas nedelno max. 2 pati preku sila ne slavevme zaedno nova godina toj zamina so svoite prijateli kade sto i me izvara, mi go unisti rodendenot i se na se jas mu prostiv i prodolziv da se trudam da go smenam, no on prodolzi i ponatamu da go pravi toa i uste poloso se smuva so drugarkami i veke nemozev ponatamu da izdrzam i mu raskinav!!!! pominaa 3 meseci otkako mu raskinav ne mi bese ni za moment tesko da go prebolam zosto svativ kakov gad e! no ne prestanav da kontaktiram so nego od vreme na vreme ke se slusnevme ke si napravevme muabet ne da se vidime sepak dojde i denot koga se vidovme pocnavme da se muvame se dogovorivme da imame tajna vrska.. potoa odlucivme da se smirime i toa i go napravivme mi dokaza deka me saka me uveri vo toa pokaza golemo vnimanie i pocit prema mene! pak pocnaa mnogu da ni se mesat vo vrskata mene mi zborea kako me varal povtorno i jas im veruvav na drugite iako nikogas ne go prasav dali e toa vistina, mu raskivav vo nervoza i toa mnogu loso!!!! mi bese premnogu tesko 2 nedeli nemozev da se smiram.. pa so tek na vreme go zaboraviv, si fativ i nov decko posle mesec dena svativ deka go sakam mojot bivs i mu raskinav, no nikogas ne sobrav hrabrost da go pobaram i da go prasam dali e toa vistina ili se samo muabeti sto sakaa da ni ja unistat vrskata :? go sakam, kopneam da bidam so nego!!!!!!!!!!!!!! sta da napravam kako da si pomognam ve molam za pomos :|
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ne se sekiraj i ne misli mnogu...rabotite sami po sebe ke se namestat..ke imas povtorno sansa da se sretnes i da razgovaras so nego...ne go baraj sega, ostavi go...veruvaj ke imas uste edna sansa ama togas gledaj bez nervozi i iskreno da napravis muabet i da resis sto ke bide..so sreka pa kazi ako ima nesto novo ;)
     
  8. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    За да се збори нешто, треба да има повод... А доколку дечкото веќе станал бивши, немој веќе да се враќаш назад...секогаш ќе се карате за период кој сте го поминале одвоени... ;( што си правела, со кого си била, и мене ми збореа лошо за тебе...бла бла бла!!!!позз
     
    На 12042010 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Не сакам да те разочарам ама најдобро е да го заборавиш тој дечко бидејќи како што и самата си свесна дека те изневерувал, оговарал... Не знам како покрај таквиот негов карактер сте успеале да дотуркате до година и пол! Па одозгора ти го уништил роденденот, те изварал со другарка ??? Стави го разумот пред срцето и помисли малку дали заслужуваш да си го трошиш времето со тој дечко кога не те заслужува! А за муабетите што не си сигурна дали биле точни, ќе кажам само дека каде што има чад има и оган и дека штом порано ти правел свашта не знам зошто уште се двоумиш дали се точни или не.А и помисли малку што е тоа што те тера да копнееш по него и покрај сите лоши работи кои ти ги има направено. Може не е љубов туку некое друго чувство што се претставува како љубов.Обиди се да да го поттиснеш истото и почни да си ја бараш среќата кај друг.Поздрав
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски


    :up: :up: Баш така... ако вределе немало да станат бивши... и зошто пак да ја читаме истата книга кога веќе знаеме како ќе заврши? Не бива плукни залепи, проблемите пак ќе се јават, дури може и да биде полошо...
     
  11. eelena

    eelena Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    razdelbi

    Дечко ми е многу љубоморен.!Вчера раскинавме но мене ми е многу тешко,многу го сакам!!!секогаш се расправаме за исти глупости.со него сум веке 1 година како да се смирам со него.Ве молам помогнете ми многу ми значи многу го сакам тој ми е се во животот.однапред ви благодарам!!! :([[/size]
     
  12. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Немој да тагуваш и не седи дома излези сигурно ке го сретнеш во некое од местата каде он најчесто оди и обидете се за уште една шанса сигурно ке успее со среќа позз
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Дај му малку време да сфати дека погрешил, или побарај го да разговарате, не ја знам точно причината која сте раскинале ама ако е ситница, не се секирај ќе се среди, така лесно не се раскинува едногодишна врска ( си знам по мене ) освен ако чувствата згаснале па тоа го искористил само како изговор да раскинете. Среќно!
     
  14. eelena

    eelena Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    го сакам ме сака и тој но љубомората многу влијае на него за се е љубоморен.секогаш ми збори за некој мој бивши дечко што сум била со него само 1 месец неможам веке да издрзам... :(
     
  15. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И дечко ми беше таков .. и го научив .. треба да се има компромис .. ако сте биле една година си требала да го научиш или барем да пробаш .. Еве пример дечко ми е љубоморен на секој што ќе ми прозборе пријде се се ... ама не ептен него се секира , чувство некое .. ама му покажувам дека само он ми е , само него го сакам .. Научи го и според тоа ќе знаеш што треба а што не да праиш .. Немојте ради љубомора да не сте заедно а да се сакате :)
     
  16. eelena

    eelena Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Јас се видов со него вчера,разговаравме,се смиривмееееееее :D среќна суммммммм ....Фала ви на сите што ми помогнавте...јееееееееее...најсреќнааааа.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D
     
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Eлена баш ми е мило за тебе што си се смирила и што си среќна и да ти дадам мало советче за да не ви се повтори кавгата, за тој бившиот што велиш дека нон стоп ти го споменувал треба да му кажеш дека сите имаме минато, дека ти пред него не си била во стаклено ѕвоно, и нема што да те замара со него! Поздравче и среќно :D
     
  18. eelena

    eelena Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Да Да!!!!!Разговаравме за таа тема веке ја затворивме.. :D ..сепак фала многу ...ве сакам сите.. :D :D :D :D :D :D :D :D
     
  19. Потребно ми е совет,од некој кој веќе поминал и знае кое е чувството.Од ова што го прочитав, и ова што сега сакам да го споделам имаат некоја поврзаност.Но во овој случај јас ја претерав работата,според него јас не го почитувам,односно со моите постапки.Моментот од целата ситуација што јас знам дека згрешив,но малце покасно,после 4,5 дена и си ја признав и ветив дека нема да можам да ја повторам,бидејќи гледам дека го повредувам и него,истоа како јас себе си да се бодам со копје.Но тој сега не може да ми верува,вели- никогаш не го очекував ова...Јас од секогаш сум била таква,да изреагирам така,да кажам како се чувствувам иако тој во тој момент бил зафатен или има важна работа јас очекував да биде тој со мене во моменти кога навтсина ми е потребен,но како што имаше и тој можност да избира така и јас,но јас избрав да го нервирам,и да не размислувам и да се однесувам не заинтересирано,тој дојде дури и да ми објасни,но сепак си стоев пофтроно на моето.И да се навратам кога му се извинив,му реков само ако неможеш да продолжиме окау е те разбирам.Но после тоа тој ми пиша порака,и јас ништо не направив,утрото не можев да го поднесам,почнав да чувствувам како е кога не е тој до мене.Го замолив за последна шанса и му дадов чесен збор,но не беше тоа,тој.Тој ме чувствуваше се подалеку,иако го гушкав и бакнував...му дадов време и да размисли и да зборуваме со чисти мисли,и да си ги средиме чувствата.И уште нешто,сега оваа нед ке правевме год,имавме стабилна,нормална врска исполнета со љубов,разбирање,грижа и почит,обестрано и мн прекрасни моменти,тој беше вистинскиот и сеуште мислам дека е,не можам да кажам дека нема да се заљубам повторно или пак нема да најдам некпј др,не знам што ме чека во иднината,живеам сега во сегашноста и тешко ми е кога тој не е до мене...дали правилно постапив?Дали има можност повторно да бидеме заедно? Дали е возможно за толку месеци трудење се да се уништи?? Имам надеж,и продолжив да одам,по патот,си го средувам без него,добро ми е и без него,имам време да учам,да вежбам,да излезам со другарките да осетам после долго време како некој се обидува,и ми дава сигнали дека му се допаѓам,или било што.Но во моменти ми недостига секој негов бакнеж,секој допир,секој исказ,кога се грижи за мене,ми недостига смеењето за мн едноставни работи,ми недостига тој,како појава... :(
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    sto se slucilo se slucilo...ednostavno nekoi raboti se slucuvaat so nekoja pricina..jas veruvam deka za sekoj ima i vtora sansa,taka da veruvaj deka ke imas moznost da ja popravis greskata....ne go baraj prodolzi si so zivotot i koga najmalku ke ocekuvas ke se pojavi i togas samo iskreno ,so pamet da ne napravis pak nekoja greska i samo smireno..pozz-ce i so sreka :)