1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да сум повторно со бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од emilijakaraivanova, 6 јануари 2010.

  1. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Кој друг би знаел,ако не ти самата?Ако имаш чувства и ако сметаш дека ќе ти биде убаво пробај!
     
  2. Ger23

    Ger23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    12
    Ти најдобро знаеш дали би одело или не...Можеби и јас некогаш би дошла во некоја ваква ситуација но не би барала решение тука...Сите сме со различно иксутво во врска со бившите...Се зависи од начинот на кој што сте се скарале и од чуствата...Значи одговорот дали вреди или не не го знаеме ...Затоа има проба т.с ризик дали сакаш или не...Се зависи од тебе
     
  3. sun

    sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    многу сум тажна ..ве молам за совет :( ми раскина дечкото..многу бев љубоморна на негова бивша, за која тој не ми признава дека бил со неа..се пренервирав кога видов дека јас му угодувам нему, а он и угодува нејзе и тоа на моја штета :( и два дена само за тоа му зборев.ми рече дека не сака повеќе да се гледаме затоа што превише сум го замарала со тоа :( ми раскина и не ме побара веќе 3 дена..го видов и некако беше рамнодушен..ве молам за совет не знам како да се однесувам..не знам што да правам..превише ми значи и ептем си го сакам.не знам како да се однесувам кога ќе го сретнам..ве молам за помош
     
  4. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Како тоа тој и угодува нејзе?! не си баш објаснила што е всушност работата. Ако имало зошто да си љубоморна тогаш требало да зборуваш со него и си постапила добро ако си зборувала и си го прашала дали е точно тоа што ти го мислиш. И како тоа тој ти вика дека не му е бивша а ти викаш дека му е бивша? Колку време одите ? Ако е подолго досега требало да сте правеле многу пати отворен муабет и да знаеш се за него што те интересира а не да имате вакви сфакања и недоразбирања. Нешто не ми е океј овде. :^)
     
  5. sun

    sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    бивша му е тоа сигурно само што тоа меѓу нив беше тајно па он може да збори што сака, ама полека полека нешто и ми откри така да сигурна сум во тоа ..заедно сме кратко време 3 месеци, мислам врска со секс,ама 2 год пред тоа сме повуци-потегни и се знаеме многу добро. разговарав со него и ми вели дека тоа само јас си умислувам дека не е така, ама тоа се осеќа и се гледа :( имам чувство дека ме понижува.. :( многу лошо чувство :( не знам можеби мојата реакција му беше само повод да ми раскине..јас сега не знам како да се однесувам со него кога ке го видам..воопшто не знам што да правам.. го сакам, ама сите чувства ми се измешани..некако целосно изгубив надеж за нас :(
     
  6. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Најдобро си знаеш ти самата што и како било меѓу вас и што се сте поминале па така и самата ќе знаеш да одлучиш најдобро. Јас би ти кажала само дека ако осеќаш дека те понижува тогаш тргни се од него. Нема што да бараш со некој кој не те почитува.Ако не те почитува значи не те ни сака. Нема зошто да се измачуваш самата себе! Секако после него ќе дојде некој подобар. Размисли си ти што сакаш да направиш. Дали ќе продолжиш да го трпиш неговото понижување или ќе ставиш крај на истото.
     
  7. sun

    sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    благодарам саншајн93 :( се чувствувам како нејзе да ја почитува повеќе од мене :( и тоа страшно многу боли :( а како да се однесувам кога ке го сретнам..не знам дали да сум лута, дали да си разговарам најнормално рамнодушно..не знам веќе ништо..се плашам од помислата дека ќе го сретнам
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Сан,дефинитивно мене ми личи ова на наоѓање мала закачка за да се прекине врската. Штом е рамнодушен значи немал ни намера да е со тебе и веројатно нема чувства за тебе. Гледам во профилот пишува дека имаш 35 год.? :^) Ако годините ти се тие мислам не треба воопшто ни да прашуваш што да правиш со него...пушти го и однесувај се и ти како да не постои.Со време веќе и ќе заборавиш на него...Па ќе се појави некој друг,не губи надеж :) .Секое лошо за добро е така викаат...А и тркалото се врти ама што дека... :|
     
  9. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    Офф тиа бишиии секогаш пак ни се враќат во главата :( јас имав дечко одев 3 години со него и раскинавме и сега веќе година ипол , во таа година ипол ни здраво ни ништо а толку бевме блиски и некогаш може да се начекаме наскајп , и паа да заминам со него , тоа ми се има десено 3 пати и на крајот јас пак останувам расплакана и повредена , а он у смисла демек не сака сега сериозна врска , дека вака дека нака и за тоа решив да го оставам и да не се замраммм веќее со него па совет од мене за ситее , бивши во никој случај неее... тоа ти е како прочитана книга коа веќе и го знаеш крајот ..
     
  10. Malabezmorala

    Malabezmorala Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Jas bef so nego skoro 3-4 meseci no ne vo vrska ..edna vecer trebashe da izlezeme zaedno atoj pred mene se pojavi so druga svetot se srishi vrz mene i ostana i bez mene i bez nea no jas go sakam najmogu na svat i nemozam bez nego duri se razbolev..posle toa jas mu vrativ vednash so negov bratuced no toj toa ne go znae tuku se sumnja bidejki procita del od nashiot razgovor ..ve molam pomegnetemi kako da go vratam ??na kraj mene me naravi kriva jas mn se kaam zaradi toa sto go napraviv no ni toj ne trebashe taka da napravi mn sum povredena i razocarana duri ne mi se zivee bez nego :/ mislev deka ne me laze no ne bilo taka no pokraj se jas mislam deka treba pak da bidam so nego zoso ednostavno ne mozaaaam ve molam sovetuvajte sto da pravaaam ??
    [mod-kirilica:1fnehc2m][/mod-kirilica:1fnehc2m]
     
  11. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    хммм, сакаш да се вратиш и плус да молиш после тоа што ти го направил???? па @Malabezmorala си го погодила никот.
    размисли малце дека може истото да се повтори со тој човек, зашто најчесто е така.
    те советувам малце пообјективно да погледаш на работите и убаво да размислиш дали тој те заслужува и да користиш кирилица :)
     
  12. Malabezmorala

    Malabezmorala Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    neam kirilica :/ Sorry ..
    Posle toa koga se karavme mi kaza deka mu padnalo zal za toa taka sto napravil i mn mi se naluti na mene na site stoo im go kazuvam ovoj problem sto me maci mi kazuvaat deka jas sum vinovna mn se nerviram ..jas ne sum vinovna ..jas mislam deka toj kje go povtori istoto pak no jas sakam pak dabidam so nego ..kazete mi kako da go vratam ednostavno ne mozam bez nego ..se razbolev vekje pominaa 3 nedeli otkako se desi toa nemozam da go zaboravam probav ..:/:/:/ :'(
     
  13. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    ако толку си решила да бидеш со него, јави му се, видете се, направете муабет и кажи му што и како сакаш од него
    само пази после ако се повтори потешко е ... нема да биде тој крив, самата ќе си бидеш
     
  14. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Mоре чупе само тој маж е на светов? Ти си на прво место и твоите чувства. Како можеш да си дозволиш така? Остави го никот, ти смени се. На што личи тоа што си му вратила со негов братучед? Мислиш го боли? Не мила, си го губиш рејтингот, ко ке си раскажат ти ке бидиш уште една што ја делеле. Тоа не е дама, тоа е простотилак. Се додека не научите да се однесувате со достоинство така ке ви биде. Заљубена била! Па што? Најди си хоби, биди успешна, ке ти помине, и ако научиш да се однесувап како што треба ке добиеш што заслужуваш. Засрами се за тоа со вракањето, тоа не е начин ни нешто што добра девојка треба да го направи. Крени малку тоа главата, не ја носиш за џабе на рамена, најди си го моралот кај пто си го оставила, и ке ти се исплати.
     
  15. Malabezmorala

    Malabezmorala Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Важи фала ви мн ќе ве послушам уште еднаш навистина фала скроз ќе му свртам грб и нема да го рецкам дали така ќе го направам љѕбоморен и нова на фемина ств нз ништо ..кажетеми ако да го сменам името и дали мозе да се откие кој фцѕсност писшубва ? Позз
     
  16. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    офф одеме 3 години раскинаме ме молешеее не сакав да слушнам за него мислев дека конечно е крај оти ногу се караме :( сега ја сакам да бидам со него ама он не сакаа :(( и ногу ми е тешко а времето си мине и веќе година ипол сме раскинати ама на секоа една песна секое едно нешто се сеќавам на него и ми е тешко ,од тогаш се сретнавме уште два три пати али ништо повеќе , не сакал врски а до пред некое време си фана женска незнам што да правам не дека нема со кој да одам ја после тоа имав дечко 5 месеци, сега си иамм мувач али сепак ан срцето само еден си лежи :((
     
  17. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Му го дигаш машкото его на бившиот или рани си лечиш со мувачот???
    Преиспитај се што правиш во животот.
     
  18. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    хехее ее и јас да знам веќе што правам, но сепак решив да не го чекам па за тоа одам со друг , не планирам да го чекам цел живот него ..
     
  19. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ако мислиш дека сакаш да бидеш нечија златна резерва,бујрум! Не те врзал никој.Е сега ако сакаш да ја решиш ситуацијата и да не дозволуваш да ти гази на самопочитта тогаш уште подобро-реши го тоа.Единствено што треба е да си расчистиш сама со себе на што си и што сакаш уствари да зачуваш,достоинството или некој кретен кој кога тогаш ќе те шутне како истрошена роба.Одлуката е само твоја ;)
     
  20. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181
    клин со клин се избива..а ако после толку време не сте се смириле ич не го чекај..пошо и од убавото има поубаво..не го повредувај моменталниот дечко/мувач и продолжи со животот..да ти речам не мисли на него знам дека нема да ме послушаш, ама барем труди се да не мислиш, пошо се не е толку тешко колку ние што го правиме да биде..уместо да излезиме да се забавуваме, да слушаме живкасти песни, да уживаме...ние-седи дома, пушти некоја ептен срцепарачка песна..и ај сеа ке мислам на него и ке го тажам...и ке жалам шо сум го изгубила...сами си правиме да ни е тешко..абре уживајте не ни останаа уште 10000000 години живот...а 1000000 машки на светов има :D :D