1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам ..

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Buttterfly, 21 ноември 2010.

 1. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Еве една нова игра - за која сметам дека е интересна :)

  Па вака ...

  Играта се игра : Сакам да ... / И јас / Јас не .. И прашувате ново прашање ..

  Пример 1 : Сакам да одам во Шведска .
  - И јас .

  Пример 2 : Сакам чоколадо.
  - Јас не .

  Со прашањето '' Сакам '' можете да поставите било какви реченици :)

  Сакам да одам во .. / Сакам .. / Сакам да си купам .. / Сакам мојот брат/мојата сестра да .. итн итн ..

  Па почнувам прва .. :)

  Сакам да одам во Индија :)
   
 2. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Јас не сакам

  Јас сакам да си фатам дечко :$
   
 3. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Јас не ( мала сум бе за дечко ) :D

  Сакам нови фармерки :)
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  И јас

  Сакам пари.
   
 5. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  И јас :D
  Сакам да спијам |-)
   
 6. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  И јааас |-)

  Сакам повеќе слободно време :)
   
 7. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  јас не сакам (имам дури и превише )

  Јас сакам мама да си дојде насмеана од родителско :^)
   
 8. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Хохо кој не го сака тоа .. :)

  Сакам Atlantis .. Мммм .. :)
   
 9. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  215
  И јас, и јас, и јас !

  Сакам руска салата :lol:
   
 10. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Јас нее .. :)

  Сакам да заврши '' Плачот на виолината '' веќе еднаш .. :D
   
 11. tweety7

  tweety7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Јас не го гледам ама ајде те подржувам па ке кажам И ЈАААААААС !!!!!! :D

  Сакам летооооооооо :P
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Сакам и јас. :'(
  Сакам неограничен нет.
   
 13. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Сакам среќа и насмевки, и убави мигови. И парфемчето Ред од Каролина Херера :$
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  И јас сакам :)

  Го сакам ферџи парфемот :inlove:
   
 15. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Јас го сакам на Бијонси, пак. :D
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Може од Бијонсе... дај шта даш.

  Сакам да сум сведок на воскреснување.
   
 17. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  И јас .. :f:

  Сакам нов телефон :(
   
 18. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Jas ne. Dobar mi e ovoj :)
  Sakam da odam vo Rim!
   
 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  И јас.

  Сакам да заврне снег.
   
 20. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  и јас исто..со душа чекам :rofl:
  сакам да дојде Нова Година :rofl: