Салмонела кај деца

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Vasemk, 13 ноември 2020.

 1. Vasemk

  Vasemk Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Салмонела во измет кај 3 годишно дете упорно се појавува. Лекувани во болница 7 дена во септември. Во октомври повторно со копро култура е пронајдена салмонела ентеритидис, лекувано е со антибиотик.
  Контролен тест пред една недела за копро култура и повторно салмонела ентеритидис.
  Совет?