1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Самец излегува со пар...

Дискусија во 'Врски' започната од Tanjamm, 28 октомври 2012.

  1. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.127
    Допаѓања:
    10.721
    Пол:
    Женски
    Доколку и дечкото и девојката немаат проблем со тоа да имаат другар/ка со нив, ваљда нема да е проблем. Јас лично тоа ич не го сакам. Имало ситуации каде јас сум била третата, и ќе изгурам некако, ама тоа било случајно и никогаш не би планирала нешто такво.
    Кога јас сум со дечкото, немам ништо против да бидеме во друштво со некого (најчесто се тоа други парови). Ама има конкретна ситуација каде јас одам на работа кај него (доста е слободен, сам е таму, многу малку работа има, па одам да го дружам) и често доаѓаат и други луѓе, другари или познаници, пошо знаат дека обично седи сам. Имало периоди кога само таму сме можеле да се видиме, други обврски не спречувале да искочиме навечер и слично, и има еден конкретен (ај да речам) другар кој седи по 5-6 саата со нас :^) Кога ќе се соберат поише луѓе, немам проблем со тоа. Ама сега дечко ми ме викнал да се видиме, и толкав период тој да седи сам со нас, стварно ми нема смисла. Не сум го видела дечкото може 3 дена пред тоа, и да не можам да се ослободам да го гушнам...

    Поентата ми е, ако третата личност е еднакво блиска со двајцата, можеби тоа и може да функционира. Иначе на некого тоа ќе му смета. |(
     
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    88.071
    Пол:
    Женски
    Мислам дека на почеток на врска секој пар сака да си биде сам. Но, со тек на време мислам дека треба да сфатат дека не постојат само они еден за друг, туку има и други личности на кои треба да им се обврне внимание и да се дружат.
    Јас немам проблем да излегувам сама со некој пар се додека пред мене не се однесуваат како недозреани клинци со постојано покажување на нежности, бакнежи итн.
    Немам проблем ниту јас да бидам дел од парот, а со нас да има самец.
    Многу често со дечко ми имаме трета личност и баш ми е драго за тоа. Ние двајца сме речиси постојано заедно, па таман работа да ни смета два саати да бидеме со некој.
    Време за сам и за покажување на нежности има постојано.
     
    На DAngel, Springy и Doozy им се допаѓа ова.
  3. Skyfall

    Skyfall Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.147
    Бидејќи дечко ми подолго време е надвор од државата, а моите другарки имаат дечковци, честопати се случувало да бидам таа самата што излегува со парови. Ми било непријатно и сум им наговестила, но тие самите ми викаат, ајде сега ти дома ќе седиш, нема шанси. Инаку многу си живеам и со на дечко ми другарите, и се случило да бидеме испаднати 2-3 пара и јас со нив. Но, гледам да не претерувам.
    Мене никогаш не ми сметале трети личности и додека дечко ми беше тука, се случувало да излеземе со некој негов другар или моја другарка, па пак сме имале убави моменти.
     
  4. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Имав ваков случај, неговиот другар нон стоп излегуваше со нас. Секоја вечер ние 3ца.
    Што е многу , многу е. Јас разбирам некој пат се случува фала богу, па ни треба и друштво не секогаш е убаво да сме сами, али треба да се има малку осет.
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    има моменти кога и двајцата сакате да сте сами, има и кога двајцата лудувате за забава и друштво. :D се си имат граници ете некогаш да, ама не би сакала некој ко куче нонстоп со нас :)
    среќа имаат осет другарчињава :lol:
     
  6. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Да, понекогаш не е страшно,ама постојано станува морбидно! ;)
    Секако секој пар си има време кога ќе се сами а и кога сакаат друштво! Јас знам со кои луѓе може да функционирам така и бирам со кого ќе излезам...има луѓе едноставно што ти ја даваат слободата и не прават да ти е непријатно што си сам со нив а пак има некои сосема спротивни...
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476

    Конкретно јас немам проблем да излегувам со некој пар,или некој трет со мене и дечко ми.
    Моите другарки се онака по затворени личности,и не практикуваат да искажуваат емоции во јавност,таква сум и јас,така што за излегување немам проблем.
     
  8. jasmin4e665

    jasmin4e665 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    20
    Ja vidov temata i nemozev a da ne iskomentiram. Jas sum mazena i momentalno sme so mm vo druga drzava. Ima eden makedonec so nas i e single i non stop posle rabota nie umorni toj se javuva ajde stavate kafe idam... Nitu prasuva nisto. Nema kola momentalno i si misli nie taxi sme zemete me od vamu odnesete me tamu. Koga ke recime ke izlezime so mm toj ajde i jas idam ne znam poveke so da pram a jas uste eden mesec ke imam bebce i nemam nikakva privatnost v kraj na nervi mi lezi detevo :@
    [mod-kirilica:3fzhxwn5][/mod-kirilica:3fzhxwn5]
     
  9. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Не е толку страшно ако таа трета личност не излага нон стоп со пар.Сведок сум на една таква врска во нашиот град каде дечково и девојкава ми се чини од како се заедно никогаш немаат излезено без другаркава на девојкава.Сега брзо се заедно и ги имам приметено дека нон стоп дали било на шетање онака,на кафе или па за викенд тие тројца се заедно.Дали им смета или не тоа не знам ама според мене тоа не доликува.Не би ми сметало некогаш да излага некој трет со нас ама нон стоп да излегува е тоа би ми сметало.А јас па не можам многу ми е незгодно кога ќе излезам така во пар.
     
  10. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Не ми смета, сум била во двете ситуации.
     
  11. dejana2

    dejana2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    38
    Зависи од самецот. Сме излегувале вака, синоќа - јас, тој и колегата :roll:
    Во секој моменти ми доаѓаше да станам и да си одам, САМА!
     
  12. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Дечкоми има другар и сме оделе често заедно на кафе, но некако тој не е баш маабетчија се у телефоно гледе, де на фб пише, де нешто друго праве и не ми е згодно... и они не ум е маабето со зву4ници,појачала,компјутери и телефони и досадно ми е...сега си фати женска па ке видиме дали сега ке биде подобро...сиг ке биди нема се да им е ај муабетот :D
     
  13. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Насловот многу добро ме опишуваше цело лето!

    Јбг, не дека сакав така да излезам.. за другарка ми правам се!
     
  14. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    20.452
    Порано го имав тоа мислење демек овој или оваа им држи свеќа, амаааааааааа........
    Сега кога ке излеземе најчесто на кафе доаѓа сестра ми со нас или некој негов другар или моја другарка со кои сме поблиски и имаме доста заеднички теми за разговор, па така никој не се чувствува како вишок. А и секако кога сме излезени така во "непар" никогаш немаме изливи на емоции, од типот лигавење па другиот да се чувствува како идиот и да дреме :D
     
  15. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Не ми смета кога доаѓа некој со нас. Напротив добредојдени се моите другарки, сестра ми, сестра му, негови другари, сеедно. Ни годи друштво :) имаме време да бидеме и сами после тоа :)
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.037
    Пол:
    Женски
    Сум била поканета но сум заблагодарила и одбила. Не ми е пријатно да бидам покрај нив тие да се гушкаат, да се бакнуваат и јас да им светам. Мене не би ми пречело со нас да дојде некој трет, ние двајца имаме осет и не се однесуваме така во друштво, но некои стварно се однесуваат како да се сами иако викнале со нив некој трет.
     
  17. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.007
    Пол:
    Женски
    Ко свеќа ќе бидеш8-|
     
  18. Plamenche

    Plamenche Нов член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2023
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Јас сум сингл ама брат ми постојано ме води со неговата девојка. Искрено не ми е згодно ама тој настојува. А јас сум највозрасен од нас. Тројца браќа сме