1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Само еднаш се сака или не ?

Дискусија во 'Врски' започната од Neytiri, 25 ноември 2010.

  1. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    ...Истина је да се само једном љуби... :):)
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Не е само еднаш. И јас мислев така но не било точно. Колку и да мислете за некој дека ке го сакате секогаш само него, не заборавајте дека никој неможеш да сакаш повеке од самиот себе. Секогаш ке се појавува некој кој ке те научи да веруваш во љубов повторно и повторно. :)
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не. Се разбира дека не е само еднаш. :)
    Многу пати сум била заљубена, многу пати сум се разочарала и сеуште верувам во љубовта. Знам дека постои. И не се разочарувам од љубовта само затоа што некој ме разочарал.
    Сум сакала и сеуште сакам. Различни луѓе, на различен начин. Секако дека постои разлика во чувствата, не е секогаш исто, но не се откажувам заради некое разочарување.
     
  4. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Досега само еднаш сум сакала, тешко дека пак би се заљубила, а и не верувам дека е можно тоа, останува времето да го направи своето.
     
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Жив доказ сум ви дека не било се само еднаш :) штом јас, конзервираниот човек со една предолга врска зад себе успеа пак да летне во облаци, значи можело. Без очајување. Ако до сега не се случило, не налетало она што ви е потребно. Сепак, за да се случи, оној наредниот треба да е подобро нешто од претходното доволно добро да го заборавите претходното :P
     
    На La.Reina.Del.Sur, femina989 и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
  6. Panki.Friik

    Panki.Friik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    12
    Значи не е вистина дека само еднаш се сака...
    Во VIII одд. имав едно момче кое до пред една година несакав и неможев да го заборавам..://
    Сепак се појави човек кој смени се во мојот живот..:))
    И сега несакам да помислам колку глупо тогаш сум се чуствувала..:PP(Се надевам дека свативте што сакам да ви кажам..):))XXX
     
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Прва љубаааав, још је волииииим..
    Не, :lol: ама јас мислам дека во првата љубов најискрено се сака, после тоа се' е проследено со разум, а кога се меша и разумот љубовта не е тоа-тоа :)
     
  8. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Мислам дека еднаш се сака силноооо не дека после таа љубов нема да сакаш ке сакаш ама не како тогаш шо си сакал/а
     
  9. kumalisa

    kumalisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    74
    Можеш да сакаш ако психички си подготвен да се посветиш на тој што е со тебе. ако се замараш со бивши .. нема крај :worried: може нема на ист начин пошо секој човек за различни нешта го сакаш. затоа тие што ги сакате не ги испуштајте од раце!
     
  10. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Не, само начинот на сакање е различен за различни луѓе!!!
     
  11. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Јас ќе кажам не се сака само еднаш. Може да се заљубиш повеќе пати во различни личности, прицот на бел коњ доаѓа само во бајките. Сепак верувам дека некоја личност може да ти остави така некој белег, некое убаво чувство малку повеќе од другите, но само толку.
     
    На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    имам долга врска заљубена сум многу и не верувам дека ќе можам друг да засакам
     
  13. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    се сака многу пати но ниедно од нив нема да биде како првата љубов таа ее онаа вистинската сите останати се наналик исти
     
  14. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Се сака онолку пати колку што ќе си се дозволи!
    Не верувам во единствена љубов ,пошто и јас самата сум сакала барем 2-3 пати ...Мислам дека во секое време некој може да ти се пикне во срцето и тогаш веќе не броиш по кој пат си се заљубила.
     
  15. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Се сака онолку пати колку што ќе дозволиш чувствата да завладеат со тебе. Некои велат дека се сака само еднаш можеби заради тоа што биле повредени па не сакат да ризикуваат уште еднаш да ја доживеат таа болка, што пак не мора да значи дека пак ке бидат разочарани.
     
  16. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    само еднаш се сака искрено - се друго е реприза :) секогаш постои само еден кој ќе остави траги во нас со кој ќе останите засекогаш или на жалост ќе го памтите засекогаш. барем за мене е така :)
    повеќето сум ги „сакала“ но само во ЕДЕН сум заљубена :inlove: и сеуште си го сакам најмногу :inlove:
     
  17. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Во животот се сака повеќе пати , ама еднаш се сака најмногу како да кажам вистински од срце....секогаш постои некој за кого срцето ќе ти чука побрзо.... :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Според мене ова е една голема заблуда ништо повеќе.
    Типичен тинејџерски муабет, на повреден/а тинејџер/ка сече вени и вели дека никогаш повеќе нема да сака некого како него/неа :x
    Убаво е додека трае, но кога ќе прекине една врска треба да се заборави. Значи се е до психата, ти ако не си дозволуваш да го заборавиш бившиот и цел живот се потсеќаш на него нормално дека никогаш нема да го заборавиш и секогаш ќе ти биде во глава ко твоја најголема љубов.
    Сега ни на крај памет не ми текнало на некој си бивши што сум го сакала... сум се заљубила пак и пак и пак, и секој пат е различно... не го носам минатото во нова врска тоа останува таму каде што завршило.
    Треба самите да си дадете шанса за повторно да сакате некого, ко да растат децава со погрешни вредности... ма дај.. 16 годишна само еднаш во живот ќе сакала, што не ќе видиш во животот.
    Ништо не трае вечно и никој не е незаменлив.
    И што корист од тоа само еднаш да сакаш некого, а да не бидеш со него :^)
     
  19. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    Мене не ми беше тоа замислата за темата. Не дај боже еднаш само ако се разочараш и готово после. Сум сакала многу пати и никогаш не сум се разочарала. Ниту па сум боледувала после раскинувања. Муабетот ми беше дали мислите дека еднаш ќе сакате онака најсилно, најинтензивно, вистински. Инаку порано си мислев леле колку го сакам, ќе раскиневме, ќе дојдеше некој друг па лелеее и него го сакам. Ама вистински ниеднаш не сум сакала и дури сега тоа го сфакам, се направив многу рамнодушна па си се прашувам дури и дали би можела некој да сакам лудо, затоа што секогаш разумот ми рбаоти повеќе од срцето. Ама сепак мислам дека само еднаш се сака вистински и најинтензивно, најлудо. А останатите секако дека ќе ги сакаш некои и не :lol: ама не е секогаш она вистинското.
     
  20. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Не...мислам дека ова важи само за оние послабите, кои неможат да продолжат со животот, живеат во сеќавањата и во сите наредни си го бараат својот бивши.
     
    На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.