babylove овошни кашички

Сам против сите

Дискусија во 'Форумски игри' започната од nenuska, 4 декември 2011.

 1. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  454
  Еве една интересна тема :lol: да се дружиме и запознаеме повеќе

  Имено еден член ќе одговара искрено (колку што може секако ) на прашањата поставени од членовите. А членовите имаат улога на напаѓачи во смисла - напад со прашања.

  Еве ПРАВИЛА:

  Поставувате колку сакате прашања одеднаш.
  Прашањата не смеат да бидат премногу интимни или навредливи, но да не се ни премногу општи.
  Секој член може да постави повеќе пати прашања. И поставувате повеќе прашања во една порака
  Членот кој е повикан да се бори сам против сите, одговара на прашањата во текот на 24 часа. Не мора да чека да се соберат многу прашања, туку може да одговара на веќе поставените веднаш.
  Членот може да искористи три џокери во текот на играта.
  Откако ќе му помине терминот од 24 часа, ги одговара последните прашања и во таа порака го предложува следниот кандидат.

  Е така...

  Ајде бидејќи нема жртви за почеток ја сум кандидат :lol:
   
 2. mesage

  mesage Нов член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  nenuska od kade si?
   
 3. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  454
  Од скопје
   
 4. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски

  Ненушка имаш ли дечко? :lol:
   
 5. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Женски
  ненушка колку пати се бањаш неделно ?
   
 6. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Веќе изминаа 24 часа
  Да ја продолжиме играта -Јас сум кандидат!!!
   
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  772
  Од каде си?
  Колку години имаш?
  Учиш/работиш?
   
 8. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Од Прилеп
  Имам 17
  Учам не работам... :!:
  Следна жртва mesage,барем така разбрав треба да предложам јас... :!: :?:
   
 9. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Запоставена да не е темава малку?
  Јас сум кандидат! :D
   
 10. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.737
  Пол:
  Женски
  Од каде си ? каде учиш ? :D
   
 11. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Од скопје, во Кочо Рацин.
  едит: Извинете што прекршувам правила..
   
 12. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.737
  Пол:
  Женски
  Ајде јас сум кандидат.. :D
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Колку години имаш?
  Од каде си?
  Во кое школо учиш?
  Кое е твоето хоби?
  Колку миленици си имала досега?
  :lol: Многу прашања, но да не ти е досадно. ;) :D
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.219
  Допаѓања:
  132.927
  Пол:
  Женски
  Имаш ли симпатија?
  Колку кучиња имаш? :) (бидејќи пишува дека си дог-ловер) :)
   
 15. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.737
  Пол:
  Женски
  Имам 14 години.
  Скопје.
  Тихомир Милошевски.
  Фудбал.
  До сега 4.
  ..................................
  Не. 8)
  Едно.. :inlove:
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.219
  Допаѓања:
  132.927
  Пол:
  Женски
  Ајде сега јас сум кандидат па пукајте со прашање т.е бомбардирајте ме ^_^
   
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Сега ќе те скапам со прашања. :lol:
  Каде си родена?
  Кога си радена?
  Кој ти е омилен предмет во школо?
  Кој предмет во школо најмногу го мразиш?
  Кој ти е омилен наставник?
  Кој наставник најмногу мразиш?
  (некои од прашањава знам)
   
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Во Охрид.
  не одговарам sorry.
  Етика
  Германски (инаку и таа ми е петка)
  Музичко
  Физичко :punch:
  (јас пак си одоворив аку?):D
   
 19. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.419
  Допаѓања:
  4.348
  So pravis vo slobodno vreme?
  Sakas li da pies rasolnica (slatka li ti e)?
  Dali se depiliras ;)
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.954
  Допаѓања:
  52.698
  Пол:
  Женски
  Се кандидирам! :P