1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Санитарна книшка

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од snegce, 17 јануари 2017.

 1. snegce

  snegce Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  557
  Здраво. Не успеав да најдам ваква тема, а има прашање па ја отворив.
  Имам свој козметички салон и еве ме известија дека треба да извадам санитарна книшка.
  Што испитувања прават, т.е. какви брисеви се земаат? Дека не работам со храна па ми личи на апла работа за пари.
   
 2. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Машки
  ne be kakvi apla pari odi vo PROLECE ILI CENTAR ZA JAVNO ZDRAVJE ke ti otvorat odma sanitarna kniska i bris od usta,nos i izmet...i za edna nedela mozes da odis rezultatite da ti gi dadat no moj sovet bidejki si imas salon podobro izguglaj najdi broj i javi im se pa oni se podetalno ke ti objasnat....
   
 3. TamarAa

  TamarAa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Дали знае некој кој друг прави санитарен преглед освен од центар за јавно здравје?
   
 4. Lidi.15

  Lidi.15 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Dali znae nekoj dali sanitarnata ja izdavaat odma? A rezlutatite se posle 1 nedela neli?