1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Саше Политико - Колумна за Трајче Дрварчето

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Lilit, 15 октомври 2013.

  1. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Зошто треба некој да се брани за мислење прашуваш? Зошто?? Подржуваш криминал, имаш памет во глава? Според твоја логика треба ти и цка да сте претепани заради истото. Уживкај си.
     
    На Kaley, galapce, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Еве и тебе ти лајкнав :) Знаеш за што? За ебате :) Дека ти многу културна, нејќеш да го тепаат Саше, ама сакаш да пцуеш жени :)
    Саше е глуп, тоа не е мислење мое, тоа е факт. Нека ме тужи, ќе му дадам некое денарче ако неговата душа може да е навредена :)
    А тоа што одиш по мене и цитираш, по стоти пат, докажува дека сум ти едина забава у живот :) Жал ми е.
     
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    ^
    Знаев дека за ебате ќе се фатиш и ќе правиш глупи споредби. Оти си банална.
    Ќе му дадела таа денарче на Саше ако ја тужел, иди бегај бре.
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Криминал? Абе ајде. Уживкај си, секој си го добива тоа што си го заслужува.
    Тебе брат да не ти е Саше? Гледам истиот вокабулар го употребуваш, памет во глава она ова...:x

    Цитирам дел од негов наслов за поздрав на темава, да видите кого браните и сожалувате
    Еј видов покасно си допишала јас и Чка да сме биле претепани, да се крсти човек, не очекував вакви мислења од тебе, сум се зезнала, ЕБАТЕ (во твој стил) па некој претепан некој утепан роден, на крај сите утепани.
    Ако чка ме лајкнала мене тогаш сите што те лајкнале тебе го поддржуваат твојот вокабулар? Логика у пм.
    И оваа тема направена само три четворица да си прават муабет.
     
    Последна измена: 25 мај 2015
  5. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    ^
    Реков ако одиме по твоја логика, читаш добро? Што сега, ќотекот не е добра работа? Зошто?
    Што те спречува тебе да ме натепаш заради -ебате или останатиот мој беден вокабулар?
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Па ти цитирав мислење од Саше Политико, ако и после тоа не ти е јасно, не знам како да објаснам.
    Ако бараш логика, и ти треба да бидеш натепана бидејќи лично не навредуваш :D
    Изгледа разликата помеѓу мене, чка, тебе без вулгаризмите сега и сите други на форумов е што немаме сајт и не се правиме новинари со сила и не правиме срам за општеството со таков вокабулар. И во школо кога некој се прави фраер, оговара, пцуе, некој ден ќе биде натепан, бидејќи сам си го барал.
    После барале демократија :x

    Поздрав од Саше :x
    @Bridget дај не редактирај откако ќе ти одговорам, треба да се навраќам на постовите а и не е интересно да ти одговарам на нешто кое сум го одговорила веќе а ти дополнуваш откако ќе ме прочиташ.
    Не се прљам за едно - ебате, среќа твоја не си го достигала нивото на политико :D а и далеку си, не ми се исплати
     
    Последна измена: 25 мај 2015
  7. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    Еве дел од наслови на текстови на Саше, кој вие го обожавате:

    Глејте народе како се пуши кур, а спермата тече од нос и од уши!

    ЛИЦЕМЕРНО КОПИЛЕ СИ ГРУЈО, ЛИЦЕМЕРНО КОПИЛЕ, У УСТА ДА ТЕ ЕБАМ ГНАСО ЕДНА РАСИПАНА: ДПМНЕ бара од институциите да ги пронајдат тепачите на Саше Политико?!?!?!

    Цаци Сарма стварно ги разбира работите, си работи девојчето... Еве кој би можел да го претепа Саше Политико според ова режимско курвиче

    Трендо е себично лудо курвинско копиле

    Друшице бре коколшко една празноглава

    Бетмене зуцни нешто бе, шупак еден

    Да му го јадете курот на Ерол Ризаов, слушате ли бе?

    И за Евровозија гласањето поништено, значи за кур не не бива!

    Све да ви ебам копилињаа!!!!

    Сашко Коцев, биваше ли да си толку глуп пизда ти материна.

    На Радмила и на Заев треба да им се суди!!!

    Бетмен и Трендо се милон пати поголеми курви од...


    Пишав погоре, ќе се цитирам, иако не сфаќате:
     
  8. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    А дај оцени го вокабуларов на Саше-та, ебате. Кажи си мислење и мавни се, девојчињата си кажаа и ти им се нафрли. Немора ситекако тебе да размислуваат, капиш?
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    ^
    Мoрa. Јaс штo ќе кaжaм и кaжaнo е. Зaтoa и сум министер зa прaвдa.
     
    На sanjaeva и galapce им се допаѓа ова.
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Имаше некаде еден наслов од пациентов, идеше вака -
    Мегапичкетината Груевски ги запира автобусите со протестанти кои тргнале да ме ебат матер у пичка
    :rofl::rofl::rofl:
    Незнаеш дали на простотилукот да е смееш, дали на паметот, на што попрво...
    Недела дена се смеам кога ќе се сетам какви сперматозоиди дишат во Македонија.
    Уште и со капс лок напишано.
    Мегапичкетината, дошле да му ебат матер у пичка :rofl::rofl:
     
    На galapce, Abeja и crimson им се допаѓа ова.
  11. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    ДНО ДНА, како не му е срам да излезе од дома и да шета по белата виделина. Овој нобелова награда за шупак треба да добие. Малку му е ќотекот да бев машко лично ќе се погрижев да одам да го искршам.
     
    На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Не знаев дека е толку педерастичен, па тоа гласчето :D
    Вчера гледав некои снимки се помешал таму со новинарите го чека Груевски, тој поминува и Саше на врата го прашува нешто у стил зошто бегате, зошто немал коментар и премиеров откако си замина без да го рецне, овој му вика зошто се криете...како кукавица (кога веќе никој не го слушна), а тоа кукавица како го кажа, Боки 13 е помажествен од него (ме потсети на она педерчето што збореше пред Филозофски факултет на протестите). Џабе се прави пред камери јас сум не знам што, мене никој ништо не ми може, кога е пицајзла без муда, мегапичкетина (во негов стил да се изразам :rofl:)
     
    На zekzeki и Elissa им се допаѓа ова.
  13. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.819
    http://vesti.mk/read/news/5569983/2099889/izmama-sashe-politiko-ne-e-novinar

    „Но, тој Саше Ивановски не е новинар. Тоа е измама, или превара за политичка употреба. Човекот лажно се претставува, како што лажно тврди дека неговиот личен сајт Мактел е информатовно гласило. Ништо од тоа не е точно.

    Имено, на две судски рочишта на кои лицето Саше Ивановски за кое овде станува збор е тужен за клевета, тој лично изјавува дека – не е новинар, а сајтот е личен сајт, а не информативно гласило.

    Во прилог објавуваме копија од неговата изјава, како и изјава за истото од неговиот адвокат дадена во вториот судски процес. Званична изјава дадена пред суд.

    Ова е само последен прилог на уличната политика која се води од страна на соросоидите, а се користи СДСМ за нивни потреби како нивна алатка.

    Затоа, сега и во иднина, кога се зборува за тоа лице кое лажно се претставува за новинар, имајте на ум дека се работи за измамник. Како човек кој лажно се претставува дека е судија, лекар или адвокат. Уште од неговото претставување почнува неговата измама и криминал, а се потоа и понатаму е логична последица на ова.“

    Треба да се коригира текстов, Саше Политико не е новинар, Саше е идиот. кампањата за политичар во кој жена му полугола ја водеше, беше катастрофално бедна, со неколку гласа само, па рече, ќе сиостанам новнар, не сум за политика. Кој пусти новинар, Боже...Треба тест за психичка стабилност за новинариве. Е овој што го браните, е лажго прва класа. Извинете ако ви е роднина, ама деген е, проверете дали имате гени со него поврзано.
     
    На zekzeki и Abeja им се допаѓа ова.
  14. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    хахахахахахах звер значи

     
    На Kaley и galapce им се допаѓа ова.
  15. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    Ова не е звер, ова е мајмун. Изиграва нешто, сељак невиден!
     
  16. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Саше повторно во напад

    овој пак жртвата е Никола Тодоров

     
  17. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    Само гласов то го слушам страшно ме иритира, а не пак како појава :puke:
     
  18. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    https://vid.me/MoKb

    Премиере после реновирање на владата дали ќе го реновирате идризово како ваша следна дестинација

    хахаха лудак :lol::lol:
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Кај и да е Премиерот ќе му пукне филм и ќе го отера у пм
    секоја недела си го делка дечкото

     
  20. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Новинарскиов шарлатан има пасија по дерење и сељачко урлање по членови на влада пред овие да влезат во кола или напуштат објект, а кога треба да се соочи со нив, „за к*р не го бива“-во негов стил кажано.

    Портпаролов максимално го унереди псевдоновинорот, а тој на порталот си пишал жестока кавга и ѓубре направуење од портпаролот.
    Дечконо уште мајтап си прави со него-најнезависен, високоинтелектуален, восокософистициран, дрн, дрн. Арно му додржа тоа покер фејсот.