1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрвите и снаите – проблеми

Дискусија во 'Брак' започната од zdravkova, 1 декември 2009.

  1. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.991
    Да не изигравам дрвен адвокат, ама спомна жената дека би го причувала по потреба
    Референтка , и искуството ама верувам и карактерот ти даваат мудрост која и вака отстрана читана е вредна и ненаметлива. Во повеќе теми резонирањето твое ми е доста инспиративно да ги видам од разни агли животните ситуации.
     
    На CameliaMiller, Skorpija25, kostarika и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Jas eve neznam.. mojata arna e ili losa e? Haha... nejze ne a zanima dali doma ima prasina dali kujnata e magacin, dali kupatiloto e korpata full alista i slicno. Na mm brat i kazuva koga taa da pere duri greota mi e za deteto mi se ide jas da mu peram alista. Zimi so dzogira plocki i laminat po doma dva pati nedelo i toa koga sum jas tamu pred mene haha. Samo mobilniot vo raci nekoja igra ropa majke mi.. pred rabota posle rabota.Inaku ziveeme vo ista kuka so niv i pomal brat na mm. Demek ke go sreduvame spratot da se odelime i fala boguuu Falaa kupivme stan uste e vo.izgradba ama traam zas znam eden den ke zaminam. Sega sedike go edna soba so mm i patem cekame bebence zdravje letoto.
    Jas ne ocekuvak nikakva pomos od nejze neznam zas ni na son ne mi ide deka ke rece nes da pomogne.
    Prvo, prva snaa jas u kuka prvo vnuce ke e ednas ne rece...kako si, dobra si, te bole nes, sakas nes, ti se jade nes, odis na pregled, bese li, sto kazaa, se spremas li, so planiras, kako planiras, da kupis takvo ke ti treba, vaka ke bide naka ke bide.. nisto bre lugeee nistooo zena bez cuvstva li e neznam... i jas ae nerviram zas e toa taka... ili pa da zeme ona da kupe nes za bebe kao baba eve od mene par corapcinja ne bree brate... moite del pari za stanot, krevetce, mama od radosi puka sal kupue nes, ime kako.ke bide prasuva se i ses...se tokme i kolicka da kupe.. ne vikam tuka zastanuvate so tato se od vas ovie nemaat li vnuce denar da ne se dade. Taka da znam.ke neam.pomos.od nea i so pomos koa sama ne znae da se gleda.
    Ama ke izdrzam.d9 kraj u ovaa soba ke crknam ako treba ama krajot ke.go cekam..
     
    На Meckicja и Makedonka007 им се допаѓа ова.
  3. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Ако бираш, наспроти ова, да те прашува и да ти се меша, пак немаше да чини.
    Боље вака.
     
    На Robson, vitamina, Emy867 и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Septemvri

    Septemvri Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    2.325
    Допаѓања:
    7.991
    Пол:
    Женски
    Да не има некоја депресија или нешто сл. Мојата е ок, ама боледува од депресија и кога запаѓа е скроз апатична ништо не ја интересира, ама тоа е период после кога е добра е ок. Не прави кој знае што, ама ако и кажам ми треба помош за дете или нешто друго никогаш не ме одбива и нема ни збор да каже.
     
    На WildMk и Makedonka007 им се допаѓа ова.
  5. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.163
    Допаѓања:
    16.442
    Пол:
    Женски
    Убаво ти рече @TeddyGrey да се меша полошо ќе биде вака пораат си.Башка мене не ми изгледа како да имате проблем туку она си има проблем.Едно време се чудев како може свекрва ми да не доаѓа да си ги гледа внуците ама сега ич не ми паѓа на памет да размислувам на таа тема.Сакала дошла сакала ич не дошла,она пропушта од детството на внуците.Ние одиме таму еднаш во месец или еднаш во два месеци би оделе и почесто кога они би доаѓале барем еднаш месечно.Ама тоа не е причина јас да се нервирам или разглабам каква е она.Јасно е какви се тие луѓе кои немаат посебна желба внуците да си ги видат.
     
    На oblace1, Emy867, Meckicja и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    @TeddyGrey @Septemvri @simona_baby
    Ne, ne deka iam problem so nea samo me iritira ponasanjeto i toa so prave kako da sme i stranci doma. Ta mebe bolje mi e da kjute i da ne lafe.. i edvaj cekam da zaminam, pa posle jad znam kako treba, ko so kaza clenkata samo gosti edni na drugi i toa epten radi decata ili mm..a ako mm presece zas i in znae deka e malku tersene u nekoi raboti e togas nema ni gosti.... ama od takt me vadat nejzinite naviki i gestovi i sl.
    Ne me vrega, ne vika nis, ne prerecila nes, neam takov problem..samo drugiti mi e lroblem kako da ne i e po keif vnuce.. so mene prob.za svadba ponina aj isto ne zaintreairana za nis..ama da ne se navrakam nanazad.
    Zatoa rekov nez dali mojata e arna ili losa haha
     
    На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    А дали е задолжително таа да е екстатична за твоето бебе? Некои луѓе не сакаат деца или не им даваат толкава важност, плус тебе ти пречи што таа не ти купува работи, што и НЕ и е должност.
    Искрено, можно е таа да има некои други проблеми, како што членката погоре спомна, за кои вие очигледно не и помагате.
     
    На Emy867, WildMk, Miss666 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Ako sam ne si kupis nikoj ne ti kupuva. Prvo ne pobarav i neam namera da baram id nea da kupe, vtoro ne spommav nikaden deka sakam taa da mi kupe... tuku se prasuvak zas e nezaintreairana, da prasa kako e do kade e, sto JAS sum kupila sto JAS planiram da kupam. Nikoj od nea ni denar nema pobarano nit pa planira.. za toa greska me imas svateno.
    Druga rabota velis mozebi ima problemi za koj vie ocigledno je i pomagate..Kako jas da znam dali taa ima.problem koga ne razgovara na niedna tema? Jas da sum gatacka mn raboti ke resev ama ne sum. Kako ti.ke znaese za ova so pisav ako jas ne kazev taka?
    I ne mi e celta kupuvanjeto od nea davanjeto pari i sl. Dovolbo zarabotuvame so mm za da si kupime so sakame..
    Muabetot e pak ke recam nezaintreairanosta od nejiznata strana kako baba i kako svekrva tolku.
     
    На Skorpija25 и Makedonka007 им се допаѓа ова.
  9. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Исто и мојата,незаинтересирана,бараат слики да им пратиме да го видат а живеат на пет минути од нас,чорапчиња,играчка,ништо му немаат купено. Исто,прво внуче им. Пушти ги што да им правиш,ако можат без нив,ок. Децата со или без нив ќе пораснат,а ние фала богу не мора да чекаме од нив за да му купиме нешто. Те сфаќам дека ти е криво,ама пробај да не се замараш.
     
    На Skorpija25, Makedonka007 и Leo-nora им се допаѓа ова.
  10. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Tocno ama nekoi od clenkite ne svakaat so ustvari sakam da kazam, a ne deka se zalam, zatia vo najprviot post pisav neznam dali e arna ili losa so toa.
    Jas eve 27 godini fala bogu preziveav bez nea sea svekrva godina ipol i bolna da legnam ... ne mi ni treba ni u domasni obvrski da se mesa ni i deca gledanje ni da mi dade nes... ednostavno ne mi e jasno kako za svoe prvo vnuce ne saka zbor da kaze i.prasa... nisto drugo
     
    На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.113
    Деверот колкав е?
     
  12. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Добра свекрва имаш. ;)
    Јас баш таква сакам. :D
     
    На Emy867, Makedonka007, Annora и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. FlowerPower

    FlowerPower Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    289
    И јас
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    @FlowerPower @gjoker4e
    Toa trebase da slusnam hahaa
    Jas za nezaintresiranosta se nervirav ta drugoto se mi e ramno haha

    25god. Godina ipol pomal od mene
     
    Последна измена од модератор: 23 април 2019
    На Makedonka007 и gjoker4e им се допаѓа ова.
  15. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.113
    Охоо, јас па реков детенце некое.
    Не знам зошто ти е жал, срам треба да му биде на него на 25 години да чека друг да го испере.
     
    На Skorpija25, Emy867, Makedonka007 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.199
    Допаѓања:
    10.843
    Пол:
    Женски
    Се додека живее со мама, и на 40 ќе биде детенце и друг ќе го пере :D Маж ми живееше сам пред да се земеме, па пак носеше алишта на мајка му да му пере, мислиш научна фантастика е тоа. Готви, чисти, ама ете перењето страшно било... :lol:
     
    На Feminka22, Skorpija25, Ladyyyy567* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.999
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека е многу арна и дека треба да бидеш среќна а не загрижена поради нејзиниот однос. Подобро да си стои на страна и да не се меша во ваши работи отколку по цели денови да ви соли памет, да дава мислење за се и утре детето од раце да ти го граба и да му се прави мајка како што многу од нив постапуваат.
     
    На Makedonka007, FlowerPower, gjoker4e и 2 други им се допаѓа ова.
  18. AngIv

    AngIv Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    9.040
    Јас незнам дали со право се лутам на свекор ми и свекрва ми за оваа што го прават намерно или од што имам други проблеми со нив ми оде на живци. Значи на детето му имам ставено ред и секоја вечер си заспива во 10, 10ипол најкасно и си спие до 8 сабајле, арно ама кога ја земат доле кај нив накај 7 ипол часот ја држат малку и одма ја успиват а сто пати и селогаш пред да ја земат и напоменувам да не ја успуват и тие како за инат ја успиват накај 8ипол и спие до 9 ипол и после до 2 часот навечер се луламе не можам да ја успијам, па утрето до 11 часот не можеме да се свестеме и цел ден пореметен. Претходниот пат и се развикав дури и и кажав ако ја земат за да ја успијат поарно нека дојдар горе кај нас нека ја видат и па нека си слевнат ама не,.. Пррска свекрва ми ја зема доле и кажав спиена е немој да со ја успила кога слевам доле во 9 часот да ја земам за млеко да пие таа спие и изгасиле струја темно на тв седат она покриена со кебе жешко пука значи страшно ме нервира што мојот збор воопшто не го почитуват
     
    На PeachGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    За лутење е. Јас не толерирам вакви работи. Штом не се разбираат со збор не го пуштај веќе долу детето.
     
    На 1209, Feminka22, Miss666 и 11 други им се допаѓа ова.
  20. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    А зошто воопшто ја оставаш кај нив???
    Нека не оди кај нив и решен проблем. Нека идат тие кај вас да ја видат.
     
    На Luna91, Sexybaby86, mal.ecka и 5 други им се допаѓа ова.