1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрвите и снаите – проблеми

Дискусија во 'Брак' започната од zdravkova, 1 декември 2009.

  1. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.456
    Допаѓања:
    1.957
    Пол:
    Женски
    Eeeee.. Biseri
     
  2. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.202
    Допаѓања:
    32.350
    Пол:
    Женски
    Во ред некој да ти помогне, ама знаејќи ја каква е не си требала да дозволиш, јас подобро би побарала помош од комшика отколку од некоја таква како што ја опиша.
    Јас сакав во плакарот што ми е во ходник дека приметив ми буричкала, да ставам етикети со цена некоја огромна, и нека се чуди.
     
    На Ole.grbeva и Stela Maris им се допаѓа ова.
  3. haruki

    haruki Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    1.164
    Допаѓања:
    3.616
    Пол:
    Женски
    Не бе ти па мажот како така он од добар предобар се тоа од почит, свекрвата е не разбрана не се излегува на крај со неа. :^)
    Морееее стапот само
     
    На Stela Maris и Mnik им се допаѓа ова.
  4. Erika.greeneyes

    Erika.greeneyes Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2016
    Пораки:
    4.033
    Допаѓања:
    7.545
    Пол:
    Женски
    Абе цел ден ве нема. Да не сте на викенд кај свеки :D
     
    На VDT2906, Lisandra, DELFINA81 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.202
    Допаѓања:
    32.350
    Пол:
    Женски
    Ние не отидовме викендов.
     
    На ♡ Cinderella ♡, Lisandra и Erika.greeneyes им се допаѓа ова.
  6. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.896
    Допаѓања:
    6.405
    Луѓе, да се има разумен маж е мислам единствено решение! Кога те разбира и поддржува, можете низ се' да поминете.

    Ние прв пат вчера имавме прилика за физички контакт со свекрвата. Бевме на прослава во ресторан кај роднини, па и на иста маса седевме :)

    Мм ниту се поздрави со мајка му, нити муабет и направи, буквално како да не беше таму жената за мене и него. И цело време ме гушкаше на маса, ќе ми ја бакне раката или на чело, некоја зафрканција ќе ми каже. Свекрвата само црвенее, како да ќе пукне во секој момент.

    Јас сум ептен пријатно изненадена од мм, бидејќи сепак е мајка нели. Очекував дека ќе се поздрави барем со неа, а јас си мислев ептен ако дојде да нема како, едно „здраво“ да изустам. Ама тој ептен ми е поддршка максимална. За возврат му реков да си пие слободно, до Скопје јас возев. :D:D
     
    На LiquidLuna, VDT2906, Curious cat и 19 други им се допаѓа ова.
  7. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.771
    Допаѓања:
    2.793
    Пол:
    Женски
    Pa taa so stori prosta, mesto da dojdi da se izvini so napraj cirkusi I drama I da saka da se zblizi pak so vas samo sedela I gledala, sramota. Citav I ne mi se veruva so se procitav. Da te navreduva I vrega duri I pred roditelite. Psihijatar da I pobarate I da ja pratite. To nekoj normalen ne go praj I toa od opst muabet za navodno odenje od drzavava.
    Duri ne se izvini voopsto da ne I prajte muabet. Taka I treba I soprugot da te podrzi I da si gi otvori ocite kolku e majka mu luda I losotilok. Arno so I go vidovte so si go pokaza vistinskoto lice I pred sinot I site da ja vidat.
     
    На LadyR, *Amethyst*, Осе и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Другарки јас дојдов да ја размрдам темава:rofl:
    Најнов новитет од свеки, учете сега, ова е денешната лекција:
    Срамота е свекорот на 66 години да знае да пушти машина. Ете жени, во 21виот век срамота е еден маж да знае да смени постела и да не шета неиспран во гаќите 5 дена.
    Друга работа срамота е мажите да ви смукаат и бришат по дома. :rofl:
    толку. Кратка е денешнава. Пријатно. :emo:
     
    На LiquidLuna, dea.18, VDT2906 и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.589
    Допаѓања:
    18.602
    Пол:
    Женски
    Да не НИ бришат по дома?
    Па тогаш кирија нека ни плаќат барем :D:D
     
    На mssuniquee, Ena05, Harper и 8 други им се допаѓа ова.
  10. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Значи ништо неможе човек да ве научи. Одма барате надокнада. Срамота е сфаќаш? Башка кај неа така не правел. Леѓенчето и крпата кога ќе иде мажот дома за златните ноџиња што носат пари. Не вака да го мачиш.
     
    На Skorpija25, Ena05, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.589
    Допаѓања:
    18.602
    Пол:
    Женски
    Абе разбравме, се мора на мажињата да им се удоволува, јер се неспособни. :D
    Ох боже... маж од 60г..... отвара ли барем тегли по дома? Или и тоа е срамота?
     
    На Ena05, VDT2906, Zumbulche и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Аааа сега за сега отвара. Незнам до година можда ќе тропнат на врата да ми ја дадат мене таа обврска. Нели, Пепелашка сум јас, овааа згрешив, снаа де, снаа.
     
    На Ena05, Anyshka и Adidas888 им се допаѓа ова.
  13. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.589
    Допаѓања:
    18.602
    Пол:
    Женски
    Друг пат кога така ќе ти каже кажи и А мори шо сум јас а? Пепелашка? Ама Пепелашка зеде принц а овие твоиве не се принцови.
    Така да и кажеш.
     
    На Skorpija25, Ena05, VDT2906 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Аааахаха со оваа уста што ја имам повеќе личам на Круела, далеку од Пепелашка. :devil::devil::devil:
    шала на страна, шо толку ги боли свекориве што треба да си земат сами вода?
     
    На VDT2906, *Amethyst*, Anyshka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.348
    Допаѓања:
    2.609
    Пол:
    Женски
    Мојава од сабајле се налути ќе сме оделе на шетање во Скопје. Господе боже (facepalm)
     
    На VDT2906, *Amethyst*, 1209 и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Ете ти сега проблем. :rofl:
    Шо има да ја нервираш жената ја незнам. Ден без стрес немаат,ден.
     
    На Harper, VDT2906, JustBeautiful и 3 други им се допаѓа ова.
  17. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.896
    Допаѓања:
    6.405
    Ништо не е срамота... Татко ми ништо не знаеше цел живот, мајка ми се по дома.

    Лани мајка ми имаше мн тешка операција, и остана долго во болница и после уште два месеци кај нас поради терапиите.

    Татко ми на 60 години научи и алишта да сортира, и машина за алиша да пушти, и машина за садови, и да смука и се'. Ќе беше полесно и за него да не беше научен на готово... Така да ништо не е срамота од тоа да се знае, колку и да мислиш дека нема да ти треба.
     
    На VDT2906, *Amethyst*, BoNaNa123 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.202
    Допаѓања:
    32.350
    Пол:
    Женски
    Срамота е и сијалица да смени, се мора жената хаха. Ти се верува дека свекор ми не менува сијалица и не отвара тегли?
    Овие утре имале работа во Скопје, па да сме се виделе хаха.
    Ај јас си работам од дома и за мене, немам работно време, ама и мм од работа да излезе кафе да пиеме цццц. Јас и така имам нешто работа, им кажав негде во Центар кафе, може се налутија, си рекле "ту снаата не не вика ни на ручек'.
    Ете последици што не бевме викендов хаха, веднаш тие доаѓаат.
    Нема лабаво хаха.
     
    На Осе, JustBeautiful, *Amethyst* и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Точно. Кога пред 1 година свекрва ми доби дијагноза Артритис и имаше болки во рацете, се очекуваше од мене, готово, јас да сум и бесплатна слуга. Јас да готвам, јас да и чистам, да ги перам, да им менувам постелини, значи они двајца да лежат, тој здрав прав, јас да ги служам. Се спукавме, јас и викам "Како може дедо ми на 80 и кусур години све сам дома, а свекор ми, не?" и на тоа добив одговор дека свекор ми бил измачен човек, цел живот работел, не можел тој сега све да прави. (facepalm) значи читај меѓу редови, снао фати се и служи не'. Колку мизерно и бедно створење треба да си, за кога ќе остариш, само зошто си стар и си одел на работа, мора некој да ти прави све место тебе? А во меѓувреме си здрав, прав и све можеш. Бедни работи. Бедни.
     
    На Skorpija25, Alhambra, Miss666 и 9 други им се допаѓа ова.
  20. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.202
    Допаѓања:
    32.350
    Пол:
    Женски
    Овој твојов свекор ист како свекор ми, здрави прави сакаат снаата да ги служи, јас знам и двајцата болни па се сами си прават, овие збеснале. Затоа неможат да се помират што не седиме со нив, нема кој да ги служи, па срамота од комшиите, и дедо ми по мајка остана сам, на 80 години и тој незнаеше ништо па не очекуваше ни од вујна ми ни од никој да го служат, вујна ми таму си беше гостинка, дедо ми по татко уште баба ми кога беше жива се переше сам кога беше баба ми во болница, знаеше машина да пушти, пружуваше, чистеше, ништо не очекуваше од мајка ми, ејјј тоа време, а не овие сега заостанати.
     
    На *Amethyst*, 1209, Lisandra и 2 други им се допаѓа ова.