1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрвите и снаите – проблеми

Дискусија во 'Брак' започната од zdravkova, 1 декември 2009.

  1. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.688
    Допаѓања:
    23.731
    Пол:
    Женски
    Мира им пресуди и пред да почнат.

    IMG_3571.jpeg
     
    На Skorpija25, *Amethyst* и Mnik им се допаѓа ова.
  2. Roxy1991

    Roxy1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2019
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Abe i pogore clenkata so pisa e vo pravo kako da go podberam koga se zdruzeni kako mafia sprema mene,ako ne e e po nivno ne te poglednuvaat mazot mi koga e na odmor dusata mu ja vadat oti rab stranstvo, peraci i na mozok strasni se. Lani letoto ne gi poglednuvav od koa dojdovme do teska kavga od koa svativ deka izmisluvaat prikaski deka jas sum im viknala policija a toa nema nikakva vrska kaj sosedite imase krazba na kolata toj izvadil verzija abe gi nauciv kako selski bukvar.i ne im go dadov vnuceto celo leto da go vidat so oko i pocnaa gluposto da izmisluvaat jas deka nensum se pribirala so deteto sum setala , pa normalno e leto e ke se setam nema soniv turskinserii da gledam. I jas ednas go sednav ama dzabe e mn e prevrtliv svatil deka odmene bile kavgite a tatkomu i majkamu pa zakani decata ke mi gi zemele nz ti so jas iam.use po grdi zborovi pshihicki sum bila nestabilna nz so a oni znaat deka decata pripagjaat na tatkoto i majkata a ne na babata i dedoto. Ednino ako majkata se otkazue od decata ili se razvedeni.
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.300
    Допаѓања:
    200.490
    Пол:
    Женски
    И ти уште седиш таму?
     
    На Emy867, 1209, BellaBibi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Roxy1991

    Roxy1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2019
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Pa od koa ostanav bremena so vtoroto sakav da go abortiram i praveveme mwabet ke se smeni voa noa ama gleam se e po beter i pobeter vo kukava na mackata i se menuva krznoto ama karakterot ne . Edna drugarka mi veli do sega ke bev vo zatvor jas da bev ke ja ubiev zimi se arno jas nemam svekrva kurtul.
     
  5. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.184
    Допаѓања:
    32.300
    Пол:
    Женски
    Мажот ти е виновен што незнае да постави граници, има свекрви лоши и џабе колку и да им кажуваш не сфаќаат, ама мажот ако им постави граници до каде треба и да имаш поддршка од него друго е.
    Свекрвата да се смени неможе, колку сака нека збори ако мажот ти е од твоја страна.
     
    На steela.honey и Erika.greeneyes им се допаѓа ова.
  6. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    14.363
    Пол:
    Женски
    Кај ги наоѓате маживе....мислам не дека ги нема,ги има многу,ама зошто се мажите за вакви? Старите не ги коментирам,тие се во пакетот.
     
    На Curious cat, Luna91, spacegirl92 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Erika.greeneyes

    Erika.greeneyes Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2016
    Пораки:
    4.033
    Допаѓања:
    7.545
    Пол:
    Женски
    A zoshto maz ti ne ve zema tebe i decata vo stranstvo, tuku ti sedis so negovite?
     
    На 1209, VDT2906, Mnik и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.578
    Допаѓања:
    18.504
    Пол:
    Женски
    Леле немој со тие муабети. Како да не сте свесни дека мажите глумат на почетокот, мед и млеко им тече од устата... и после почнува лудилото.
     
    На Spicy Senorita, Curious cat, Skorpija25 и 6 други им се допаѓа ова.
  9. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    14.363
    Пол:
    Женски
    Да да,само мажите глумат,жените не... карактери се тоа.
    Најточно нешто што имам прочитано е дека изборот на партнер е најголемиот тест за интелигенција.
    Сите сме имале шупаци во животот,поентата е да не избрзаш и да не заглавиш со нив.
     
    На Маја Т, VDT2906, Skorpija25 и 9 други им се допаѓа ова.
  10. Roxy1991

    Roxy1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2019
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Tocno taka se soglasuvam sotebe.
     
    На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.578
    Допаѓања:
    18.504
    Пол:
    Женски
    Абе да така е, ама ти викаше од кај ги наоѓате такви. Па еве да ти кажам дека некои многу убаво глумат отпочетокот. Исто како мојот бивши, отпочетокот беше како сон за секоја жена, после венчавката се смени за 360
     
    На Spicy Senorita, Skorpija25, *Amethyst* и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    14.363
    Пол:
    Женски
    И јас имам такви бивши,среќа не ми станаа мажи :)
     
    На SummerGirl и Adidas888 им се допаѓа ова.
  13. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.768
    Допаѓања:
    2.792
    Пол:
    Женски
    Извини вака ама не чини да пушиш додека го доиш малото, за друго не знам шо како се случува со свекрвата но барем заради бебето откажи се од цигарите ако го доиш.
    Јас пушев многу цигари 2-3 пакети на ден, само не дури бев бремена не дури доев, тешко е ама ако не можеш да издржиш почни со адаптирано.
     
    На Маја Т, Löwenzahn, AlchinovaR1979 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. LionJ

    LionJ Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2023
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Епа тука си "утнала"
    Јас се породив и сите обврски околу детето ние си ги превземавме. Не дозволував друг да го капи освен јас и сопругот. Можеа само да гледаат без коментари.
    Ми беше тешко не викам не, со рана, крварам уште, бебуш уште не знам да го држам, ама му фативме ред.
    Муабетот ми е, си и дозволила таа да превземе околу детето и сега така и си мисли дека треба.
    Нормално е хормони, уште не знаеш, уплашени двајцата, но сега свекрвата или мајката мисли дека таа треба тоа да го прави.
    Јас еднаш ги седнав двете и им кажав, оставете ме раат со детево, има само неколку недели, сакам да уживам во секој момент со него.
    И сега се ми е со прашање
     
    На 1209, AlchinovaR1979, *Amethyst* и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Roxy1991

    Roxy1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2019
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Blaze si ti abe vidi prvo dete normalno strav tie sve okey da pomognes a ne da se mesas tamu kaj si ne ti mestoto sega za vtorovo abe se sama ic ne se zamaram da znaes so saka neka zborue osven da ja pricuva za da ispazaram ili da se izbanjam ne ja vikam za nisto drugo.
     
    На LionJ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. EID

    EID Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2023
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво.
    За 5 месеци ќе имаме бебе.сакав да вр прашам за купување на облека за за новороденчето со кого купувавте. Да напоменам дека немам татко и мајка починати се а немам ни брат ни сестра. Имам свекрва. Дали би било исправно да одам со свекрвата или со другарка која ми е мн блиска и која се има породено пред 4 месеци знае се што и било потребно.. ве молам за одговор
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  17. atz1995

    atz1995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2023
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Како ти е пријатно така. Јас одев и со двете посебно и плус со сопругот. Нема правила. Ако сака свекрвата да купи од неа секако ќе одите заедно.
     
  18. EID

    EID Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2023
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Да но сопругот се лути кога од околу му кажав дека ќе одам да купувам со другарката...
     
  19. atz1995

    atz1995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2023
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Епа ќе и направиш еднаш ќеф после ќе си излезеш ќе си докупуваш :D
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Јас си одев и си одам со мм. Ни свекрва ни никој. Секогаш заедно одиме на пазарења, на шопинг и за нас и за детето. Мада ние сме доста поврзани, така да мојов случај може е исклучок. Не дека не излегуваме посебно ама 90% од ваквите излегувања сме си заедно, посебно кога купувавме за бебе. Колку тебе што ти е мерак, толку му е и него (ваљда).
     
    На 1209, VDT2906, AlchinovaR1979 и 2 други им се допаѓа ова.