1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрвите и снаите – проблеми

Дискусија во 'Брак' започната од zdravkova, 1 декември 2009.

  1. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.456
    Допаѓања:
    1.956
    Пол:
    Женски
    Of, da barem..
     
  2. Pa8la

    Pa8la Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2023
    Пораки:
    632
    Допаѓања:
    1.600
    Пол:
    Женски
    Па не само свекрвите, се менуваат и мажите, пример некои пред брак се добри, после покажуваат заби, некои обратно. Па не дека и сега не се мешаат по телефон, знае свекрва ми да коментира за храната на децава, ама тоа на сопругот, и ќе и каже да не се меша дека ние си знаеме, не престанале магично да се мешаат, туку не доаѓаат толку често како порано. И јас пресеков со нив и раат сум си сега, ај порано си викав родители се на сопругот ги почитував, ама толку.
    Инаку го решивме нивното често доаѓање :)
     
    На Трагедијаупмм му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.763
    Допаѓања:
    12.106
    Пол:
    Женски
    Мене нема каде да ми префрли, не и кревам. Си ѕвони кај мм, тој одма и вика ако пререче нешто и решен проблем, раат.
     
    На VDT2906, IRBBB, Amore123 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.953
    Допаѓања:
    166.244
    Пол:
    Женски
    Ах бре Анушка Анушка
    За оваа твоја свекрва комотно може да се снима една добра серија од 6 сезони :)
     
    На baby-star, Alex08 и Adidas888 им се допаѓа ова.
  5. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    6.148
    Допаѓања:
    40.376
    Пол:
    Женски
    @tanjita Детето е големо веќе и можеш да му објасниш дека постапката на баба му не чинела, дека никој нема право да и кажува како да јаде оти погрешен начин на исхрана не постои, освен во случај на обезност, нездраво хранење и анорексија, се друго е апсолутно небитно што прво ќе изеде( патем и брат ми јадеше вака и уште јаде вака и апсолутно ништо не му фали).

    На бабата однесувањето не личело на ништо, не може она да превоспитува туѓо дете и да се дери на него па колку сака нека е нервозна и депресивна.
    Убаво си изреагирала, смирено и културно. Следно е на маж ти да и каже дека такво однесување не смее да се повтори. Детето реално не можеш да го спречиш да ја гледа баба му, ама оно ќе расне и ќе сфати само дали сака или не сака да ја гледа.
    Јас имав лош однос со баба ми од татко и денес имам, секое гледање е со зор, млада сфатив каква особа е.
    Како и да е, твое е да и кажеш дека апсолутно нема потреба да менува исхрана, дека баба и не е во право и да ти каже ако пак има таков испад. Другото е на неа.

    И мојава вчера кога запна да му дадела грав, јас велам не со зачини е и со запршка, она ама ќе го измијам, реков отсечно не и дека нема потреба. Му дадов парче краставица по блв, банана веќе имаше јадено и не сакав пак. Свекор ми сто пати повтори, многј читаш ти што треба, што има во краставицата витамини, што ќе му биде од банана, ќе се задави, овој модерен начин ништо детето не јаде. Јас само еднаш кажав отсечно и ги оставив да зборат и си терав по мое.

    Свекрвата еднаш на шала рече дека ќе го оставала да плаче за да се успие, ќе го научела она како се спие, така ги учела мм и сестра му. И маж ми и рече ааа супер што каже сега нема ниту да го оставаме на чување. Онака се ок ама и они сега покажуваат некои други лица, неам апсолутно доверба да го оставам моментално, само на мајка ми и верувам за чување. Среќа па не ни наоѓаат маана зошто не го оставам, не се многу по чувањето.
     
    На CameliaMiller, *Amethyst*, VDT2906 и 10 други им се допаѓа ова.
  6. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.177
    Допаѓања:
    32.293
    Пол:
    Женски
    Ајде, биди режисер, јас и свекрва ми главни улоги. Сите се жалат од свекрвите, ама неее, сте запнале по мене, многу ми е гајле што мислите, имам многу поважни работи отколку да се објаснувам на било кој.
     
  7. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.578
    Допаѓања:
    18.487
    Пол:
    Женски
    Твојата не е свекрва твојата е СВЕКРВИШТЕ :D
     
    На Skorpija25 и Anyshka им се допаѓа ова.
  8. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.347
    Допаѓања:
    2.609
    Пол:
    Женски
    Нема шанси со мојата! Мојата уште со поголем фонд! :rofl:
     
    На Skorpija25, Anyshka и Adidas888 им се допаѓа ова.
  9. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.578
    Допаѓања:
    18.487
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl:
     
    На Malesia му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.177
    Допаѓања:
    32.293
    Пол:
    Женски
    Не ви е срам да ги оговарате?
    Пу ја'зк срам ве било хаха.
     
  11. Pa8la

    Pa8la Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2023
    Пораки:
    632
    Допаѓања:
    1.600
    Пол:
    Женски
    Може јас да бидам споредна улога? :D
     
  12. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.452
    Допаѓања:
    38.767
    Пол:
    Женски
    Се гледа дека немаш попаметна работа оти секој ден пишуваш за свекрва ти едно те исто
     
    На CameliaMiller, baby-star, Emy867 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.177
    Допаѓања:
    32.293
    Пол:
    Женски
    Немам и што сега? Ај гледај си го својот двор. Знаеш ти дали немам или имам, сезнајковци сте.
    Кога ќе ги облечете моите чевли, кога ќе го изодите мојот пат, и кога ќе се сопнувате на секое камче и пак ќе станете, е тогаш можете да ми судите, до тогаш гледајте си дома како ви е.
    Ако ти е убаво со свекрва ти, не паметувај на другите како им е.
    Многу ја сакаш, аха да, сигурно, не си се жалела, можеби тука не ама сигурно на некоја другарка, пукаш во себе и си држиш во себе, епа јас не држам, опасно по здравје е.
    Ако ти е убаво нема да си дежурен полицаец на темава, ќе игнорираш ако не ти се допаѓа некое мислење.
     
    На Pa8la и Stela Maris им се допаѓа ова.
  14. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.763
    Допаѓања:
    12.106
    Пол:
    Женски
    Опасно по здравје е стресот и размисли дали сериозно имаш толку голем проблем со свекрва ти и дали вреди да се нервираш или преувеличуваш. Имаш услови што многу девојки ги немаат за да имаат мир, скроз небитно е чии кифли се поубави, дали твојата пита е поубава од нејзината. Скроз небитно.
     
    На CameliaMiller, *Amethyst*, VDT2906 и 10 други им се допаѓа ова.
  15. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.456
    Допаѓања:
    1.956
    Пол:
    Женски
    problemot nastanuva koga nejzinata svekrva TVRDI deka ona nema pojma, deka nejzinite se bezveze, majka ne ja naučila. I od toa pravi problem vo brakot na sinot. I ne sekogaš sinovite možat da gi otkačat majkive, duri i da sakaat

    A neee, svekrva ti kje se buni, nemoj taka, mora da ste glavni ulogi
     
    Последна измена од модератор: 21 декември 2023
    На SummerGirl, Pa8la и Anyshka им се допаѓа ова.
  16. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.177
    Допаѓања:
    32.293
    Пол:
    Женски
    Па сега немам големи проблеми, само се надоврзував на мислењата од членките, освен што иако во друг град напнуваат секој викенд да се гледаме, и ги откачуваме, јас нигде не спомнав пита и кифли на кого се поубави, туку се надоврзав на членката што за свекрва и и било несфатливо да незнае пита да меси.
     
    Последна измена: 20 декември 2023
  17. Pa8la

    Pa8la Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2023
    Пораки:
    632
    Допаѓања:
    1.600
    Пол:
    Женски
    Па имаше серија таква-снаите и свекрвите, може сите снаи и свекрви главни улоги да бидеме.
     
    На Stela Maris му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.177
    Допаѓања:
    32.293
    Пол:
    Женски
    И ова го напиша општо, не се однесуваше само за мене, ама ете така ќе те сфатат.
    Прашај режисер, не знам јас.
     
    На Pa8la му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.456
    Допаѓања:
    1.956
    Пол:
    Женски
    Da, opšto go napišav, ama deka tebe te citiraše pa se nadovrzav
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Erika.greeneyes

    Erika.greeneyes Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2016
    Пораки:
    4.032
    Допаѓања:
    7.540
    Пол:
    Женски
    Добро и што мора во секоја тема да има препукувања?
    Последниве страници се чисти глупости и треба да се избришат. Напаѓање меѓу членки. Ако имате нешто на темава пишете ако не прескокнете ја. Не знам зошто мора во секоја тема да има вакви објави. Мене тема и мислења што не ме интересираат не ги ни отварам. А реално за ова попаметна работа изгледа сите немаме па губиме време на форумот, да не беше така немаше да има пишувано овде. Не само на темава конкретно, туку општо.
     
    На Skorpija25, SummerGirl, Pa8la и 1 друга личност им се допаѓа ова.