1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрвите и снаите – проблеми

Дискусија во 'Брак' започната од zdravkova, 1 декември 2009.

  1. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    5.856
    Нејасно ми беше, дека пишуваше се карал маж ѝ со золва ѝ, па станала полоша, грешно сфатив. Мислам, во случајот не ми е ни важен тој момент искрено, ова другото со маж ѝ полошо го сфатив..
     
    На Bezimenka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.276
    Мажот тргнал да ја тепа. Каква золва, какви бакрачи. Не знам што ја спомнувате неа воопшто.
     
    На Трагедијаупмм му/ѝ се допаѓа ова.
  3. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.451
    Допаѓања:
    38.761
    Пол:
    Женски
    Јас сфатив дека маж ѝ ја тепал мајка му. А пред тоа со золвата зборувале само.
     
  4. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.276
    Јас сфатив дека свекрвата го буцкала синот и тој ја пречекувал да ја тепа членкава.
     
    На Miss666 и pdb123 им се допаѓа ова.
  5. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.451
    Допаѓања:
    38.761
    Пол:
    Женски
    Така било до мај лани. Од тогаш се смирил. Скоро правеле муабет со золвата за нив и мажот при следната кавга со мајка му ја истепал мајка му.
     
    На Трагедијаупмм му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.276
    Аа сигурно. Тој е насилник. Се тепа со кој стигне бе.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.451
    Допаѓања:
    38.761
    Пол:
    Женски
    Таквите ретко се оправат
     
  8. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.170
    Допаѓања:
    32.283
    Пол:
    Женски
    Грешка си, мажето твое е виновно. (иронично). Не сфаќаат дека има неразбрани, и мм вчера и кажал се и и исклучил, ми кажа и за денес ќе им се јавел, ќе ги отерал кај што не треба. Мои не би трпела ако се токсични, не некоја си свекрва и свекор, зошто? А да, биле родители на мм, па што ако се, како што пиша, кој што си сеел тоа ќе си жнее, ај си реков родители му се сум ги почитувала, ама нее, толку.
    Аха и ова, и мајка ми ако е таква јас не би ја почитувала, што има па мм.
     
    На *Amethyst* и VDT2906 им се допаѓа ова.
  9. Трагедијаупмм

    Трагедијаупмм Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2023
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Не викам дека мм не бил проблем нигде имам пишано праев план како да избегам и тој план си лебди у позадина секако.
    Но тој се смени увиде кај е проблемот после разговорот со золва ми како трето лице .
    Со мајка му се караше.

    Не ја тепал туку и се заканил како мене што ми се закануваше илити се скарале поостро.
    Да ,никогаш не ме удрил бидејќи спуштав топка.
     
  10. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.347
    Допаѓања:
    2.609
    Пол:
    Женски
    Бегај жено, не си за таму и сама си свесна. Никаков Мај не рачунај дека се смирил.
     
    На smooch, *Amethyst*, Mumoftwo30 и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Трагедијаупмм

    Трагедијаупмм Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2023
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Пак ќе кажам никогаш и никаде не го оправдав напротив свесна сум дека и неговото не е во ред и сум со резерва према него.
    Напоменав само дека од мај наваму не се случило такво нешто бидејќи ни мене не ми беше верно дека може да се сменил па ајде да видам и други мислења ,она за кое што првенствено пишав беше за да прочитам и други мислења во однос на нејзиното однесување. Зошто кога стварно се случуваше тоа она никад ни со арно не праша шо е проблемот ни со лошо.
    Нејсе ,фала ви и на толку.

    Ти благодарам на советите секако многу сме поврзани дури некогаш мислам дали е ок не сакам па без мене ништо да не прави (а така е моментално) ама нека биде некое време и така подобро отколку да има некој шанси да и го полни главчето.
    Секако постојано ја гушкам и и кажувам дека ја сакам најмногу и пред ова ,но не знам шо се случува сега стварно. Мислев дека само до мене е што мислам дека и зборела пошо секако дека сум субјективна но чим и некој од страна го вели истото значи тоа е...
     
    На Skyler, Pa8la, Anyshka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.762
    Допаѓања:
    12.100
    Пол:
    Женски
    Може не е до неа, ни до тебе, им текнуваат на децата секакви глупости и прашања ама пак овој период биди претпазлива чисто ради детето да не има некои бубачки во глава.
     
    На VDT2906 и Трагедијаупмм им се допаѓа ова.
  13. Erika.greeneyes

    Erika.greeneyes Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2016
    Пораки:
    4.031
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ти да не си случајно свекрва или на пат да станеш свекрва? Пошто нон стоп ги браниш свекрвите.
    Една жена ако е мајка во вистинска смисла на зборот сама ќе знае до каде може да оди, нема да има потреба синот да поставува граници на возрасна жена да ја учи што треба како треба.
    Ама по муабетиве тие не се баш мајки како што треба не е работава само што ги родиле, доволна е една почит меѓу снаата и свекрвата.
    Како да ги почитуваат свекрвите ако прават буцки во бракот пикаат нос каде што не им е место?
    И во вакви ситуации доаѓа до моментот каде синовите си ги избегнуваат сопствените мајки ради нивно понашање, ама пак снаите им се криви за тоа.
    И да бракот со принцезите како што си ги нарекла погоре во постот не значи дека треба мајка му да ја избрише од земјата, ама бракот значи дека треба живот да дели со принцезата. И приоритет да му биде таа и децата. А не мама да го пика носот секаде само дека е мама.
    Не се сите мажи мамини синчиња. И затоа ако сакаат да останат со синот во добти односи треба да ја почитуваат жената што ја избрал за сопатник. А овде се што читам што прават свекрвите баш напротив п нема од почит и накрај снаите криви. Ајде бе.
     
    На *Amethyst*, tanjita, VDT2906 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.170
    Допаѓања:
    32.283
    Пол:
    Женски
    Снаите треба да ги почитуваат свекрвите поради мажот, а свекрвите снаите што не ги почитуваат тоа не е ништо.
    Или е свекрва или е на пат да стане свекрва, тешко на снаата со ваква свекрва. Сигурно го направила мамино синче, му вели " жени можеш да најдеш 100, ама мајка е една".
     
    На *Amethyst*, steela.honey и Pa8la им се допаѓа ова.
  15. princess02

    princess02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    718
    Пол:
    Женски
    Или можеби е золва и си ја брани мајка си, како мојата
     
    На Pa8la и Anyshka им се допаѓа ова.
  16. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.734
    Допаѓања:
    121.923
    Пол:
    Женски
    Или можеби е снаа која си ги знае своите граници, а има почит и за туѓите. :wasntme: :D
     
    На tanjita му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Erika.greeneyes

    Erika.greeneyes Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2016
    Пораки:
    4.031
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    На секоја жена, поточно сопруга би и сметало тоа. Така да или ќе се смени, или ќе се разведе од него.
    Лесно е да дискутираш вака од страна за нешто што не си го осетил на кожа.

    Почит за туѓите? За кои, за тие што не постојат?
    Пошто овде се што читам е каде што секаде пикаат нос каде што не им е место. Не гледам за какви граници збориш. Можеби непостоечки.
     
    Последна измена од модератор: 29 декември 2023
    На *Amethyst*, VDT2906, Pa8la и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.566
    Допаѓања:
    18.411
    Пол:
    Женски
    А па мажот многу љубов шо има спрема нашите мајки....
     
    На *Amethyst*, hermosa, Pa8la и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.170
    Допаѓања:
    32.283
    Пол:
    Женски
    Ептен ги сакаат хаха, која љубов, само почитување и тоа ако заслужиле, важи и за мајка и за свекрва, знам дека има и напорни мајки не само свекрви, и повеќе се мешаат и си го пикаат носот кај што не треба.
     
    На Pa8la и Adidas888 им се допаѓа ова.
  20. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.566
    Допаѓања:
    18.411
    Пол:
    Женски
    Освен почиииииииит од далеко, ама малко, друго не треба.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.