1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрвите и снаите – проблеми

Дискусија во 'Брак' започната од zdravkova, 1 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. kokino

    kokino Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    Ова моја свеки има дефинитивно проблем со здравјеѕо.Нели спомнав дека подигнавме кредит и дека купивме афтомобил , со остатокот зедовме нарачавме детска соба. А она наместо да се радува ни вели сме трошеле без веза пари кој ке го плател сето тоа (а нели ние плакаме кредити). И синока кога дојдоа да ја монтираат детската не ги пушти да влезат мајсторите едвај се справивм,е со неа и дур ја местеа дур монтираа де струја ке им исклучи де ке бутне нешто да растури абеееее... Као веке дам се справиме со неа незнам стварно.
     
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ај добредојде назад. :lol:
    Абе не е само твоја свеки, таква е и моја мама.
    Со мои пари не даваше да си преуредам дома,само фрчи, мрчи ,маани наоѓа, нивното од пред 50 години било убаво уште.
    Ептен беше радосна.
    Еј од баба ми капутот од ред 150 години уште го чува.
     
  3. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201

    Добро бе кокино, ти пред да се омажиш, дали вака бар отиде да видиш каде ќе живееш и со кого ќе живееш? Мислам, семејството на мажот е непроменлива ствар, нормално како и твоето, но можеш бар да избереш со кого ќе го поминеш целиот (всушност поубавиот дел од твојот живот).

    А за овие псовките, искрено ова ме наведува да мислам дека сите така по дома си зборите :swear: ...штом никој не е затекнат кога се јаде бурек, а посебно не твојот маж
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    кокино ,па нели камион купивте?
     
    На Hipica, Cvekjence и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  5. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341


    Леле,замисли си,првиот збор на детето да биде пууууткааа :lol: .
    абе кокино,неможам да те сфатам,абе што бараш со такви луѓе кога ти пречи нивното однесување и култура?
    Како каубојци некои со речникот сте таму,органи на сите страни.
    Чисто се сомневам дека и мт не го користи истиот вокабулар со свекрва ти......
    Уште малку,па и ти ќе почнеш овде на форумов како свекрвати да се изразуваш....
    Ајде,седни ги сите и речи им дека не е културно сега во 21 век да се изразувате така..
    Абе луѓе има секакви,ама овааа..пу-пу-пу,да не ти е вкуќа таков „оратор“
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.875
    Допаѓања:
    139.800
    Пол:
    Женски
    е така де!
    а мислев само јас сум сомничава.
    а бре кокино ако немаш попаметна работа од полненје форуми тогаш барем прочитај наназад што си напишала ,чисто за да ти се совпагаат лагите де.
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.606
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Sega kokino konecno da se odluci, kamiJon ili aFtomobil kupivte a?! :clap: :^)
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kokino

    kokino Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    prvo kamion pa kola kupivme a ostatokot od parite vo detska soba go smestivme.Izvinete za nedorazbiranjeto , napomenav za kamion ama za kola ne napomenav izvinete i za fondot.
     
  9. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    и јас да си се пофалам со мојата свекрва денеска ги премина дефинитивно сите граници, кога дојде од работа ми рече да сварам кафе и ајде сварив седнавме да пиеме и онА почна со нејзиниот бош муабет, во неделата го крстивме синми па немало потреба да го крстиме тоа биле непотребни трошоци крштевка непотребен трошок боже мој, па многу пари како поклон сме им дале на кумовите па не требало толку луѓе да викаме само кумовите и свекор ми и свекрвата и јас и мм а друг никој ни моите родители ниту пак сестрами и јас и викам тоа помина и ние си направивме така како што ни одговара на нас, она одма сврте друга тема, со мм откако останав бремена почнавме да тргаме настрана по некој денар за детска соба за малиот и денеска купивме ламинат и абриб за ѕидовите да ја средиме собата па ми се обрати дека само мајка без срце може да го остава детето да спие само во соба, па фала богу јас нема уште сега да го оставам да спие сам туку кога ќе потпорасне ама сега имаме соберено пари и несакам да ги потрошам за глупости па затоа ќе ја правиме собата, а јас ништо не искоментирав туку и викам ќе можеш ли на 5мин да го погледаш малиот да ги прострам алиштата имав испрано она ми вика имам и јас работа и си испадна низ врата, во ред тоа не е ни должна да го чува си го оставив малиот сам да седи а јас излегов надвор ги прострев алиштата и си влегов внатре да го надојам и само едно време осеќам дека нешто ми мириса на чад и мм ми вика испадни мила види што стана работа од каде иде чадов и јас испаѓам и што да видам свекрвами собира кутии собира шут од дрвата што ги сечеше мм, собрала гуми стари и ги запалила а јас само што ги прострав алиштата леле луѓе кога видов ми се плачеше од мака и одма ги собрав и еве сега пак ги перам бидејќи смрдат на чад, мажми кога влегов ме гледа нервозна и прашува од каде иде чадот он мислеше дека е од комшии кога му кажав дека мајкаму запалила стана од јадење и отиде се испокара со неа, а она се правдала демек не видела дека сум постелила алишта а јас ем и кажав дека ќе ги постилам ем 3 жици полни и наши алишта и на синми и се гледаат од далеку она не видела божем воа невидливо нешто е, тоа од инает го направила а зошто незнам ама нека, нека и служи на чест
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Се убаво ама аманте бре со текстовиве, одвај се снајдов.
    Собери ги алиштата пак да не запали Гуми (отпад да не имате).
     
    На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    незнам што е тешко во текстов па неможеш да с е снајдеш, не отпад немаме ама трактор имаат и чуваат гуми којзнае од кога стари и сега дошло ред да ги извади од гаража и да ги запали
     
  12. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Де бре што заложивте за толкав кредит да земете, или можеби земате плати со баснословни суми.
    Камион, автомобил па дури и детска соба, ај мајката. Кажи формула за земање толкав кредит.
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  13. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.606
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Mislam deka Kokino imase spomenato vo nekoj postar post deka dobile otsteta za izguben clen od semejstvoto vo soobrakajka.
     
  14. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ама вели отплаќаат кредит во секој нејзин пост.
     
  15. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Абе нешто многу сте се раскупувале, а остана ли нешто ситно за Билобил мислам дека се викаат апчињата, за помнење де, да знаеш од кој профил што пишуваш :!:

    Ако имаш толку слободно време земи прочитај малку македонска граматика, покорисно ќе ти е отколку да отвараш по 1000 профили и да измислуваш приказни :^)
     
    На imelda, WORRIED.BT и Glasna им се допаѓа ова.
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.477
    Допаѓања:
    319.591
    Пол:
    Женски
    По КАМЈОНОТ ли ја позна дека е истата :D
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  17. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    и по аФтомобилот

     
    На Cvekjence, WORRIED.BT и Glasna им се допаѓа ова.
  18. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.606
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Padnaa maskite :rock:
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  19. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Лелеее бре ато што добивате од едно исто со десет профили а?
    Ви се молам ако ги имате проблемите првин стреди наместо да отвораш дест профили :tmi: ке се помеша се и од тие со вистински проблеми :^)
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  20. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Леле какви детективи се некои од жениве алал да им е.
    И сеа што испадна со приказнава за кокино? Некоја друга е или приказнава е измислена?
    Да не е таа истата со паталошката бременост, што не отече сите? Недај боже да е таа.
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.