1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свекрвите и снаите – проблеми

Дискусија во 'Брак' започната од zdravkova, 1 декември 2009.

  1. Nova

    Nova Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    1.045
    Допаѓања:
    1.126
    Таа е. Трудничка. Од нејзе и во реалноста ми беше незгодно да кажам дека имам патолошка бременост. :lol:
     
    На WORRIED.BT, Glasna и okcenzi им се допаѓа ова.
  2. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Леле женски па по колку време минувате вие на форумов????????? Мене главата да ми ја искршите ако знам кој што пишувал и на која тема :clap: Е баш ме заинтересиравте каде да го најдам тоа со патолошката бременост?
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  3. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Леле леле леле оток поголем од новиве стршлени жими се. Ауууу па нели таа едно време беше и трудничка и комшивката на трудничка? А пред трудничка имаше друг профил.

    Не сме толку време на профил, колку што таа е во филм и неможеш да не ја запазиш. Едноставно кошмар.
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  4. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.606
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Trudnicka,t.e. Ojesil,
    t.e. Kokino pred da resi da si otvori uste eden fake profil,pod itno da si kupi Pravopis i da citne malce. :fubar:
     
    На WORRIED.BT, Glasna и okcenzi им се допаѓа ова.
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Да да и сега кога ке види дека е разоткриена, ке ја нема 2-3 дена, па пак ке ја фати лудилото и ке отвори нов профил. Нели едно време беше и некоја свекрва и се караше сама со себе? Можеби беше друга, ама девојкава пати за внимание. Него јас да прашам, дали може да се блокира нејзината IP адреса и да не пишува веке? Или дајте да собереме финансии и да ја пратиме на психијатар. Нели е тоа поисплатливо, отколку да ни го троши времето додека ја советуваме?

    И бест грл беше
    brak/dali-da-se-razvedam-t17545/100.html#p1786792
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.950
    Допаѓања:
    96.727
    Пол:
    Женски
    Кокино не е Трудничка, да не ширам сега што и како ама не е речиси 100% сигурна сум, а за Ојесил и Кокина сигурна сум па дека е. Нема спас од некои жени на форумов, болни умови, ако се воопшто жени :@

    Ма ништо не сум сигурна веќе, мада девојкава ми има пишувано дека знае нешто за мене, моето семејство, па од тоа си мислам дека не е Трудничка, ама за Ојесил не сум сигурна. Дајте бе стварно малце поасално на форумов посветете се вие што сте го створиле :@
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Од сега нема да спијам ептен сте распалиле.
    Ме збунивте, Кокино, Ојсил,Трудничка, како новокомпонована (нова на форумов). :?:
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.950
    Допаѓања:
    96.727
    Пол:
    Женски
    Имаше порано една Еленика која хараше по темава, па Неџла, па Трудничка, па ушт една што се претставуваше како комшика Шеќерна или нешто слично беше, сега Ојесил и Кокино.... Јас не ни помислив дека е можно да се работи за исти жени, мислев Ојесил можно е да е иста со Кокино, ама не ги поврзав со првиве... Драма прават на темава и пошироко...
     
    На Daleron и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  9. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    „ Па мајко мила не и се рацете и нозете в гас да ја мрзи толку тееее.“ хахаха топ си, кисче
     
  10. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    Женски, мислам дека не требаше да ја откриете толку брзо , баш е интересно вака кога оставаш некој да мисли дека те лаже ;)
     
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Еј не ми се верува како вирус е и во хуманитарни акции ја има ццццццц :fubar:
    Мислење 10 Мај 2014, 14:13
    Сакав да одворам нова тема но не е можно. Ајде ако има некој финансиски да ми помогне . Имаме потреба од пари за почеток на самостоен живот со 6 ипол месечниот син и мм. Сакаме приватност во семејството и ,мирен живот. Кој може да ми помогне нека се обрати во лп .Благодарам
    Ojesil
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Оваа е болна дефинитивно, па свеки и била вулгарна лелеллл, во Брак без секс
    Мислење 09 Јул 2014, 13:25
    Strumfeta17 напиша:
    Проблемот на kokino, е тоа што изгледа мажи само гледа да и се качи без претходна игра и вовед во самиот чин на секс. Јас не ја гледам кривицата во неа туку во него, која жена не би изгубила желба за секс ако он само гледа да се испразни? Не е работата тој само да и рече сврти се да имаме секс, туку тоа треба да го направи на еден убав и романтичен начин. На пример со бакнежи по грбот и нежно милување на дундата, или да почне од нозете па до дундата со нежни бакнежи додека она као спие... Која жена не би се расонила ако мажот има такво пристап. А, доколку пристапот е мачење, т.е он да си се испразџни, и да не и се спие ќе заспие. Инаку ништо не е чудно што се плаши од бременост затоа што едноставно не му верува дека знае да пази. И кога ќе го собереш сето тоа испага многу полошо отколку да се разведе и да ужива во животот. Ниту децата ниту било кој не доволно вреден и да си ја жртвуваш младоста и да преживуваш наместо да живееш.

    Ете ти ја разбра мојата мака. Добро кажа која жена сака секс без да се возбуди?Тоа е исто како маж да ебе без да му е станет. Му станал гледајки порничи и доаѓа почнува да го дрка и диво да штипка и да вели соблечи ги ѓаките да имаме секс . Му велам ајде малку нежност да се возбудам и јас а тој вели нема време на работа е рано сабајле или се налутува и се свртува. Несакам фторо дете од многу причини меѓу кој финансиите двај ова го задоволуваат а акамоли друго. Фторо несакам моето дете да се споредува со мртви. Трето зошто се јас да сум крива ако детето има лоша особина?Само кое ли е?И уште ,многу пострашни причини за кој јавно несакам да зборам.
    Нежен беше се дур се земеме па и 2 месеца по веридбата потоа се се смени. Кога бевме момче и девојка знаеше нежно да ги погали моите гради, да ме бакнува по цело тело,да става нежно рака врз вагина и тн...
    Последна редакција: kokino на 09 Јул 2014, 13:28; редактирано еднаш.
    Аватар на корисникот
    kokino
     
  13. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.858
    Допаѓања:
    139.513
    Пол:
    Женски
    тазе си зачленета,ама по некое време одма ке можеш да ги препознаеш натрапниците :lol:
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    Опасни сте , затоа обожавам да ве читам
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Кокинооооооооооооооо тука ли си еј ја снема, може сега пишува на некоја тема за Домаќинство или Трудна сум без секс што да правам?
    Хаххаахахха абре девојки, жени , пукнав од сабајле од смеење.
    Што би рекле во турските серии: На арно нека е.
     
  16. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.858
    Допаѓања:
    139.513
    Пол:
    Женски

    шерлок холмс вода може да ни носи :P
    ела некој нека не излаже :lol:
     
    На okcenzi и nene88 им се допаѓа ова.
  17. kokino

    kokino Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    Аманте бре феминки извинете ама стварно сте „злобни„. Сега ке ме отерате у пм знам. Кој во 21 век на реовни плати нема кола?Или неможе да купи нова ако старата ја продаде? Кмионот го купивме со се фирма за ситни пари на кој не му е јасно колку пари нека се обрати во лп зошто ме познаваат доста феминки овде. Земавме кредит со заложување на кука. Со цел реновирање на кука прашајте во банка даваат по 50000 евра кредит. Камионот и афтомобилот не коштеа 35000 евра. А детската соба 800 евра со што настрана стојат пари за старт со работа на камјонот. Спомнавте дека реков дека земале пари за смртен случај ДА но јас незнам од каде се тие пари. Плус незнам дали напоменав таму кај што велам дека зеле пари за смртен случај дека веднаш потоа е купен афтомобил кој пред 1 месец го трампавме за друг афтомобил.Извинете ама стварно само гледате да обвините некој за нешто.
    САМО ДА НАПОМЕНАМ ДЕКА АНГЕЛОФАРХ МЕ ЗНАЕ ПРИВАТНО И ЗНАЕ ДАЛИ ОВА ШТО ГО ЗБОРУВАМ Е ВИСТИНА ИЛИ НЕ.
     
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Абре жено никој овде не те обвинува ама, или не правиш будали, или ќе почнам да се сомневам дека сме одлепиле скроз.
    Абре памти или ако НЕ ПАМТИШ читај се што си пишувала.
    Куќата под хипотека плаќате кредит, па куќата е на свеки е како бе кукаш дека е нивна ти немаш свое , а сте ја дале под хипотека за камЈон и фирма плус (добро де за реновирање).Сега се испровоцирав баш ќе поднесам документи за кредит по основ реновирање на мојата куќа и оп ќе си купам станче.Куќата стара 30 години, може и 100000 ќе добијам.
    Еј за кола заборавив да напишам продаов југо одвај 400 евра и одма си купив пежо за исти пари
     
  19. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.454
    Допаѓања:
    319.197
    Пол:
    Женски
    Амаааа овде векје не се работи за камЈонот или аФтомобилот ,шо ми е гајле како сте го купиле.Туку за тоа што ти имаш бе еден туку 10 профила на форумот
     
    На okcenzi, WORRIED.BT и Glasna им се допаѓа ова.
  20. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Абе може 3-4 феминки го имаат истиов проблем немојте вака да напаѓате. :P
     
    На Cvekjence му/ѝ се допаѓа ова.