1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светли прамени

Дискусија во 'Коса' започната од Annie.mk1, 2 јуни 2011.

 1. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Имам кафена коса, па планирав малку да ја осветлам со праменчиња кои ќе бидат посветли 2-3 нијанси од мојата природна коса.. Дали некој ја осветлувал така косата ?!.. И дали имате некој совет за тоа? :) :) Дали да ја осветлам или не ?! ;)
   
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Јас пред 2-3 години си купив фарба, ја начекав мама, ја натерав да ми стави прамени, таа без убаво да размисли се согласи. А замислетеееее :clap: :clap: Фарбата беше...ПЛАВА

  БРАВО ЛИНН,БРАВО :bow: |( |(

  И така си бев како
  Циганка (нека ми простат, ама озбилно бев таква)

  И целата портокалова си шетав до пред некое време и за првпат во мојот живот се каам за нешто што ми го дозволила мајка ми. :lol:
   
 3. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Хехехехехеххех се надевам дека сега ти се врати во нормала ??? :D :D :D :D :D

  Инаку јас не сакам да правам ПЛАВИ прамени туку така посветло кафени ...Затоа и го избрав овој период од годината, па и да се утнам да падне бојата до септември хехехехех :D :D
   
 4. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Прамени во овој период ми се баш супер, и даваат живост на косата :) Да си направиш :)
  Совет: Никако сама, на фризер за да испадне како што треба... Сама неможеш и незнаеш така ко на фризер што прават (да не испаднеш после циганка ко Лин :D )
   
  На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  И јас сакав едно време да си ја осветлам малце косата со посветли прамени....ама за жал ме предомислиа :)
   
 6. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да си извадам прамени ама плави, но никако да се одлучам кога :) Иначе ти препорачувам да си отидеш на фризер па таму ќе те направат како што сакаш ти за секој случај, да не утнеш нешто сама :)
   
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Анки и тука можеш да си најдеш по некој совет kosa/satiranje-t2079/ а инаку за мене знаеш дека секогаш сум ЗА медова боја светли прамени на твојата типична кафена коса :)
   
 8. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935


  Хаха готово. :lol: Добро е што косата ми расте бргу инаку.. :whew:
   
  На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Да да.. Секако дека ќе одам на фризер ако воопшто се одлучам да си ја осветлам косата хахахахаха :D
   
 10. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Јас исто така еднаш се шатирав...со бланш...и после со жолти прамени се шетав... :rofl: важно помина и повеќе у живот ја да се шатирам(поарно ќе се шутирам :headbang: ) невр аген
  Заврши кариерата на шатирањето
   
 11. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Имам во план одамна да си направам посветли прамени.
  Имам костенлива боја на коса, и сакам да добијам некоја карамел, мед нијанса, ама да почне од пола коса па да се осветлува како што оди кон врвовите.
  Еве нешто вака
  [​IMG],
  само да не мава толку на плава доле.
  Како да го постигнам ова, со фарба или? Колку зимаат на фризер за нешто вакво?
   
 12. AmandaS

  AmandaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  141
  јас сакам вака ко на сликава да ја правам. :inlove:
  па ме интересира дали некој знае како тоа се постигнува? :angel:
  секако дека ќе отидам на фризер ама глупо ми е зашто не знам да кажам ни што барам :)
  а со слики, списанија или usb на фризер да идам некако глупо ми е :D
  [​IMG]
   
 13. VampireGirl

  VampireGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Како помала имав прамени во плава боја. Ми ги правеше тетка ми, и прилично бев задоволна. Имам темно кафена боја на косата, па супер ми стоеја.
  Сега чекам да ја опоравам косата од пегли и фенови |( па да ставам или посветли прамени, или во црвена боја. Или пак можеби и во некоја друга боја.
  Во секој случај, НИКАКО не си правете прамени доколку косата ви е оштетена, од нив може уште повеке да ви се оштети и ќе изгледате како...незнам збор :D
   
 14. UnusualGirl

  UnusualGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  И јас сакам да си направам светли прамени, имам кафена боја на коса е сега малку ме кочи моментот дали е исто како при шатирање, односно дали доколку после одредено време доколку не се направат нови прамени би се познавала разликата? Страв ми е да не изгледа нападно, иако не би требало, планирам прамените да бидат само неколку нијанси посветли од мојата природна боја...има некој вакво искуство? Совет? :)