1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски ден на:

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Snow-Queen, 21 јануари 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Нека темава биде за означување на светските денови за ХХ работи. Ваше размислување за тој ден и ставови,коментари и слично...
  Мислам дека ова е досега најглупавото нешто што сум го прочитала:

  Светски ден на прегратките....зарем и такв ден постои :x Според мене претеризам,се и сешто добива свој ден.

  превземено:
   
 2. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  208
  20 ноември - Светски ден на детето
  1-ви декември - Светски ден за борба против сидата
  14 ноември - Светски ден на дијабетесот
  21 мај - Светски ден на книгата
  8 март - Светски ден на жената
  29 септември - Светски ден на срцето
  10 oктомври - Светски ден на храната
  6 jули - Светски ден на бакнежот
  22 aприл - Светски ден на екологијата и планетата Земја
  8 aприл - Светски ден на Ромите
  5 октомври - Светски ден на учителот
  5 октомври - Светски ден и на насмевката
  6 мај - Светски ден на хармониката
  4 oктомври - Светски ден на заштита на животните
  22 марти - Светски ден на водата
  20 јуни - Светски ден на бегалците
  21 септември - Светски ден на мирот
  1 април - Светски ден на шегата

  Како што можете и да видите, ова се само дел од они светски денови на кои можев да се сетам или да ги најдам. Мислам дека за некој нешта е важно да се определи некој ден и да се обележува денот, но за некои работи па и нема потреба. Сепак луѓево некогаш и претеруваат.

  Исто така најнов светски ден за кој дознав е Денот на таткото на 14 септември :lol:
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  ^Денот на таткото е на 10 јуни! :)
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
   
 5. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Во петок е светскиот ден на водата, а на 23 април на ќерката. :)
   
 6. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Денес е светскиот ден на Франкофонијата, или како и да се пишуваше. Имавме по франце некоја презентација за денес. Ме мрзи сега да кажувам а и не сум баш при време, прогуглајте, сигурно ќе најдете :D
   
 7. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Не знам каква врска има темава со Политика и настани (кои врти-сучи во поткатегоријава 90% пак се поврзани со политика). Многу посоодветна би била категоријата Слободно време. :)
   
  На Petunia-Queen и Hipster им се допаѓа ова.
 8. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Исто така:
  Превземено од kurir.mk
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.341
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  денес е светски ден на болните од туберкулоза,така прочитав напрограмата 24ч.
   
 10. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.667
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.413
  Пол:
  Женски
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.819
  Допаѓања:
  79.349
  Пол:
  Женски
  Денеска е Светски ден на борбата против пушењето, ја отупеа на радио - и да нејќеш ќе запаметиш, се изнаслушав мал милион емисии. :)
  Значи, 31-ви мај, Светски ден на борбата против пушењето.
   
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  на 31 октомври е Светскиот ден на штедењето.
   
 14. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Денес 13 Септември е Светски ден на чоколадото.
   
  На Boleyn.7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Денес е светски ден на срцето :l: !
   
 16. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  October 2 – World Farm Animals Day :)
   
 17. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.996
  Пол:
  Женски
  ^ И животните :)
  [​IMG]
   
  На Kaylie, Dog-lover и Petunia-Queen им се допаѓа ова.
 19. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.438
  Пол:
  Женски
  Светски ден на не носење градници.

  Денес е светски ден на не носење градници, дали го испочитувавте овој ден?
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Светски ден на не носење градници.

  :rofl: :rofl: Уште ова не сум го слушнала... :rofl: