1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски заговор за намалување на популацијата

Дискусија во 'Политика и настани' започната од slatkichKa123, 25 јули 2011.

 1. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Добив желба да истражувам поради разговор со пријател на мајка ми, кој живее во Америка.
  Накратко му спомнав дека има отров во генетски модифицираната храна - тој ми се насмевна и ми рече дека тоа е многу покомплицирано.

  Истражував, и открив дека многу светски научници го поддржуваат истото. Подоле има прилог видео, каде човекот опширно објаснува.

  Научникот тврди дека храната којашто може да се најде во супермаркетите, а е од популарните светски брендови, gи уништува нашите организми. Покрај тоа што можеме да добиеме рак заради состојките во продуктите коишто ги конзумираме, е стерилитетот. Тоа е планирано, од светските лидери во сенка, со цел да се намали светската популација.

  Јас од се што слушнав знаев само за Аспартамот, кој го има во сите мастики за џвакање но ги уништува нашите тела, и многу го сметаат за отров.

  Потоа, сите болести кои косат по светот. Мислите ли дека се е тоа со намера?
  За ова читав многу, па така и знам доста.


  Погледнете го видеото и повелете :)
  Мислам дека ќе се развие дискусија, ако сметатедека не е во ред - delete


  http://www.youtube.com/watch?v=mLcZTG0R ... r_embedded
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Имав прочитано книга за ова, од одамна може пред 3 години, книгата се вика Светски заговор, а од кој автор беше, не ми текнува, но не ја дочитав, не бев многу заинтересирана :D , исто и имам слушнато за ова многу.Моето мислење е ќе да е вистина сето тоа, намалување на популацијата, преку храната.Тоа е една од стратегиите на тие главните што се над Америка, ништо чудно што Америка е да речам „ нивни асистент “ :D што раководат со светот.Нивната цел е нов светски поредок, кој ќе владее во светов, уништување на дел од светското население, значи чистење со други зборови.Додека за болестите, тоа им е можеби еден од начините за уништување и да тие се кријат, тие мислат дека никој не знае дека владеат, а за нив книги се пишуваат, во весници ги имало итн.Како тоа ги нема, а ги има? :D |(
  Значи, се на се :D во два збора на кратко кажано - постои тој светски заговор, а мислам дека нивниот погрешен начин на владеење веќе се случува.
   
  На slatkichKa123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Ова е стварно многу покомплицирано, кога читав се уверив.

  Страшно е само што повеќето не се свесни што јадат и што си прават самите на себе..

  Тука се вклучувам и самата јас :)
   
 4. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
  Интересна тема Slatkicka 123 јас овде би ги споменала и вакцините. Ние денес примаме вакцини за болести кои се одамна истребени поради подобрувањето на животните услови, а не поради дејствoто на самите вакцини. Гледав една емисија во 2008 за еден француски научник (не ми текнува на името сега, кога ќе го најдам ќе го напишам) пред неколку години дошол до откритие дека вакцините што ги примаме како бебиња дејствуваат против болеста за која се наменети само до 24-та година од животот, значи имаат нешто како рок на траење а во суштина како туѓо тело во организмот повеќе му штеtат така што му го слабеат имунитетот. И исто во емисијата беше споменато нешто дека токму слабеење на организмот е и целта за луѓево да бидат поподложни на вируси, бактерии и инфекции и така да се богатат фармацевтските кoмпании. Колку му е точна теоријава, не знам, знам само дека Франција ги забрани вакцините, но тоа траеше само неколку дена, зашто СЗО се вмеша во случајот, па државата реши да не експериментира. А кога ќе подразмислиме подобро и не е баш дека теоријата не му држи вода, еве на пример нормално е туберколозата денес да не се јавува како болест зашто не живееме во услови под какви што живееле некогаш влага, нечистотија, но и ден денес постојат луѓе кои заболуваат од оваа болест иако се вакцинирани против истата
   
 5. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Нема зошто да се сомневаме дека сето ова е вистина.Не ме чуди фактот што се повеќе луѓе а притоа и млади,како и деца,заболуваат од рак.Се прашуваме како порано луѓето од селата живееле здраво макар што работеле по цел ден по ниви,се печеле на сонце,ги немале условите кои ние сега ги имаме.Ете го и одговорот.Па тие не пиеле кока-кола,не јаделе од Мекдоналдс,не јаделе чипс од досада...Се хранеле со тоа што го засадувале,од своја нива,од свој двор.Денес навистина не знаеме што купуваме,ни што навистина содржи нашиот производ.Интересна тема,со жални но реални факти најверојатно.
  И не само тоа,имаше и една друга тема,дека за ракот всушност лек има,но поради драстично намалување на профитот на фармацевтските компании а најверојатно и во тесна поврзаност со оваа тема,лекот не е достапен,и се сомневам дека некогаш ќе биде пуштен во употреба.Којзнае уште колку ''јавни тајни'' допрва ќе бидат откриени.
   
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Факт е дека не знаеме што јадеме, што пиеме, што вдишуваме на крајот на краиштата и тоа се случува веќе со децении можеби...

  Горенаведеното држи вода, не велам дека не. Сепак, некако целово видео ми е недоволно документирано, ми наметна многу повеќе прашања отколку што добив некои одговори, не добив доволно информации како да се заштитам, туку тук таму се нафрлија некои светски брендови кои „сакаат да не убијат“ иако овие 15ина минути можеа да бидат посветени на едукација на тоа како самите да истражиме што е добро пред да го ставиме во потрошувачката кошничка.

  На пример сега вели дека колгејт пастата за заби содржи натриум флуорид, а која паста за заби не содржи флуориди? Хемијата не донела ништо добро тоа е факт затоа нашите баби биле милион пати поздрави од нас, но флуоридите се значајни во борбата за заштита од кариес и ако ги нема во составот на некоја паста за заби, па кој би ги купувал воопшто? Ако не се штетни ако ги голтнеш, како ќе се справат со бактериите во нашата усна шуплина.

  Ајде за овие преработениве и пакувани производи да речеме, има нешто, држи вода. Но, сеа не смееме да ги јадеме ни оние земјоделски производи? Секако ги избегнувам оние продукти со огромни димензии и неприродно чиста боја (зависно од производот) затоа што знам дека се повеќе индустрија отколку природни, сепак...

  А ова со водава капак на се... Ај па ништо помалку и флашираната и таа од чешма не чинат. И што треба јас да правам, да умрам од жед? Малку документирани информации, многу заплашување а уз тоа и споменување на брендови како Colgate, McDonald's и Coca Cola во негативна конотација. И на крај уште вика демек а индустријата за цигари ја сметаа за светски заговор (као демек на крај приспомнав да не се примети, ништо чудно индустријата за цигари да има свој удел во видеово како возвраќање на ударот).

  Друга работа, ретко некој да не се плаши да спомне имиња како принцот Филип и претседателиве во негативен контекст, а да нема позадина која го штити. Ова не ми личи на некој наивен доброчинител, ова ми личи на уште еден заговор. Ко демек антракс, сарс, птичји и свински грип и ешерихија коли не беа дел од светскиот заговор. Со ова последново го претераа, демек не купувајте зеленчук, може да има е коли. Е баш си се изнајадов здрави салати тој период и тоа по мошне пристапни цени. За тоа не се зборува како светски заговор, али битно вода никако не смее да пиеме.

  И ако предупредуваат веќе, нека ги направат информативниве видеа со повеќе факти а помалку заплашување. Па колку само психички лабилни личности постојат на кои малку заплашување им треба да си ја стават јамката околу вратот не дај Боже. Штознам, делумно овие работи се вистинити, сепак, не сакам слепо да верувам, штом не можам да променам ништо, барем сакам да верувам дека сепак не е толку страшно.
   
  На Antigonna, interesna, pink4ever и 3 други им се допаѓа ова.
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Имам читано за ова одамна. Тој заговор е како резултат на пренаселеност на планетата земја. Хемичарите прават чуда :) а економистите прават бизнис :)
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 8. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Теси држи и твоево вода да. Меѓутоа не вели човекот да не пиеме вода, туку да прочитаме што има во секој призовод. На крајот убаво си кажува дека има такви производи кои НЕ содржат вакви состојки.
  Овој заговор е со цел да се намали светската популација за 80% ..
   
 9. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Добра тема! :up: И баш добро што се развила дискусија.
  Имав слушнато и јас околу оваа работа, но не се заинтересирав баш до толку за да почнам да истражувам. Многу пати ми имам слушнато за Аспартамот во мастиките и за флоурот во пастата за заби и за незнам како да реагирам на сето тоа, ме збунува, потикна многу прашања и прашања на кои неможев да дојдам до одговор. :?:
  Дека е заговор, Е! тоа не се сомневам воопшто... Ракот = хранава што ја конзумираме! :envy: Страшен бизнис! Доказот за тоа е и погоре спомнат - Нашиот начин на живот и како живееле порано!!! Незнам што да додадам, не сум многу информирана, но темава продолжувам да ја следам и те како, да видиме што ќе каже некој поупатен!

  Потполно се согласувам! :up:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Ја не викам дека не е. Факт е дека има многу што сакаат повеќето од нас да не нема. Но, навистина малце повеќе информации да имаше. На пример во водата гледајте да нема тоа, тоа и тоа.

  Ама и така да правиш, не можеш никогаш да бидеш сигурен (барем според видеово). Штом се одобрени такви работи од Food and Drug Administration може секој да пише дека нема такви супстанци, а сепак да ги има. Точно е се ова во видеово, ама малце да беше поткрепено со повеќе докази. А за заплашувањево уште си стојам на зборот, премногу е застрашувачко, а како што реков лабилните луѓе во овој свет почнаа да стануваат правило, а не исклучок.

  Но, не се плашам, напротив тие што учествуваат во ова треба да се плашат. На крајот сепак, секој гине од своето оружје.
   
 11. livert

  livert Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  115
  Mи се допадна видеово има доста вистина но малку факти но не ми се допадна тоа сто типов го наметнува неговото мислење.ако не сте го гледале документарецот FOOD INC погледнете го многу е реален и не наметнува мислење ве остава сами да донесете заклучок.инаку верувам дека постои не бас заговор но обид да се намали популацијата но не само преку храната но да не навлегувам во тоа многу е за писување.само ке додадам еден пример кој се случи во мк две годисно девојче поради консумирање на пилеско (знаеме дека е полно со хормони) почнале да и растат гради родителите во паника немозеа да се соземат од плачење на 2 години!затоа посебно внимавајте особено ако имате зенски деца ;)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Мене не ми чини видеово, многу малку докази.

  Прво за натриум флуоридот, докажано е дека е штетен ама типов малку претерува- Зошто не умирале луѓе кога милиони луѓе во светот го користеле преку пастата каде што го има во мнооогу поголеми концентрации отколку во наведенава вода? Е сега некој ке каже пастата се плука, да се плука ама останува дел во устата кој го голташ. Друго, да не беа денешниве хемикалии во водата немаше вооопшто и да не има на планетава, илјадници луѓе порано умирале од загадена вода.

  Второ за ГМО- Не го прифаќам оправдувањето дека ваква храна се произведува со цел да се намали бројот на гладните во светот. Во светот храна има повеќе од доволно но не е добро распределена. Исто и со пренаселеноста, таа не постои измислена е за да не заплашуваат, има доволно место на планетава за сите само што не е убаво распределено населението.

  Во Европа престроги се барањата кои треба да ги исполни генетски модифицираната храна за да се најде на пазарот. Постапката и истражувањата траат со години и кога ке се одобри пак се надгледува а после 10-20 години повторно треба истата постапка да се направи бидејќи одобрувањето истекува. Досега се одобрени околу 50 растенија а повеќето од нив не се за исхрана на луѓето.

  Во Америка е многу полесно да се одобри ГМ производ па на нивниот пазар се наоѓаат секакви штетни производи а бидејки овој ми изгледа на Американец во ред е што ги предупредува Американците.

  Во Македонија има две лаборатории во кои се испитува дали некоја храна е ГМО или не ама за жал и двете не работат од проста причина што власта наша во последниве 20 години не и е гајле на граница што влегува во државата. Закон за ГМО има ама исто ко да го нема.И после Американците ни се криви што ние не проверуваме што јадеме :!:

  Во Јапонија илијадници деца се спасени откако се хранат со ГМ пченка која сорджи прекурсори за Д витамини кои тие го немаат кај нив. Илјадници луѓе се спасени со инсулинот кој го произведува гетенски модифицирана бактерија. Пола од лековите се произведуваат со модифицирани бактерии.

  Позади ГМО стои друг бизнис а тоа е дека ако засадиш ГМО мора после од нивната компанија (најчесто американска) да купуваш сите потребни препарати и сертификати.
   
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Прочитајте што им се случува на жените во некои делови во Кина, кои ќе останат трудни а немаат добиено дозвола да имаат дете... не ми се верува дека вакво нешто се случува во 21 век...


  Како свињи во кланица: Денот кога кинеските власти брутално го убија моето неродено дете

  Ова сведоштво е извадок од изјавата на една жена со прекар Wujian од Кина, дадена пред Том Лантос Комисијата за човекови права на Претставничкиот дом на САД на 10 Ноември 2009 година.
  Потресна вистинска сторија на една од милионите жени во Кина, кои се соочуваат со присилен абортус во 7, 8, па и 9-ти месец од бременоста. Сето тоа е легализирано со кинеската политика на едно дете.

  http://tvoebebe.com/prisilni-abortusi-vo-kina

  Моето име е Wujian. Јас сум родена во мало село во северна Кина. ...
  Беше пролет 2004 година, кога дознав дека сум бремена. Беше убаво да се почувствува како овој живот расте во мене: какво чудо! Во исто време, јас бев и многу исплашена бидејќи немав дозвола за бременост или дозвола за раѓање, што значи дека според кинескиот закон, на ова бебе не му беше дозволено да се роди во овој свет...
  Набргу мојот стомак почна да расте. За да го заштитам моето бебе, морав да се сокријам во една многу стара куќа во оддалечена област. Внатре воопшто немаше електрична струја ... Секој ден ме исполнуваа страв и осаменост, но се додека можев да го имам моето бебе, можев да поднесам се. ...
  По некое време владините претставници за планирање на семејството дознаа за мојата бременост. Тие направиле целосен претрес во обидот да ме уапсат, и откако не можеле да ме најдат, наместо мене го фатија татко ми. Тие го однесоа татко ми во притворниот центар и го тепаа секојдневно. На четвртиот ден по фаќањето на татко ми, еден сосед дојде и ми рече дека татко ми умира: тие ќе продолжат да го тепаат - дури и до смрт - додека не отидам во локалната болница за да ми биде направен абортусот. ...
  Многу брзо по ова, се случи најлошото: неколку владини претставници од планирање на семејството провалија во куќата каде што се криев, и без зборови ме одвлечкаа во нивното комбе.
  Штом влегов во комбето, сфатив дека и друга мајка веќе беше таму. Таа ми кажа дека е бремена со нејзиното прво бебе и дека таа има 28 години. Таа немаше дозвола за бременост или дозвола за раѓање, а беше во 7-ми месец од бременоста. Толку многу сакаше да го задржи нејзиното бебе што почна да се бори со владините службеници во комбето. Одеднаш, еден од претставниците на владата (на негови 20-ти години) ја удри по лице и таа почна да крвари од устата. По таа навреда, таа извика како лав и продолжи да се бори со претставниците на планирање на семејството.
  Еден час подоцна, комбето застана во болницата. Откако ме извлекоа надвор од комбето, видов дека таму имаше стотици бремени жени - сите беа како само свињи во кланица. Веднаш ме одвлекоа во посебна просторија и без претходен медицински преглед, една медицинска сестра ми стави интравенска инекција окситоцин. Тогаш ме ставија во просторија со други мајки.
  Собата беше полна со мајки кои штотуку поминаа низ присилен абортус. Некои мајки плачеа, некои мајки тажеа, некои мајки вриштеа, а една мајка се виткаше од неподносливи болки на подот. ...
  Ме одвлекоа во друга помала соба. Една медицинска сестра извади голема игла, долга 8 инчи за интрамускулна инјекција. ...
  Во тој момент, само јас бев мајка во собата. Почнав да ја преколнувам медицинска сестра, плачејки,

  Јас веќе добив инекција со окситоцин, ве молам дозволете ми да одам, ќе отидам колку е можно подалеку, нема да кажам никому за она што го направивте за мене и ќе ви бидам благодарна до крајот на животот.

  Сестрата не одговори на моето преколнување - изгледаше како дрво.
  Потоа продолжив да и зборувам,

  Вие сте ангел - како медицинска сестра или лекар кој помага во спасување на животот на луѓето. Како би можеле да станете убиец со убивање на луѓе секојдневно? ...

  Набрзо таа многу се налути од она што го реков и ми рече дека премногу зборувам. Исто така ми кажа дека за неа нема ништо сериозно во врска со целата оваа работа. Таа го работела тоа цела година. Исто така ми кажа и дека имало над 10.000 присилни абортуси во нашата област [област, а не земја] само во таа година, и мојот беше само еден од нив. Бев вчудоневидена од нејзините зборови и сфатив дека јас и моето бебе бевме како јагне на даска за сечење. Конечно, ја стави долгата игла во главата на моето бебе, во утробата. Во тој момент беше крај на светот за мене, чувствував како дури и времето да застана. ...
  По инекцијата, моето бебе беше многу тивко во текот на целиот ден. Бев толку наивна, што мислев дека можев да ја напуштам болницата, бидејки завршив со принудната инјекција. Се прашував дали можеби моето бебе имеше доволно среќа за да може да преживее.
  На мое големо изненадување, следниот ден ме одвлекоа во хируршка сала. Побараа да легнам на хируршката маса, тоа беше гилотината за мене и моето бебе. Додека лежев на хируршката маса открив дека имаше крвави отпечатоци од прсти на ѕидот, оставени од страна на други мајки при операцијата на присилен абортус.
  Еден доктор ми кажа дека јас веќе им предизвикав премногу проблеми, бидејќи моето бебе требаше само да излезе по инјекцијата. Но не се случи како што се очекуваше, тие одлучија да го исечат моето бебе со ножици на парчиња во мојата матка, а потоа ги вшмукаа деловите со посебна машина.
  Што сторив во мојот живот со што го заслужувив овој вид на казна? Какво зло беше сето тоа? Дури и диво животно, како тигар, ќе го даде својот живот да го спаси сопственото бебе тигар. Како мајка и човечко суштество, не можев ли јас дури и да го заштитам животот на моето бебе?
  Немав време да размислувам, со сила почна таа најстравотна операција. Можев да го слушнам звукот на ножиците како го сечат моето бебе во мојата матка Можев да почувствувам како малку по малку моето бебе беше сечено на делови. Беше одвоено од моето тело. Тоа беше месо од моето месо, коска од мојата коска, дел од моето тело. Тој вид на болка не само што го уби моето тело, туку ги уби моите емоции и чувства.
  Како можев да бидам мајка? Што не беше во ред со мене? Плачев додека му зборував на моето бебе и сакав да умрам заедно со моето бебе во тој момент. За мене ништо веќе во овој свет немаше значење. Всушност дел од мене веќе умре, дел од мене веќе беше заминат, заминат засекогаш.
  По некое време патувањето во пеколот - операцијата, беше завршена, и една медицинска сестра држејки со пинцети ми покажа дел од крваво стопало. Низ моите солзи, сликата на крвавото стопало беше врежана во моите очи и во моето срце, и толку јасно можев да ги видам петте мали крвави прстиња. Веднаш бебето беше фрлено во корпата за отпадоци. ...
  Конечно, ми беше дозволено да се вратам дома од болница. Не јадев ништо, па дури не пиев ни вода неколку дена. Едвај зборував со некого. Од време на време, го слушав жалењето на татко ми. Тој беше ослободен откако мене ме фатија, но беше страшно тепан, му требаше повеќе од еден месец за да се опорави физички. Гледајки го татко ми, размислувајки за моето мртво бебе, плачев и дење и ноќе, и во мојот ум постојано доаѓање сликата на малото крваво стопало. Физички се опоравив по околу еден месец, но психички и духовно - никогаш! ...
  Додека го пишував ова кратко сведоштво, повече пати плачев и не можев да продолжам да пишувам. Знев дека има милиони кинески сестри кои страдаат и ќе страдаат од истото од кое пострадав и јас. Кој може да им помогне? Кој може да ги спаси? Политиката на едно дете и присилен абортус убија милиони невини животи во Кина. Како може овој нехуман криминал да се запре? Кога може овој нехуман криминал да се запре?
   
 14. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Не ми е јасно како и покрај сите овие заговори за намалување на популацијата, таа упорно и упорно расте -.-
   
 15. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Tипов малку претера... добро се согласувам дека е штетно но од пасата за заби да се умирало :headbang: Можеби продуктите од МсД се штетни но како најголемите свињи на сметот американците постојано се зголемуваат со население
  Ако оној заговор за уништување на населението повеќе ми личи на некој СФ филм :D
   
 16. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Браво за темава. :clap: Постојат уште многу видеа, барајте на интернет, не се ослонувајте само на ова. ;)

  АСПАРТАМ

  -Кој се наоѓа во мастиките за џвакање е штетен по мозокот.

  ФЛУОР

  -Кој го има во пастата за заби, а некаде се додава и во млекото е штетен.

  КОНЗЕРВАНСИ, АДИТИВИ, ВЕШТАЧКИ БОИ и АРОМИ

  -Се чисти токсини, отрови, кои се наталожуваат во организмот, го слабеат имунитетот, го прават подложен на болести, ја намалуваат интелигенцијата (зошто го спречуваат менталниот развој).

  ГЕНЕТСКИ МОДОФИЦИРАНА ХРАНА
  -Предизвикува сигурен стерелитет и главен причинител е за рак. Се користи за да се намали бројот на гладни луѓе, затоа што со ваквата модификација се добиваат енормно поголем број на производи.

  ХПВ ВАКЦИНА
  Предизвикува стерлитет кај жените и потикнува рак.

  ДР. ВАКЦИНИ

  Го намалуваат имунитетот и го прават организмот подложен на болести.

  КОЗМЕТИКА
  -Содржи материи кои се користат во автомобилската индустрија, ИТН.

  На прв поглед, сите тие големи компании и здравствени организации се БОРАТ за нашето здравје.
  Не убедуваат и ни го полнат мозокот со секакви лажни информации.
  А, напротив, сите тие `изуми` се против нас. Толку се штетни што предизвикуваат многу болести, го намалуваат имунитетот, преполни се со отрови кои се таложат во организмот.
  Затоа има многу болни луѓе, многу неизлечливи болести. Затоа и умираат толку луѓе.

  Никој нема да умре ако џвака мастики, ама дали вие само џвакате и мастики? Или миете заби со флуор, јадете чипс со мононатриум глутаминат, користите вегета, со мононатриум глутаминат, јадете прскано овошје и зеленчук, пиете сок со вештачки бои, јадете грашок од кознерва со конзерванси ИТН. :!:

  Од друга страна, компаниите се полнат со пари, расте економијата. Се произведува храна и наместо 1 добивате 10, користејќи отрови, храната има подолг рок на траење, итн.

  Верувате ли дека нема лек за ракот и другите неизлечливи болести?
  Има, но се кријат тие откритија, зашто најголемите пари фармацевтските индустрии ги вртат преку тие болести, каде лекарствата се енормно скапи.
  И кој воопшто ги измислил тие болести, разни вируси?
  Самиот човек. Денес човек со човек се јаде. Се се врти само околу парите. Парите се побитни дури од човечките животи. :^)
   
 17. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Ахм, добро, а прашав еднаш, ако се труе популацијата со цел да се намали, како тоа бројот на жители се уште расте?
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Па да не се сите овие работи популацијата би била огромна, луѓето би живееле подолго. Како одиме понапред, така животниот век е пократок. И очигледно сакаат уште повеќе да се намали популацијата па пуштаат секакви болести. Секој ден, нова болест.
   
  На tessie и Gordana10 им се допаѓа ова.
 19. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Само што пологично е доколку постои нешто вакво целата работа да се врти околу фармацевтската индустрија . Да се работи за намалување на популација , поефикасен начин се знае дека се војните . :) Затоа според мене оваа теорија нe е верна .
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  И исхраната, секако дека војната е поефикасен начин, се знае дека со тоа се може одеднаш да се уништи,но преку исхрана, лекови итн., всушност на понеприметливи начини за да се уништи, побавна и поболна постапка.Не е работата дали да се верува или не во постоењето на тој заговор, работата е од каде произлегуваат болестите, ракот уништува, но не е само ракот; храната која има нели одреден рок на траење, за да се зачува мирисот секако дека треба нешто вештачко да стават, иначе ништо од „ квалитетот “, а нормално дека некој тоа го прави, без разлика каква е причината, која најчесто се парите.Не дека човек треба да се лиши од основните потреби од продуктите, но треба да се подзамисли што внесува во својот организам, затоа што болестите не се појавуваат туку така, иако тоа е ретко, но најголем број од нив се предизвикани по вештачки пат, а за да се случи тоа, мора да се најде начин.