1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски заговор за намалување на популацијата

Дискусија во 'Политика и настани' започната од slatkichKa123, 25 јули 2011.

  1. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Не верувам во тие теории дека планот бил популацијата да се намали за повеќе од 50 проценти . Но , како што беше напишано погоре , мора некако да се одржува на одреден процент , популацијата постојано расте , ќе се јави пренаселеност , што би правеле во тој случај ? Да се работеше за заговор од толкави размери , не е исхраната којзнае колку ефективен начин .
     
  2. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    само нашата влада прави заговор за зголемување на население :lol:

    шала на страна, има многу вистина во ова видео, јасно е дека сите нови болести кои се појавија последните неколку години се произведени во лабаратории, а лекови за истите се кријат по фиоки наместо да се произведат.
     
  3. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Не верувам во оваа теорија бидејќи ми се чини дека на светските владетели им одговара да има што повеќе луѓе бидејќи така полесно можат да бираат од потрошната роба наречена „човек„. Дали за трансплантација на органи, дали за ефтина работна сила, дали за генерирање на кризи кои ќе донесат уште поголеми профити...
     
    На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Светски заговор за намалување на популацијата можеби не,ама големите фармацефтски компании не се откажуваат од својот профит по цена на милиони човечки животи.Дали сепак има лек за ракот?
    http://www.napauza.mk/%D0%B2%D0%B8%D1%8 ... D0%B8.html
     
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.274
    Пол:
    Женски
    Не светски заговор,туку поточно амерички заговор за да се уништи популацијата,се они се најдобри ,најпаметни,ах колку ги мразам :@ .
    Со тие нивни Илуминати ќе го уништат светот,служејќи и на Сатаната :(
     
  6. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    ^
    Јас па мислев само во Америка постојат луѓе што веруваат во вакви работи. Абе.. вратете се во реалниот свет.
     
  7. Macedonian.Horse

    Macedonian.Horse Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    За ова не сум запознаен, ама мислам дека ние самите си ја намалуваме популацијата со тоа што имаме секоја година се повеќе и повеќе абортуси, во просек по 8,5 на ден што значи секој ден по 1,5 Смилковско езеро ни се случува нас секој ден. Мислам дека треба да се отвори посебна тема за нашето само уништување и штетноста од абортусот. Ние веќе не можеме да зборуваме за наталитет на населението затоа што секоја година сме се помалку и помалку, морталитет има кај нас се помалку мајките се решаваат да раѓаат. Па за да не се оддалечам од темата многу ќе побарам посоодветна тема за ова или ќе отвпрам нова тема позз.
     
  8. selma...selma

    selma...selma Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    22
    Да бе заради заговорот за намалување на населението во светот, за десет години или малку повеќе од 6 милијарди, моментално во светот сатистички живеат 7 милијарди (плус и луѓето од третиот свет, кои статистички никаде не се запишуваат)...Заради отровната храна просечниот животен век на луѓето е пораснат баш во тие земји, каде имаат изобилство на отруена храна :rofl:
    По се изгледа на тој големиот брат/новиот светски поредок им е промашена инвестиција, никаго ние луѓето не разбираме дека е потребно да се намали наталитетот и да се зголеми морталитетот...
    Додека поврзано со различните токсични материи во храната, особено во САД, е познат поради нивната фаст фоод храна со големо присуство на хормони, особено во месото, за голема потрошувачка, која воопшто секаде јавно се оценува како НЕЗДРАВА.
    Ние во РМ сме заштитени, сеуште јадеме струмички патлиџани, танушевски компири или галичко сирење, кое не е подложно на хормонско производство...па не е се толку бедно во оваа наша држава :rofl:
     
  9. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Се вели дека е заговор меѓу илуминатите и масоните да преживее само Ариевската раса. Затоа има толку болести, елементарни непогоди
    Иначе, можат елементарните непогоди да се контролираат со ХААРП што пушта некакво зрачење во јоносферата
    ....
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ова за хранава не сум го читала до сега...но бев свесна дека дефинитивно вакво нешто се случува. Почнувајќи од гриповите, апчињата и слично... :x
     
  11. Lemony

    Lemony Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    66
    Се повеќе се актуализира прашањето за опасностите од имунизацијата...страв да те фати што се` не се дознава за составот(жива, формалдехит, други тешки метали, како и некој материи од животинско потекло) на сите вакцини генерално. :( Тоа би значело непрекината работа на фармацевтската индустрија а со тоа и намалувањето на популацијата.
     
  12. yarre

    yarre Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    882
    Допаѓања:
    785
    Моето видување е дека оние кои сакаат да ја намалат светската популација, ја таргетираат популацијата после 40 година а особено после 50тата. Се смета дека продуктивноста после 50 години старост е дури 70 % помала од 30 годишен човек.
     
  13. expert

    expert Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    266
    А зошто баш таа возрасна група КОНСТАНТНО и ИНТЕНЗИВНО расте?
    Зошто наместо да се намалува животниот век, како што би било логично ако би имало некој ваков заговор, гледаме дека се зголемува и животниот век и популацијата?
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Интересен феномен ми се овие теории на заговор...на било која тема.
    Отсекогаш побудувале кај мене многу сомнежи, но никако индиферентност. :)

    Но секогаш се сведувале на две работи: прашања и резерва при примање на информации.

    Баш размислував синоќа на оваа тема, поточно на моментот како фармацевтската индустрија и медицината се уиграни во намерата да ја намалат светската популација. Па се појавуваат некои добронамерници од целиот свет кои советуваат да се откажеме од апчињата, да се препуштиме единствено на природата како наша храна и лек.

    Точен е и не ме потресува толку фактот што продавањето лекови е повеќе сведено на бизнис отколку на грижа за здравјето на луѓето. Отсекогаш сум била свесна за тоа дека во рекламите се дозволени 80% лага а 20% вистина (карикирам со процентиве) и дека кога е бизнис во прашање, секогаш секој барем по малку не` лаже.

    Мене ми е чудно и сомнително што сум забележала многу нападни походи против класичната медицина како еден од адутите за намалување на светската популација. Штетни се тие апарати за скенирање, снимање, зрачење, лековите и тн. Точно е и сум увидела дека кога човек е болен не може да прима алтернативна со класична терапија заедно бидејќи едното го инхибира дејството на другото. Имаат различни начини на дејствување, но не верувам дека едните се ангели а другите ѓаволи.

    Но, да не беа достигнувањата во таа медицина, мислам дека луѓето се`уште ќе умираа од болести кои се од денешен аспект смешни во споредба со паниката и последиците кои ги имале тогаш. Некој ќе рече дека како што се развива класичната медицина, така сме поболни. Јас мислам дека отсекогаш сме биле повеќе или помалку болни. Верувам дека и нашите прадедовци пателе од слични состојби, само што не знаеле за тоа, како што викале тогаш „се разболела/умрела од офтика/од жал за детето/од љубов“. 80% од новооткриениве и новоидентификуваните болести и те како се поттикнати од континуирана состојба на стрес и непријатни чувства.

    Колку и да носи штетни работи класичната медицина, факт е дека и многу помогнала. Мене лично како многу мала ми го спасила животот. Само што мислам дека поголемата свесност за нашето здравје (болест) прави да мислиме дека сме поболни од порано.

    Мене пак, посомнителна ми е борбата се` повеќе луѓе да ја игнорираат класичната медицина. И тоа можеби е еден од начините да се намали популацијата. Од каде да знаеме дека волците не се скриени во јагнешка кожа и ги манипулираат со информации луѓето кои можеби навистина сакаат да помогнат?
     
    На mimiiiii и psychic им се допаѓа ова.
  15. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Значи да искоментирам на темава во врска со пронаоѓањето на Лек за Ракот во Русија којшто сеуште демек не функционира а сето тоа е намерно така кажано од причина што доколку излезе тој лек во јавноста сите други лекарства наменети за негово лекување(кои ги има во оогромен број и чинат многу) ќе пропаднат што многу нормално не им оди во прилог на Фирмите и поради тоа е спречено негово појавување, но во Русија имаат почнато со користење увидено е дека има некаков добар резултат.... И целата вина на таквото Криење е поради САД ;) и така во нивна корист ќе си умираат луѓето за да не осиромаштеат :devil: