1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светулка (Ateşböceği)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Eoo, 29 јуни 2017.

 1. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  [​IMG]Уште долго ќе се зборува за љубовта на Бариш и Асли...
  Бариш е адвокат кој се занимава со бракоразводни парници, успешен, привлечен, но ладен, дистанциран уверен дека животот не може со ништо да го изненади. Асли е весела, паметна, млада девојка која мора да работи како таксист за да му помогне на своето семејство. Нејзиниот прекар е Светулка. Кога овие двајца ќе се сретнат, сиот живот ќе се промени и љубота ќе се роди во нивните срца. Денес е првата епизода.
   
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Prvata epizoda ja ima na MovteX

  Ima si 1-1,2,3
  Ima i 1-H1,H2,H3 so e toa?
   
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Многу е интересна
  Ја гледав денес првата епизода на YouTube ја има во 4 дела
  Ја гледа ли некој
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав првата епизода Асли ми е многу слатка. А иначе не знам зошто имало 1-H1... на Movtex
   
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Onaj maminata maza i majkamu sa otkaceni
  Sal me interesira koga ke doznae zaso ja vrabotil so ke bide? Ali ke gledamo
   
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  A sega ima i nova na Show tv e ovaa
  Kalp Atesi poubava e od svetulkava izleva sekoj petok
   
 7. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Не знам не ја гледам ја почнав Полна Месечина
   
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Da i ja ke ja pocnam
  Ama preporacuvam ti ja i Otkucaji srce(Kalp Atesi)

  Ja u momento na internet gi gledam
  Kalp Atesi (Otkucaji srca)
  Atesbocegi (Svitac)
  Acil Ask Araniyor (Hitna ljubav)
  i ke ja pocnam ovaaa Pun mesec
   
 9. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Женски
  Јас Acil ask araniyor ја изгледав. И Evli ve ofkeli исто, ја препорачувам. Сега ја гледам Anne и многу е добра имам уште 6-7 епизоди. Да ја догледам оваа и ќе ја почнам Atesbocegi. Ја почнав и Hayat bazen tatlidir ама ми ја прекинаа, не знам оти не ја преведуваат веќе.
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Ja sakam da ja gledam Yeni gelin i Icmideki Firtina
  A ima i edna so nur od ne se otkazuvam i rusen od zet domazet ama sal 3 epizodi ima nema 4 od ATV
   
  На tweety-tweety му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Sega ja izgledav Pun Mesec 1 epizoda
  Najinteresna mi e od site :)
   
  На the.vampire.girl и Eoo им се допаѓа ова.
 12. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Отварај тема да прокоментираме малце ;)
   
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Moze
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Иако нема тема за оваа серија - Acil ask araniyor,
  а оваа тема стана за повеќе серии
  ќе прашам „Дали некој мисле дека оваа серија е недовршена?“
  Нели у 18 епизода е свадбата и навраќа се 2 месеци
  И на крај на серијата се смируват послем се
  Нели треба да се вратат шо се десило на свадбата?
  Кај отидеа Ајла, Берзан, Јилдиз(на малик)?
  Шо стана на крај со овие другарите на Нисан и Синан од втората сезона, дали се заедно,
  Шо бидна со кладбата на Абидин и Малик , ќе ја освое ли Абидин сестра му на Синан?
  Ја мислам требало уште една епизода да снимат, да разјаснат малку!
   
 15. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
 16. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Женски
  Не сум била единствена со овие прашања. Замисла мнооогу добра, ама не обратиле внимание на деталите. А и со кутијата од првата сезона на Нисан, онаа дрвената не кажаа што е со неа..
   
  На Bzaubzz.xy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Првата сезона од acil ask araniyor беше далеку подобра од втората... Во втората сезона речиси целата актерска екипа е сменета и целата сезона губи од квалитет. Кога само ќе ми текне колку убав крај имаше крајот на 1 сезона.. :u:
   
  На Marossa и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 18. Атлетичарката

  Атлетичарката Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  тоа со 1-H1,H2,H3 тоа ти се деловите на епизодата со подобар квалитет.
  Иначе серијата е одлична редовно си ја гледам на MovteX.
   
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Машки
  Симна ја апликацијата на стар тв и у дизилер покажува за донулај јени болум а за атешбоџеги Screenshot_2017-07-09-10-14-01.png
  Да не завршува случајно со 3 епизоди
   
 20. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Не, не завршува туку затоа што сега во четвртокот беше емитувана 2рата епизода и не е излезена најавата затоа како опција ти дава да га гледаш минтата епизода. Иначе доколку рејтингот не и е добар серијата ќе заврши со 13 епизоди.