1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свет без мажи

Дискусија во 'Насмевка' започната од kelly.r, 25 август 2011.

 1. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  190
  За темава ме испирира раеченицава :

  Можете ли да си замислите како би изгледал светот без мажи? Свет без злосторства и со многу среќни, дебели жени. :D :D

  Како според вас би изгледал светот без мажи ?
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Како би изгледал ден без мажи а не свет без мажи пошо глупаво ми е упоште да е предмет на дискусија ко да се дискутира за свет без воздух ? ! :^)

  Да е некое време без мажи што знам најверојатно неподносливо . Поголемиот дел од нашиот род се зависни од машкиот род и тоа поприлично многу ... :wasntme: Нешто као наркоман без дрога :wasntme: . Нека си постојат бе не ми сметаат ако сакам да ги нема покрај мене ќе ги нема ;)
   
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Свет без мажи - мутав свет.
  Океј, ние секогаш се бориме за рамноправност, феминизам и ред други работи. Но! Мислам дека не би ни сакале ни можеле без нив. Ќе се испоскубеме и ќе се испокараме! :lol:

  Сега малце поозбилно. Сигурна сум дека би се снашле на економско поле, дури би ги подобриле односите меѓу народите (жените).

  Но, јас би сакала да се чувствувам сакано, да имам вистински маж покрај мене. :angel:
   
 4. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.668
  Допаѓања:
  11.847
  Пол:
  Женски
  Сите би биле лезбејки, едноставно нели. :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  Нејќам да живеам во таков свет
   
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Нејќам таков свет...
  Но може Амазонски ;) :P
   
 7. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.606
  Допаѓања:
  2.968
  Пол:
  Женски
  ke го снема човештвото. Кој ке ни прави деца?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Свет без мажи = на совршен свет :wasntme: Ке си седеме по цел ден на фемина среќно и безгрижно до крајот на животот :D
   
  На TS-310 и kelly.r им се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Убаво имаат кажено:
  Man you cant live with them, but u also cant live without them ;)
  Вистинито 8)
   
 10. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  камо да билоо такааа :lol: секој ден би ми бил празник
   
 11. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  да,ама маживе ги нејкам у последно време нз заш :lol:
   
 12. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  92.201
  Не не не :^) Неможе и не замислувам!
  Ама ај оти темата е таква,да замислам и кога замислувам пак не бива без нив :D
  Шала на страна,колку и да ги мразиме некогаш,колку и да не нервираат со некои навики-Не бива ни со нив но и БЕЗ НИВ :P
  Ни ние жените не сме совршени,ама без мажи не би биле целосни!Барем јас :lol:
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.651
  Пол:
  Женски
  Одамна не гледам хорор филмови, баш бидејќи најстравотните сцени ми се отсликуваат во соништата. :D
  Злосторствата нема да исчезнат ако однема мажиња на светов... поопасно ми се чини ако каде и да одиш се саде жени гледаш.
  Кога и да е тепачка ќе бидне, чисто онака, ради премногу мир во светот :P
  Нек си има и доволен број м’штинки на светов во секакви форми, по сечиј вкус...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.645
  Допаѓања:
  91.130
  Пу, пу, скраја да е :D
  Не сакам ни да замислам.
  Не можам.
   
 15. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Нека има мажи ама не пијанчишта и наркомани
   
  На Lolo5 и DeadMary им се допаѓа ова.
 16. DeadMary

  DeadMary Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  53
  Точно така! :*
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.076
  Уф, тогаш би бил крај за мене...За секс не се секирам толку, ќе маструбирам, ќе се снајдам некако :D
  Ама за се друго останато да ми се само жени околу мене-ќе полудам... :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  46
  Светот без мажи би бил многу поубаво место за живеење, би бил исполнет со љубов без убиства без војни итн.
   
 19. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  574
  Нема дооолги разговори за фудбал и дерење на секој гол. Нема да му се мислам дали е погодено јадењето, ќе си го направам како што јас знам и сакам, како и да е, нека си има мажи.
   
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  Ќе нема кој да ги исполнува желбите на жените ;( е тоа не е интересно