1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секоја кавга раскинување

Дискусија во 'Врски' започната од rossonerka, 4 февруари 2011.

  1. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    абе душички сте :) јас со дечкото одев 4 и пол години секој ден беше нова кавга ... ново раскинување ... стрес ... си го зае*ав факултетот заради тие негови раскинувања... се молев за трошка љубов а добивав само едно : КРАЈ ... раскинавме пред 1 месец и тој сеуште си мисли дека ова е само уште една кавга иста како и сите други, но сепак не е ... :) сите тие кавги направија да не го сакам како некогаш ... направија да не го сакам воопшто :)
    Ако се сакате направете да не се карате тоа ке ја убие вашата љубов... и ке ви преку*чи од се ... ќе изгубите нешто што вреди... само сватете колку си значите еден на друг и колку се уништувате со тие еба*и кавги :)
    Притисокот од кавгите и од тоа што се пазите да не згрешите ќе ве стави во „затвор“...
    Уживај во животот златно... Еден Е :) Немој да трпиш никого, немој да те контролира и да ти напнува...
    Има многу поубави работи од кавгите ... ти не уживаш во ниедна кавга...
    Ти кажувам од Искуство и од Срце ... позз
     
    На Gmai, Nati.P, Nastjaaa4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Море по нерви ми одат. Не знаат изгледа што значи да си во врска а што значи да раскинеш. И на крај никој нема да ги сфати сериозно кога ќе раскинат, па како да ги сфатиме бре? :swear:
    Не сум била во таква врска и не ни мислам да сум. Ако е крај е крај. Може ќе се смириме, за месец, за година, две, ама не после 5 минути.
     
  3. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    не,и среќна сум поради тоа :)
    за мене ова е најглупавата ситуација во било која врска,што е тоа,во еден ден по 5 пати да се раскинува,секој ден ли ќе раскинуваме?
    па ако не оди чао пријатно тоа е :)
     
  4. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    па каква е таа врска кога знаеш дека до крајот на денот мораш да се скареш и после пола сат да се смириш,не познавам такви а и не би трпела таква веска...
     
  5. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Тоа за мене е незрело однесување. Дечка работа!! Ме нервираат ваквите врски, мојата школска на почетокот беше така, кога и да се скарат раскинуваат и сама си викаше дека не и е мака зш знае дека пак ке се смират :D ... Сега не се така, среќа што јас не сум во таква врска. Кавгите треба да се решат на лице место а не ајдее крај и после ај пак молење и ништо не се случило. Проста работа!! :puke:
     
  6. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    ооо не да ме нервирааа.....толпо ладни ситуации...како да се мали дечиња па ти ми го поткрши моливот и готово скаарана зацекогаш мислам стварно!
    е баш јас од такви топло ладни ситуации повеќе нема никогаш да му дадам шанса на мојот ЕКС вереник!!!! :rofl:
     
  7. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Мојата најверна другарка има таква врска, секогас кога се карат раскинуваат, јас знам дека ке се смират а и таа знае... Не ми се допагаат таквите врски и не би сакала да сум во таква врска...и свесни се дека ке се смират и пак раскинуваат не мозам да ги сватам и ми се крајно детски :^) :o
     
  8. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Крајот пред почетокот.Ептен безврска дечински работи што би рекле постарите. :D
     
  9. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Tоа ви е ваков принцип.
    [​IMG]
     
  10. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    10.810
    Пол:
    Женски
    Не ја сфаќам логиката на тоа да му речеш на дечкото (или он да ти рече тебе) "Више не идеме/Ти раскинувам", ако тоа си му го рекол 200 пати и во рок од 24часа си праите пу-пу-не важи :D :D
    Кога знаеш дека ќе се смирите зашо раскинуваш? Поготово сега на фб како е со статусот, сите што ги познаваш да ти се смеат. Срамота. Сите парови се караат, ама што е тоа денес ме нервираш ќе ти раскинам, до утре ќе ми помине... :D
    Имам другарки кои поминувале низ тоа, и кога ќе ми речеле дека раскинале со дечкото (по незнам кој пат) мојата реакција била: Е добро де :) Некогаш и ми било криво што не можам да сочуствувам со ситуацијата, ама стварно - колку пати можеш да тешиш некого за истата работа.
    Јас лично, и во најголеми караници не сум раскинувала затоа што во врска сум голем емотивец и утре јас ќе бидам таа што треба да рече еј извини не мислев така. Па дури и кога он бил крив. Лута сум ти, ама ако озбилно не планирам да завршам со врската, зашто да правам непотребни тензии со муабет за раскинување...
    Додуша да бидам искрена, му викам дека ќе му раскинам ако губи додека игра Кантер, чисто да го мотивирам малце... :D :D :D
     
  11. MucenceS

    MucenceS Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    7
    Mи се има случено и сеуште го правам тоа на жалост ... коа ке се скараме со дечко ми (бившиот) на секоја поголема караница му раскинувам стравувајки за иднината пошто очигледно барам совршенство...до сеа се има случено 3 или 4 пати во 5 години .. :^)
     
  12. Mrs.Carter

    Mrs.Carter Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено :D
    ама тоа така на смеа.
    А ич не ми се допаѓа кога некој пар ќе се скарат ќе раскинат и ќе се објават на фб потоа за 2 дена пак ќе се смират и ајде пак во врскааа :!: булшит
     
    На Strumfeta17 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Не сум личност што реагира бурно за да ги решавам проблемите со кавги.За прекин на врска треба сериозно да се размисли кога ситуација е смирена,а не напната.Секој ваков потег може да значи погрешна постапка.
     
    На vitamina и Tikvice им се допаѓа ова.
  14. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Сум имала такви врски на мои другарки дефинитивно се ежам денес заедно утре раскинале после тоа повторно заедно па бла бла |( не сум таква кога и да се искараме али тоа онака на шега ни е никад до озбилно неаме дотерано аа кога и да се подналутиме ставаме крај на кавгата а не на искаччањето :D Кул ни е хаха :$ :D
     
  15. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Jас имав таква врска, секоjа недела скар, менував статус на фб, па смир и така... Сеа веке не сме заедно, он се фати со бившата на неговиот бфф, тие раскинаа 2 дена после нас, jас имам друг(и)... Ама кои смешки беа со овоj хахаахах... Инаку сите сме си другари сеа :3
     
  16. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.944
    Допаѓања:
    30.778
    Пол:
    Женски
    Со дечкоми сме година ипол заедно,а никогаш до сега не сме раскинале.Може нема да зборуваме максимум 1 ден и тоа е се.Јас уште на почетокот кажав,ако еднаш кажеме крај,веќе нема назад. :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Свашта, највеќе ме нервираат вакви работи..... Ако навистина сакаш некој и не можеш без него, и лом да се направите ако треба карајте се цел ден додека не заклучите кај е грешката, или едниот нека попушти и крај.... ама раскинување, не сум ни помислила, а ни тој исто. Барем кај нас е така. Ни еден ден не би можеле да го поминеме „раскинати“. А утре во брак што ќе правите бе луѓе, после секоја расправија отидов јас кај мама и менување статус од „во брак“ во „разведена“? |( Љубовта е компромис, во никоја врска не е мед и млеко, само треба да постои доволно разбирање, трпение и љубов за да опстои. Инаку нема пар што не се расправа, макар и најслични да се.

    Според мене ова е одлика на детско однесување.
     
    На Umbrella22 и QweenSM им се допаѓа ова.
  18. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Имав таква врска и тоа не личи на ништо. Едно е да се скараш, ама при секоја караница да раскинуваш, тоа не е врска каква што треба да биде.
     
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.526
    Пол:
    Женски
    Бившиот ми беше не дај боже. Ќе се закараме и ќе го нема ни да се јави ни да пише, држи лутина и тера инает а јас не знам на што сме. Сегашниот како вистински маж веднаш решава ситуација.