Секоја кавга раскинување

Дискусија во 'Врски' започната од rossonerka, 4 февруари 2011.

 1. Mer4e

  Mer4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  29
  абе душички сте :) јас со дечкото одев 4 и пол години секој ден беше нова кавга ... ново раскинување ... стрес ... си го зае*ав факултетот заради тие негови раскинувања... се молев за трошка љубов а добивав само едно : КРАЈ ... раскинавме пред 1 месец и тој сеуште си мисли дека ова е само уште една кавга иста како и сите други, но сепак не е ... :) сите тие кавги направија да не го сакам како некогаш ... направија да не го сакам воопшто :)
  Ако се сакате направете да не се карате тоа ке ја убие вашата љубов... и ке ви преку*чи од се ... ќе изгубите нешто што вреди... само сватете колку си значите еден на друг и колку се уништувате со тие еба*и кавги :)
  Притисокот од кавгите и од тоа што се пазите да не згрешите ќе ве стави во „затвор“...
  Уживај во животот златно... Еден Е :) Немој да трпиш никого, немој да те контролира и да ти напнува...
  Има многу поубави работи од кавгите ... ти не уживаш во ниедна кавга...
  Ти кажувам од Искуство и од Срце ... позз
   
  На Gmai, Nati.P, Nastjaaa4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Море по нерви ми одат. Не знаат изгледа што значи да си во врска а што значи да раскинеш. И на крај никој нема да ги сфати сериозно кога ќе раскинат, па како да ги сфатиме бре? :swear:
  Не сум била во таква врска и не ни мислам да сум. Ако е крај е крај. Може ќе се смириме, за месец, за година, две, ама не после 5 минути.
   
 3. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  не,и среќна сум поради тоа :)
  за мене ова е најглупавата ситуација во било која врска,што е тоа,во еден ден по 5 пати да се раскинува,секој ден ли ќе раскинуваме?
  па ако не оди чао пријатно тоа е :)
   
 4. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  па каква е таа врска кога знаеш дека до крајот на денот мораш да се скареш и после пола сат да се смириш,не познавам такви а и не би трпела таква веска...
   
 5. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Тоа за мене е незрело однесување. Дечка работа!! Ме нервираат ваквите врски, мојата школска на почетокот беше така, кога и да се скарат раскинуваат и сама си викаше дека не и е мака зш знае дека пак ке се смират :D ... Сега не се така, среќа што јас не сум во таква врска. Кавгите треба да се решат на лице место а не ајдее крај и после ај пак молење и ништо не се случило. Проста работа!! :puke:
   
 6. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  ооо не да ме нервирааа.....толпо ладни ситуации...како да се мали дечиња па ти ми го поткрши моливот и готово скаарана зацекогаш мислам стварно!
  е баш јас од такви топло ладни ситуации повеќе нема никогаш да му дадам шанса на мојот ЕКС вереник!!!! :rofl:
   
 7. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Мојата најверна другарка има таква врска, секогас кога се карат раскинуваат, јас знам дека ке се смират а и таа знае... Не ми се допагаат таквите врски и не би сакала да сум во таква врска...и свесни се дека ке се смират и пак раскинуваат не мозам да ги сватам и ми се крајно детски :^) :o
   
 8. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  6.101
  Пол:
  Женски
  Крајот пред почетокот.Ептен безврска дечински работи што би рекле постарите. :D
   
 9. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Tоа ви е ваков принцип.
  [​IMG]
   
 10. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  8.781
  Пол:
  Женски
  Не ја сфаќам логиката на тоа да му речеш на дечкото (или он да ти рече тебе) "Више не идеме/Ти раскинувам", ако тоа си му го рекол 200 пати и во рок од 24часа си праите пу-пу-не важи :D :D
  Кога знаеш дека ќе се смирите зашо раскинуваш? Поготово сега на фб како е со статусот, сите што ги познаваш да ти се смеат. Срамота. Сите парови се караат, ама што е тоа денес ме нервираш ќе ти раскинам, до утре ќе ми помине... :D
  Имам другарки кои поминувале низ тоа, и кога ќе ми речеле дека раскинале со дечкото (по незнам кој пат) мојата реакција била: Е добро де :) Некогаш и ми било криво што не можам да сочуствувам со ситуацијата, ама стварно - колку пати можеш да тешиш некого за истата работа.
  Јас лично, и во најголеми караници не сум раскинувала затоа што во врска сум голем емотивец и утре јас ќе бидам таа што треба да рече еј извини не мислев така. Па дури и кога он бил крив. Лута сум ти, ама ако озбилно не планирам да завршам со врската, зашто да правам непотребни тензии со муабет за раскинување...
  Додуша да бидам искрена, му викам дека ќе му раскинам ако губи додека игра Кантер, чисто да го мотивирам малце... :D :D :D
   
 11. MucenceS

  MucenceS Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Mи се има случено и сеуште го правам тоа на жалост ... коа ке се скараме со дечко ми (бившиот) на секоја поголема караница му раскинувам стравувајки за иднината пошто очигледно барам совршенство...до сеа се има случено 3 или 4 пати во 5 години .. :^)
   
 12. Mrs.Carter

  Mrs.Carter Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено :D
  ама тоа така на смеа.
  А ич не ми се допаѓа кога некој пар ќе се скарат ќе раскинат и ќе се објават на фб потоа за 2 дена пак ќе се смират и ајде пак во врскааа :!: булшит
   
  На Strumfeta17 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  30.144
  Пол:
  Женски
  Не сум личност што реагира бурно за да ги решавам проблемите со кавги.За прекин на врска треба сериозно да се размисли кога ситуација е смирена,а не напната.Секој ваков потег може да значи погрешна постапка.
   
  На vitamina и Tikvice им се допаѓа ова.
 14. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  Сум имала такви врски на мои другарки дефинитивно се ежам денес заедно утре раскинале после тоа повторно заедно па бла бла |( не сум таква кога и да се искараме али тоа онака на шега ни е никад до озбилно неаме дотерано аа кога и да се подналутиме ставаме крај на кавгата а не на искаччањето :D Кул ни е хаха :$ :D
   
 15. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Jас имав таква врска, секоjа недела скар, менував статус на фб, па смир и така... Сеа веке не сме заедно, он се фати со бившата на неговиот бфф, тие раскинаа 2 дена после нас, jас имам друг(и)... Ама кои смешки беа со овоj хахаахах... Инаку сите сме си другари сеа :3
   
 16. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  13.021
  Пол:
  Женски
  Со дечкоми сме година ипол заедно,а никогаш до сега не сме раскинале.Може нема да зборуваме максимум 1 ден и тоа е се.Јас уште на почетокот кажав,ако еднаш кажеме крај,веќе нема назад. :)
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Свашта, највеќе ме нервираат вакви работи..... Ако навистина сакаш некој и не можеш без него, и лом да се направите ако треба карајте се цел ден додека не заклучите кај е грешката, или едниот нека попушти и крај.... ама раскинување, не сум ни помислила, а ни тој исто. Барем кај нас е така. Ни еден ден не би можеле да го поминеме „раскинати“. А утре во брак што ќе правите бе луѓе, после секоја расправија отидов јас кај мама и менување статус од „во брак“ во „разведена“? |( Љубовта е компромис, во никоја врска не е мед и млеко, само треба да постои доволно разбирање, трпение и љубов за да опстои. Инаку нема пар што не се расправа, макар и најслични да се.

  Според мене ова е одлика на детско однесување.
   
  На Umbrella22 и QweenSM им се допаѓа ова.
 18. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Имав таква врска и тоа не личи на ништо. Едно е да се скараш, ама при секоја караница да раскинуваш, тоа не е врска каква што треба да биде.
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.288
  Пол:
  Женски
  Бившиот ми беше не дај боже. Ќе се закараме и ќе го нема ни да се јави ни да пише, држи лутина и тера инает а јас не знам на што сме. Сегашниот како вистински маж веднаш решава ситуација.