Сексуална активност после неколку години брак

Дискусија во 'Брак' започната од pigvince, 11 февруари 2010.

 1. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.182


  Ако ти се сака тогаш мислам дека би требало очите да ти бидат широко отворени. Направи си појако кафе, фантазирај си во мозочето што би му правела и потоа рипај во акција :) . Или во краен случај фати попладневна дремка за да не рано заспиеш навечер.
  Ако се нешто сака се може
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mama27

  mama27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  173
  да во право си ,не дека немаме навечер односи ама неможам баш секоја вечер :rofl: :rofl: :rofl: ама сепак и по седум години брак одлични сме со сексуалната активност :inlove:
   
 3. natasanina

  natasanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  9
  јас сум нова на сајтов ама сакам и јас еден совет од сите вас.мазена сум веке 5 год.имаме керка 1 годинка.маз ми не е заинтересиран воопшто за секс,нон стоп го проверувам ама неможам да најдам нисто сомнително,но во последно време тој ги брише повиците,едвај чека да излезе,несака да седиме заедно дома,секогас е уморен,одма заспива и не му е до секс,дали мозно е да ме изневерува,а не му верувам воопшто.ве молам за некој совет.како да откријам дали ме изневерува,на кој начин.со почит :worried:
   
 4. myst

  myst Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  35
  Се е можно, ова неговото однесување како што го опиша ти не ми делува нормално...бришење повици, едвај да чека да излезе. Мене лично ми се има случено слично вака, и навистина се работеше за неверство, ама јас начекав смс пораки,кои ми беа повеќе од доволни да сватам дека ме изневерува.Дали ти можеш отворено да го запрашаш дали има `нешто` што треба да ти каже или бар да ти објасни што се случува со него и на што се должат тие промени во неговото однесување?
  Ќе ти кажам совети од моја гледна точка,немора да примениш ништо од ова ако ти изгледа безврска. Ако си стручна со компјутери и интернет - набавување софтвер и читач на сим картички за да се провери што е бришено-повици и смс. Инсталирање на Keylogger на компјутерот, така ќе следиш се што се случува, пасворди, чат, посетени веб страни, и-мејл - мува нема да може да ти прелета. Е сега овие `методи` чинат пари и опремата за сим картички и програми за следење на компјутерска активност:) Друга идеја е да пратиш некој/а од доверба да го следи. Да се договориш со некој/а кој ти ја знае маката да го следи неколку вечери кај оди и кај се движи. Има бесплатни програми за враќање на избришани фајлови од компјутер како на пр. слики, мирц муабети, текст фајлови па и тоа можеш да расчепкаш. Или ако имаш пријател вработен во некој од мобилниве оператори па да ти заврши услуга , да ти извади листа на повици и смс од бројот на маж ти. Прочитај и на линков има интересни информации http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=12111958168&id=12&setIzdanie=22186. НАЈУБАВО е муабет со маж ти ако е возможно...Ова погоре ти го пишав како опција, несакам никој да ме свати погрешно, ти праша како да се открие дали те изневерува, и јас си пишав мои методи. Среќно и поздрав.
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.182
  Прашај го, ако одговори ,,не,, тогаш прашај го зошто не сака да седи со тебе дома, зошто не му е до секс и се др. на што се сомневаш.
  Ако излегува тој, спреми се и ти и ќеркичката и кажи му заедно да ја прошетате или пак излези сама а тој нека ја причува . Кога ќе излезе некогаш навечер чекај го и кога ќе се врати инсистирај секс и ќе видиш негова реакција. Не мора да му чепкаш по мобилен има безброј др. сигнали (на пр. помирисај му ја облеката дали му мириса на женски парфем :$ ) кои можат да сигнализираат.
  Ајјјј биднав како некој инспектор како да барам криминалци :D
   
 6. natasanina

  natasanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  9
  фала ви на советите,седнав со него и разговарав ама не ми призна ништо :( ,ама разговаравме сериозно и ми кажа дека,ако некогаш нешто се случи ке бидам навремено обавестена :tmi: ,е ај сеа да се радувам или да плачам,свашта. :@
   
 7. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  и со мене се случува истово,додека бевме во врска имавме односи секој ден и тое преубаво беше,млади сме...но во бракот се изменија многу работи,сексот стана редок а и краток.тој почна да се преокупира со кладилници и со големи пари и си заспива во дневна уморен...не му се ни шета со дете не е заинтересиран за ништо! :devil:
   
 8. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  види на фб дали брише во "history" ]:)
   
 9. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  737
  не те изневерува биди сигурна сум го поминала ова верувај он е коцкар и се коцка него ни дете го интересира ни жена ни секс ни ништо не го го интересира само ПАРИ а за кладилници знаеш а за во некој астра клуб знаеш дали оди ?ооо тешко тебе испрати го некоја вецер кај оди и со прави
   
 10. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  ne odi vo astra i rulet ,samo vo sportski oblozuvalnici...za ova si vo pravo!
   
 11. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  737
  срна се управивте ли вие ? како е ситуацијата?
   
 12. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  ocekuvam da bide ppodobra stom se vrabotam esenva d togas ne veruvam deka ke ima drasticni promeni.seuste odi vo kladilnica
   
 13. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  evicke kazi nekoja taktika :)))
   
 14. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  737
  оф леле незнам каква тактика нема тактика него кога ке падне скроз ниско ке нема пари за цигари ке биде заглавен по луге по банки по каматари е тогаш дај боже би требало да се освести што прави а се додека има пари од каде да влече верувај дека ке се клади се на поголеми и поголеми суми а најтрагично е и ти викаш дека кога ке се вработиш ке биде подобро не нема да биде подобро ке биде полошо пошто ке ти ги краде парите дај боже да гресам само жал ми е за тебе додека он ке пропага се ниско и пониско ке пагаси ти со него затоа совет почни да си имаш пари за тебе лично да си имаш за твоите лични трошоци и нормално криј си ги и не му казиваш дека имас
   
 15. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  za pari sekogaas mi daval i ne me odbil nikogas,no smetam deka ova e veke zaraza a ne zabava!
  ne mi zemal pari tuku samo mi daval. a sega veke nemame pari od kladilnicata i ziveeme nekako od platata ama postoi nezadovoltvo i razocaruvanje kaj nego!
   
 16. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Иако јас како самодеклариран “коцкар“ ќе кажам кладилници, а посебно казина се многу лоши работи и тешки навики и пороци, ама има одвикнување, само кој вистински сака да успее во животот. ;) Од тоа не треба да се очекува плата ниту пари за живот... точно е дека може да не' погоди среќа и да капне добра пара, ама исто така може и да се почувствува дното заради кладилници/казина, така што меч со 2 острици е и никогаш не се знае дали ќе го добиеш врвот или дното. Во секој случај, премногу нестабилно е и крајниот резултат е поразителен. Фала богу што догодина ќе го завршам факултетот и се надевам на стабилна и сигурна работа и ќе декларирам крај на коцкарската кариера после долги 8-9 години, верувале или не хехе. :) Или можеби уште повеќе ќе ја разгорам мојата коцкарска страст хаха. Имам пробано кладилници, казина, рулет, покер, блекџек и све тоа за да дојдам до констатација: Коцка си е коцка! :D Екстремно тешко да се направи добра пара за да се живее од тоа, освен ако не си сопственик на кладилница или казино. Понекогаш добивам солиден капитал, ама знам дека тоа е само момент на среќа и дека така не се гради иднина и семејство. Но супер ми е, студент сум, си вртам пари на коцка, ако сега не лудувам и не се глупирам, кога? :) Битно учам животни лекции. Подобро сега да се испразнам на овој порок, отколку утре кога ќе треба да ранам фамилија. ;)

  А што се однесува до srna1, ќе кажам дека е лошо да си во брак со коцкар (чисто моја неутрална перцепција), не дека нешто судам или мудрувам. Убава работа е се додека тоа е забава, ама речиси никој не го сфаќа тоа како забава, секој гледа да извлече профит, а за сметка на тоа го ризикува тешко заработеното платиче во размер 150-500 евра, кој колку се снајде, може и умее. :) Така што било која феминка која сака да ме праша околу овие работи и како да се справи доколку има дечко/маж кој се коцка, нека ми пише слободно, ќе дадам совет. :D
   
 17. srna1

  srna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  11
  ubavo kazano,no toa e golema navika od koja ne veruvam deka ke dojde nekogas do temelno otkazuvanje :(
   
 18. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  7.053
  Пол:
  Женски
  Темава е „ сексуална активност после неколку години брак“ а не казина, кладилници и проблеми во брак/врска....
   
 19. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.672
  Допаѓања:
  198.824
  Пол:
  Женски
  Доколку човек умее да се организира не гледам зошто би се променило нешто во врска со ова прашање. Е сега, со деца и без деца не е исто најнормално, но кога се сака се се може. Може не толку често како во младите години на врска, но во глобала не гледам причина зошто би било поразлично.
  Самиот живот има најразлични етапи низ кои секој од нас поминува, секоја новост и етапа сама со себе е убава и неизживеана, да така може не е исто но е прекрасно.
   
  На kuc и Bojana_Ilcevska им се допаѓа ова.
 20. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Aјде малку да ја обновиме темава.
  Како ви оди сексуалниот живот со партнерот ( и они што се подолго време во брак и оние пократко).
  Јас и мм сме во брак 3 и пол години а заедно 7 години. Во последно време некако сме оладени на оваа тема, па некои предлози добро би дошле хехе :D
   
  Последна измена: 22 август 2016
  На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.