1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од pharmacy, 3 февруари 2017.

 1. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Се извинувам ако има ваква тема или е несоодветна право во канта :)
  За темава како сте задоволни од вашиот сексуален живот во бракот, дали имате кризи и слични проблеми?
  Како да го внесеме возбуда, како да се справиве со намалената или изгубена желба за интимни односи?
   
  На SummerGirl, ADOKI, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  По што започна ваква тема редно би било да си кажеш како е кај тебе , што има дали е желбата намалена кај тебе или партнерот и такви ствари па после ќе си кажат сите што ги мачи ист или сличен проблем позд.. :) :) ;) :D
   
  На evangelina.ina, mira.mira, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Во ред ние си имаме мал проблем затоа што некако немам желба во последно време нззошто се надевам дека набрзо ќе се среди
   
  На Petar80, evangelina.ina и ADOKI им се допаѓа ова.
 4. Pucemalo

  Pucemalo Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Period e ke se sredi :D
   
 5. juli rak

  juli rak Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  Isto i jas nemam zelba eve godina vreme od kako se porodiv i seuste nikakva zelba za seks, ne se osekam ubavo pri samiot cin i se plasam dali ke se srefi
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Само relah i se ke bide
   
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.272
  Допаѓања:
  315.680
  Пол:
  Женски
  Дека само од себе ке пројде-нема да пројде,може само да се влошува.Година дена без желба са секс и без уживање значи дека треба да се превземе нешто.

  @pharmacy и @juli rak отворен разговор со партнерот за почеток.Не се срамете да кажете што осекате ,како се гледате себеси.Мн е нормална појавата на намалена самодоверба по порагај кај жената.Ама уште е полошо ако не правите ништо да се смени тоа.Вишок кг,стрии,опуштена кожа,умор ..се тоа може полека да се среди а влијае и те како на жената знам.

  Јас често знаев да мрчам за себеси,маани да си наогам.Па мм секогаш викаше ,за мене си најубава :D може ме лажел на моментот ама бар ми даваше трошка самодоворба.

  Вежбајте,купете нова облека,долна облека,оставете го детето на 2-3 часа ,пуштете филм,отворете вино и уклучите фантазија малце.

  Ама со скрстени раце седејки не минува
   
  Последна измена: 8 февруари 2017
  На Dadusicka, kikin, gjoker4e и 21 други им се допаѓа ова.
 8. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски


  Година дена не е до толку :) околу месец 2 можеби имаме мн ретко односи како што кажа зафатени со обврски со дете некако желбата ептен ми се намали скоро и да немам. Би било мн убаво кога би можела да ја оставам малата некој да ми ја чува барем 1 саат да си посветиме време еден на друг ама нема кој. Ај може е период па ќе се среди.:D:D
   
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.272
  Допаѓања:
  315.680
  Пол:
  Женски
  Другата членка напиша една година
  Ви се обратив истовремено и на двете :)
   
 10. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски

  Извини не сум разбрала:)
   
 11. juli rak

  juli rak Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  @joy1 za ostavanje nema na koj da go ostavam ni pola saat ziveam nadvor od mk i 24/7 e zalepeno maloto so mene inaku posle bremenosta se vrativ brzo vo forma nemam visok kilogrami se e vo red ama ete nekako polozbata ne mozam da ja pogodam, sepak mislam deka ke se sredi
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  54.341
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истиот проблем. Ама си го најдовме лекот, еднаш два пати неделно ама кога сум сама си гледам некое филмче за возрасни па после со сопругот, да му покажам што сум научила. Поубаво ми е чувството кога водиме љубов поретко не секој ден
   
  На Herrera, BoyL, KrisBt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  Нека е живо и здраво малото никој не умрел заради секс, ќе имате доволно време откако ќе потпорасне и за секс и за се. Во овој период кога на детето му е потребно целото ваше внимание треба да се мисли на него а не да се биде егоист и да се мисли на секс.
   
  На jasbi, Згодно Момче и ADOKI им се допаѓа ова.
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.272
  Допаѓања:
  315.680
  Пол:
  Женски
  Свашта нешто трескаш
  Демек ако се одвои 20 мин за секс со тоа го запоставуваш детето и си егоист?Егоист си кога мислиш само и само на детето при тоа се забораваш себеси и партнерот со кого првично си крунисал љубов.Од што вака размислувате дека сексот баш и не е најпотребен во бракот затоа и толку разводи и шарања настрана има.А и да ти кажам незадоволен родител е еднакво на исфрустрирано дете во иднина.Затоа што расте и ве гледа се повеќе како се одалечувате место да се зближувате
   
  На SexiLy, Women35, WildMk и 49 други им се допаѓа ова.
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.447
  Допаѓања:
  149.651
  членкава од погоре страшно многу ме потсека на некоја друга членка :?::?::?:
   
  На Petar80, referentka, DVAANGELA и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Yassie96

  Yassie96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Секс.... сега и така сум бремена и немам кеиф за секс многу ретко се случува 1 на 3 недели
   
 17. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.801
  Допаѓања:
  25.048
  Пол:
  Женски
  Seks imame recisi sekoj den . Osven koga sum vo " onie " denovi , ili smespreceni od drugi okolnosti ( primer poradi rabotata na soprugot ) , i pokraj dve mali deca naogjame vreme za nas . Kako i da e , seksot e eden nacin da se relaksiras i opustis , plus i korisen e za reproduktivnoto zdravje na dvajcata partneri :) Sekako deka nekogas i dvajcata nemame zelba voopsto , no gledame toa da e svedeno na minimum :)
   
  На Veki4kaa, jasbi, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. majstore

  majstore Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Ние сме на периоди, некогаш се случува по неколку пати да имаме секс на ден, а некогаш немаме секс и по 2 месеци. Е сега кога сме во периодот на „пост“ посакувам некако да пробаме нешто ново, да експериментираме малце и такви работи. Си имам јас во главава некои фантазии но проблемот е во тоа што ми е страв да ги кажам - т.е. несакам да бидам лошо сватен од сопругата, несакам да испадне моабет од типот, „ти мене не ме сакаш, ти мислиш на друга, зарем јас не сум ти доволна и слично“.
  Јас си ја сакам сопругата и имаме мало дете, но понекогаш посакувам да пробаме нешто ново. Секој си има фетиши несакам да навлегувам во други теми но мислам дека комуникацијата е многу битен фактор во бракот - како за се така и во сексот. Така да еден ден, можеби и мојата жена ќе дојде на оваа локација и ќе го прочита овој пост, ве охрабрувам девојки кога ќе дојде момент на „сексуален пост“ во бракот да пробате нешто да ја разбудите вашата имагинација и да ги оставите сите проблеми настрана, незнам за други но јас имам да речам „страв“ од тоа да и кажам на женами што се би сакал да направиме во сексот. Мислам дека сум доста сексуална особа со голем потенцијал но понекогаш и вие жените би требало да се ставите во машка кожа да пробате да разберете како нашиот мозок функционира за тие работи.

  Верувам дека со љубов и добра комуникација секој проблем во бракот е решлив, па дури и проблемот поврзан со секс.

  Се извинувам на долгиот пост :)
   
  На WildMk и Momichka им се допаѓа ова.
 19. be.positive

  be.positive Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  @majstore ne sfakjam, moze jas sum greska.. vie ste stignale do brak i dete, a ti se mislis dali i kako kje bides sfaten od soprugata ako i kazes nekoi tvoi zelbi i fantazii?
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. majstore

  majstore Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  Да, еднаш пробав и да искажам една фантазија и бев лошо сватен, и завршивме со моабети од типот, ти мислиш на други, јас не сум доволна и слично.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.