1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во тие денови?

Дискусија во 'Канта' започната од Renee, 2 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Renee

    Renee Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    27
    Од хигиенски причини знам дека е страшно грозно, но ме интересира дали е безбедно да сврши внатре? И дали воопшто е безбеден секс во тие денови бидејќи сепак има крварење.
    Една моја другарка имаше таков однос и сега се мисли дали е останата бремена, ама покрај тоа крварењето сеуште не и допрело.
    Ја советував да оди на гинеколог, али не ме слуша цело време истото "страм ми е, ова ми е, она ми е" јас не знам ништо за вакви односи а самата не ги практикувам најпрво од хигиенски причини.
    Ве молам за совет
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
  3. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Reene, јас не практикувам секс за време на циклусот не само од хигиенски причини, туку и затоа што ме боли стомакот и не сакам да имам дополнителна болка. Инаку една моја пријателка остануваше бремена само за време на циклусот, само тогаш можеше да остане бремена, има три сина да и си живи и здрави.
     
  4. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Не се препорачува за време на циклусот да имате односи, и хигиенски не е убаво ама и докторот да го прашуваш никогаш нема да дозволи, бидејќи тоа е фаза на крварење и ослободување на матката, прочистување, така да подобро НЕ!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.