1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во тие денови?

Дискусија во 'Канта' започната од Renee, 2 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Renee

  Renee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  27
  Од хигиенски причини знам дека е страшно грозно, но ме интересира дали е безбедно да сврши внатре? И дали воопшто е безбеден секс во тие денови бидејќи сепак има крварење.
  Една моја другарка имаше таков однос и сега се мисли дали е останата бремена, ама покрај тоа крварењето сеуште не и допрело.
  Ја советував да оди на гинеколог, али не ме слуша цело време истото "страм ми е, ова ми е, она ми е" јас не знам ништо за вакви односи а самата не ги практикувам најпрво од хигиенски причини.
  Ве молам за совет
   
 2. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.893
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Reene, јас не практикувам секс за време на циклусот не само од хигиенски причини, туку и затоа што ме боли стомакот и не сакам да имам дополнителна болка. Инаку една моја пријателка остануваше бремена само за време на циклусот, само тогаш можеше да остане бремена, има три сина да и си живи и здрави.
   
 4. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Не се препорачува за време на циклусот да имате односи, и хигиенски не е убаво ама и докторот да го прашуваш никогаш нема да дозволи, бидејќи тоа е фаза на крварење и ослободување на матката, прочистување, така да подобро НЕ!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.