Секс додека е бебето/детето во иста соба?

Дискусија во 'Брак' започната од Enamena, 29 декември 2016.

 1. Enamena

  Enamena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  106
  Сексуалниот живот во еден брак е многу важен, но како ги извршувате овие активности доколку башето дете или бебе спие во иста соба со вас? Дали сте под штрек, дали можете да се опуштите доволно?
  Еве ќе тргнам од мене, моето бебе спие во креветче со прегради и ништо не се гледа, но јас сепак сум под штрек, а маж ми нема гајле.
  Поголемово спие со баба и , па немам гајле од неа.
   
 2. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Насловот на темата е двосмислен Секс со бебе ? Човек може се да помисли !, и мислам дека темава заслужува голема канта!
   
  На Cinderfakinrella, fairy88, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.888
  Насловот малку :tmi: Едно "додека детето е во соба" in between, не би било на одмет. А и уште поедноставно е "Сексуалниот живот во бракот".
  :d::drunk:
   
  На CameliaMiller, Bender Rodriguez и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 4. CocaColla

  CocaColla Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2016
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  840
  Пол:
  Женски
  Тоа ,,со,, нека се замени со ,,кога,, и нема да изгледа двосмислено.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Maca_<3

  Maca_<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Женски
  Јас немам деца но кога ќе имам може секс додека е во иста соба бебето додека е помало (до 2) години нормално во креветче ќе си биде. :lol:
   
  На Incule, ADOKI, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Темава гледам нема раздвиженост, што е некако и нормално. Секое бебе барем до првата годинка спие кај тато и мама во соба, после доколку се има можност се одвојува но и немора да значи и до 2 годинки не е страшно. Па логично е дека тие 2 години не ќе постат тато и мама...освен што може да бидат прекинати зошто му се пие млекце, тој ниту толку се буди од бучава, ниту разбира ниту ќе се сеќава.
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Mene deteto mi ima 3 god. I spie na sredina:lol: ne saka na strana da spie pa kamoli vo druga soba...
  Ama i ne mi seta voopsto, retko pravam nesto so mojot takanaren maz:|
   
  На only44you и mira.mira им се допаѓа ова.
 8. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Немам сеуште деца, ама сигурно не би се воздржувала барем додека е мало и не разбира многу многу. А кога ќе потпорасне ќе го чуваат баби и дедовци додека си тераме романтики. :D
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки
  Молете се грешници, Господ ќе ви прости али бебето ... не знам ...
   
  На buba4e89, elimkd и biGirl им се допаѓа ова.
 10. Freyja

  Freyja Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Ме изнасмеа :)

  На темава, како порано се одвивало ова кога сите живееле во иста куќа, спиеле во иста соба со постарите, а имале и по повеќе деца?
   
  На Cinderfakinrella, Sesil, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
 11. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.315
  Пол:
  Женски
  Се чудам како тогаш сум јас направена, додека моите со сестра ми живееле во една соба.
  Не треба да им простам што постојам, а?
   
  На Cinderfakinrella, Dust и Petar80 им се допаѓа ова.
 12. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.999
  Допаѓања:
  203.204
  Пол:
  Женски
  ^Шала беше погорниот пост :)

  Ќерка ми не спиела никогаш во соба со нас. Спиев јас со неа првите неколку месеци и од тогаш е независен граѓанин. У спална скоро па и да не влегува.
   
  На bittersweet, Cinderfakinrella, snegulkata и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки

  Не се ебеле во иста соба пред децата сигурно... а тие што го правеле тоа, би требало да сфатат дека прават грешка. После 1 година од живот на детето се развива меморија...
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки
  Ги имаш гледано твоите како се ебат пред тебе??? Сакаш да ми кажеш дека е убаво чувство?
   
 15. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.315
  Пол:
  Женски
  A koj toa spomna deka temava se odnesuva na toa decata DA GI GLEDAAT roditelite kako imaat seks (ovoj pogorniov izraz tvoj ne e bas soodveten).
  Sekoj ke se soglasi deka se odnesuva na odnosi pomegu roditelite dodeka BEBETO/DETETO SPIE!!!
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.978
  Бебето се успива прво во дневната соба или кај баба и дедо, а се секса и се заклучува вратата од спалната соба. :)

  P.S. Prijatelot користи многу вулгарни зборови, се надевам не си сексуално исфрустриран.
   
  На ♡BuBaLe♡, Cinderfakinrella, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  148.152
  Пол:
  Женски
  А тие што немаат баба сервис?:?:
   
  На biGirl, Роберт 7, bittersweet и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.978
  Кажав затоа има дневна соба, или обратно бебето да спие во спалната соба, а родителите да се сексаат во дневната соба, во WC-то тоест на машината за перење, под туш, или кујната, само да биде заклучената вратата каде што има секс, сигурно за 15-30 мин бебето нема да се расони и да ги прекине со плач . :D
   
  На КикиМаус и Prijatelot им се допаѓа ова.
 19. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки

  Дискутабилно прашање е дали детето ќе ја меморија таа информација. Затоа одговорив така претходно.
  Моето мислење за темава е дека во принцип не треба да се сексаат додека бебето*(0-1 година) /детето*( рано детство 1-6 години) е во присуство, ИАКО СПИЕ ......!
  Многу добро ја разбирам убавината да си го плеснете пред спиење и да си заспиете мирно и така треба! али во однос од морален аспект мислам дека веќе над година старост на бебето не би требало да се прават такви работи. Нормален услов е кога маж и жена креираат семејство децата да имаат посебни соби.
  Во однос на фактот дека порано во една соба функционирале по 10 луѓе не ми кажува ништо повеќе освен за симптом за прогресивен паразитизам со шанси за инцест и понатамошни социјални хендикепи.
  Околностите, опшеството и социјалните динамики налагале така да биде. Они се жртви на тие срања.
  Секој ќе се согласи дека секое дете треба да си има посебна соба и родителите треба да си имаат посебна спална соба каде што ќе си ги извршуваат брачните обврски.
   
  На LollySky и sjdgo им се допаѓа ова.
 20. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.315
  Пол:
  Женски
  Дечко ај оди плесни се ти по глава со изразите. После втората реченица не можам ни да те читам. Многу поголема траума и последици кај детето ќе остават ваквите изрази отколку самиот чин кој НИТИ ГО ВИДЕЛО НИТИ ГО СЛУШНАЛО.
   
  На marchi-cool и Згодно Момче им се допаѓа ова.