1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс симбол на секоја декада

Дискусија во 'Слики' започната од kolovoz, 3 септември 2011.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  6.020
  да да ова го ископирав признавам :$ но ми се допадна како тема, го почитувам вашето мислење и сакам да знам која би ја одбрале од декадите а и сакам да го дополниме затоа што сега сме 2011 а ова е до 2000 ...се надевам не ми се лутите...мислам дека ја нема оваа тема но не сум баш сигурна :?:

  1920s and Earlier
  1. Pola Negri [​IMG]
  2. Josephine Baker [​IMG]

  1930s
  3. Marlene Dietrich [​IMG]
  4. Jean Harlow [​IMG]

  1940s
  5.Rita Hayworth [​IMG]
  6.Veronica Lake [​IMG]
  7. Lauren Bacall [​IMG]
  8. Ava Gardner [​IMG]

  почекајте списокот не е готов
   
  На Anacid и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  6.020
  1950s
  9. Merlyn Monroe [​IMG]
  10.Bettie Page [​IMG]
  11. Sophia Loren [​IMG]
  12.Dorothy Dandridge [​IMG]
  13. Diana Dors [​IMG]
  14. Grace Kelly [​IMG]

  1960s
  15. Brigitte Bardot [​IMG]
  16.Ursulla Andress [​IMG]
  17.Jane Birkin [​IMG]
  18. Ann-Margret[​IMG]
  19.Raquel Welch [​IMG]

  ima uste
   
  На Anacid и joy1 им се допаѓа ова.
 3. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  6.020
  1970s
  20.Farrah Fawcett[​IMG]
  21.Candice Bergen [​IMG]
  22. Faye Dunaway [​IMG]

  1980s
  23. Kim Basinger [​IMG]
  24. Madonna [​IMG]
  25.Kelly Lebrock [​IMG]
  26.Christtie Brinkley [​IMG]

  1990s
  27.Sharon Stone [​IMG]
  28.Cindy Crawford [​IMG]
  29.Liv Tyler [​IMG]

  i mi ostana uste 2000
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  6.020
  2000s
  30.Angelina Jolie [​IMG]
  31.Scarlett Johansson [​IMG]
  32.Monica Bellucci [​IMG]
  33.Jessica Alba [​IMG]
  34. Megan Fox [​IMG]
  толку
  сега е вашиот ред
  само да напоменам дека ова се отприлика нивните најрани фотографии па затоа се вакви
  Мислам дека на овој список недостасуваат некои селебрети ....па според вас кои се тие ...кои не треба да се на него ...и кој е вашиот предлог за почетокот на оваа декада
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Во сегашнава декада, спаѓаат и:
  1. Kim Kardashian
  2. Јennifer Aniston
  3. Victoria Beckham
  4. Rihanna
  5. Jenifer Lopez
  6.Kate Upton
   
 6. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Може е моден симбол, али ако штакорон Бекам е СЕКС симбол пред многу други, ќе се отрујам :o И Кардашијан е одвише...

  Туку..
  Во последниве јас би ја додала Beyonce, според мене еден од најголемите секс симболи на денешницата. Може некој би ги доделе Агилера и Бритни, али лично не сум фан :D
  Остатокот на листата е совршен, дефинитивно Ava Gardner, Marlene Dietrich, Jean Harlow, Merlyn Monroe, едноставно совршената Grace Kelly заслужено треба да се на врвот на листата. Единствени имиња што би ги додала можат да бидат Greta Garbo, Elizabeth Taylor, Jane Russell, помислив на Ingrid Bergman ама мислам дека во тој период не се сметала за некој секс симбол, што е до мене убавка ми е, заедно со Одри :D Bo Derek се смета за еден од најголемите секс симболи своевремено (осумдесетите) мене па не ми е, барем сега, многу крута ми е :( како појава...


  Листава е само за женски секс симболи? :D Машка листа не е лоша идеја, уфф ... слики во главчево ...навираат :lol:
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.068
  Јас Шерон Стоун би ја прогласила за секс симбол на векот!
   
  На Bozica1980, 1209 и eli25 им се допаѓа ова.
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Заборавена е [​IMG]


  Видете ја во длабока старост [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ketchup, 1209, WarriorAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Jessica Alba Kim Kardashian Jennifer Aniston Victoria Beckham Jenifer Lopez
  A најповеќе ова женска Merlyn Monroe
  :lol: :lol: Баш е секси :lol: :lol:
  Можеби јас несум за него ама тоа е.. :$
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   9 KB
   Прегледи:
   139
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Оваа првата има поглед како да е на психоделични дроги, како да е под хипноза, или, да е скраја...
  Марлен Дитрих - премногу машкуданеста енергија ко за секс-симбол
  Џесика Алба - детско лице

  Некои од списоков не ги ни знам. Некои не ми се убави, но ете, умееле да се истакнат со својот сексапил и заслужено се тука.

  Од новото време, Меган Фокс и Адријана Лима се комплетни да задоволат речиси сечиј вкус.
  А од тие кои умеат сексапилот да го стават во прв план - Кејт Аптон и Емили Ратајковски (иако двете не ги задоволуваат моите критериуми за идеална женска појава).
   
 11. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  64.556
  Пол:
  Женски
  Адријана Лима е секси, се додека не и го слушнеш гласот, ептен и е груб ко машко. Оваа пак, Емили Ратајковски ми е како скелет, коски и кожа е и не гледам ништо секси во неа. За Меган Фокс нема што да се збори, вистински секс симбол. Кејт Аптон исто ми е многу женствена, убаво лице и тело.
  За голем секс-симбол ја сметам Кејт Бекинсејл, жената е прекрасна. Исто и Софија Вергара, Маргот Роби, Миранда Кер, и од помладите Тејлор Хил.
   
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  ^ Според мене...
  Тејлор Хил е уште млада за проценка. Миранда Кер ми е нешто како Џесика Алба - бејби фејс. Кејт Аптон го нема идеалното тело. Ратајковски делува безлично, ама стекна голема база на фанови типката и тоа е, знаеше да се пробие.
  Меган Фокс е врв во Холивуд засега.
  Останатите што ги спомна и не ми оставаат впечаток за да имам некој коментар, ама тоа се различни вкусови...

  Па штом може тие, може и Шарлиз Терон да се спомне, и убава е и секси.
  Моника Белучи се уште делува некако ненадминливо, а има 52 години.
   
 13. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  35.113
  Пол:
  Женски
  Мене Меган Фокс ми е безлична и грда, не гледам ништо привлечно во неа, нема па но кој знае каков шарм. Адријана Лима ми е само убав модел, а да се истакнува со некоја посебна убавина според мене, не, барем не според критериумите на кои биле избирани секс симболите на минатото. Од моделите ако збориме мене Дауцен ми врв. А и Скарлет ја заборавив, секогаш ми била неубава.
   
  На Bitter-Sweet и Mishela им се допаѓа ова.
 14. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Megan Fox
  Margot Robbie
  Jenifer Aniston
  Elizabeth Hurley so svoite 50 godini
   
 15. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.656
  Допаѓања:
  45.631
  Манекенки има колку сакаш. И сите тие се горе - долу исти. Во оваа декада би ги ставил само:
  1. Lana Del Rey
  [​IMG]
  Се дели од сите денешни ѕвезди.
  2. Beyoncé
  [​IMG]
  Прекрасна е.
  Само они две некако ми се делат во денешницава, а истовремено се преубави, пресекси, прешармантни.
  Меган, Емили, Лима и другите што сте ги споменале горе се само згодни, слаби, високи манекенки, кои во следната декада, никој нема да ги памти. Само Бела Хадид мислам дека ќе успее да остави некој белег како секс симбол, но сѐ уште е млада, животот и кариерата се пред неа.
   
  На Згодно Момче, Gosh, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Скарлет Јохансон има многу убаво лице. Мана и е што е нискичка и склона кон гојазност, ама тоа е пречка во модна индустрија, за холивудски секс-симбол не е некоја кочница.
  Бела Хадид ми е бледа појава.
  Меган Фокс е актерка и нема висина на модел. Само 163 см. Најубаво лице во денешен Холивуд, добро тело, се во пакет.
  А уште се паметат Синди Крафорд, Клаудија Шифер, Наоми Кемпбел, Хајди Клум... Адријана Лима е од тој ранг. За мене лично, во таа фела има поубави од неа, како Дауцен Крос, Ирина Шајк... ама овде темата е кој ќе успее да изгради фама на секс-симбол. За најубава жена на светот, имаме друга тема. Пример, по мој вкус, имаше и има поубави актерки од Анџелина Џоли, ама ако сум објективна, никој не може да негира дека го наметна својот сексапил и остана препознатлива по тоа.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.180
  Допаѓања:
  79.907
  Пол:
  Женски
  Ким Бесинџер, иако веќе е +60 и ненадминливата Шерон Стоун. Од новите „надежни“ фаци, ретко која ми оставила таков впечаток.
  Кај Меган Фокс нешто ми фали за да ја сместам на иста позиција со погоре спомнатите, а Бијонсе е светлосни години далеку од поимот „секс-симбол“, барем во мојата перцепција. :)
   
  На crimson, Bitter-Sweet, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  35.113
  Пол:
  Женски
  @sjdgo не можеш да ме убедиш дека Скарлет има убаво лице рамно на секс симбол, нема, има убави црти можеби ама нема ништо посебно и карактеристично во неа за да ја карактеризира како секс симбол, ако приметуваш сите секс симболи имале некоја маана, карактеристика која не е според стандардите совршена, ама ним ги прави совршени, Скарлет е по калап убавица и тоа за мене не е убав човек. А Меган Фокс никогаш не би ја сместила ни во најубави жени, а не пак секс симбол, а мислам дека и општо голем дел од луѓето го имаат истото мислење.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  55.706
  Пол:
  Женски
  Секс симбол ми е Ким Катрал. Има неверојатен сексапил жената.
  Иако, мене лично, Моника Белучи ми е на прво место, а веднаш до неа е Шерон Стоун. Тука место заслужува и Џенифер Лопез, јер жената со еден збор е - моќна.

  Убавина од типот на Меган Фокс или Адријана Лима ми е ко дежа ву, ништо особено. Пренагласено "сончање" на полираните заби и без никаква харизма. Софија Вергара ми е од клубот "жени без харизма", се вади на доброто деколте.

  Потенцијал има Роузи Хантингтон- Вајтли, има прекрасни црти.

  Не знам како може жена од типот на Џесика Алба некого да привлече сексуално.
   
  На elimkd, Ketchup и 1209 им се допаѓа ова.
 20. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Кои се тие сите секс-симболи со изразена мана? Каква физичка мана имала Мерилин Монро? Моника Белучи?
  Како тоа убавица не е убав човек? :wasntme:
  Меган Фокс е лансирана од Холивуд како секс-симбол, и најголем дел од луѓето во светот ја сметаат за секс симбол, тоа е реалноста и не можеш да убедуваш дека не е така.
  А јас тебе нит те цитирав, нит те означив за да те „убедам“. Искажувам став за споменатите, кој гледам да биде објективен.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.