1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сериозна врска

Дискусија во 'Врски' започната од Viiiiip, 12 јануари 2010.

 1. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  398
  Вака.... Постојано гледам, голем број се изразуваат дека имаат сериозна врска? Што подразбирате под сериозна врска? Како да знам дека мојата врска е сериозна? :D Идам со дечко ми 7 месеци, знам дека ме сака, и јас го сакам, немаме односи, бидејќи не сум сеусте спремна на тој голем чекор, за да ми биде прв, мегутоа тој ме почитува и стои на тоа дека ќе ме чека додека мислам дека треба и се е супер. Навистина знае и како да ги прифати сите мои маани и да се справи со нив без да ми се налути. Но како да знам дали е врската сериозна? :D :D :D

  Ги очекувам вашите одговори :)
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.696
  Допаѓања:
  130.102
  Паааа... звучи сериозно, дака да може и ти да си кажуваш дека си во сериозна врска ;)
   
 3. Lexy90

  Lexy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Fakt e deka ne deneshno vreme nemozesh da najdes masko koe ke te pocituva i prifati so site tvoi mani...ako ti e ubavo so de4koto i ako gledash deka ti posvetuva vreme i vnimanie moj sovet e da si terash so nego i da si kazuvash deka si vo seriozna vrska...jas odam so de4ko mi godina i skoro 5 meseci uste od 5 meseci on mi dade do znaenje deka ne ide so mene od zaebancija i sega si idam za ozbilno so nego:) pozz
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Seriozno se misli koga vrskata vodi nekade...koga imate cel, odnosno na pat ste da ja oficijalizirate vrskata...
   
 5. skopjanka

  skopjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  se slozuvam so rainbow.jas odam dolgi 6 godini,i da vrskata mi e seriozna,zatoa sto imame planovi za brak,semejstvo,toa go znaat i nasite po doma.ne sekoja vrska e serizona.
  inaku ako baras vo se nekoja "ne znam kakva" doza na serioznost ne mozes sekade da ja najdes. luge vo brak,se odnesuvaat neseriozno.od druga strana pak,nekoi se razveduvaat ,pa toa ne znaci deka ne bile seriozni. ako gledas od taa strana.no od druga mozes da ides so decko samo 2 meseci i da stvorite semejstvo,brak i da stanete seriozni :D istotaka imas i parovi dolgi godini koi sto site tie godini ne odele seriozno,tuku za da im minuva vremeto.
  taka da dozata na serioznost proizleguva od vasite seriozni planovi.
  ako deckoti te saka,i ti e ubavo so nego.teraj i uzivaj. ;) ;) ;) :lol:
   
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  се согласувам со се што е напишано :)
   
 7. disturbia

  disturbia Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  кога двајцата се одговорни,се сакаат а немора да значи да имаат некои поблиски односи иако тоа понатаки си иди со тек на време
   
 8. miss.pretty

  miss.pretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Jas mislam deka vrskata stanuva seriozna koga ke se pocne so odnosi.Pred toa toj period jas go smetam za zapoznavanje i zabavuvanje.Toa e barem moe mislenje.Jas so bivsiot se zabavuvav 6 meseci pred da pocneme da imame odnosi,pa od togas smetav deka vrskata stanuva ozbilna.
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Зависи од партнерите, јас кога се фатив со дечко ми несакав сериозна врска ама он си зазема таков став дека сака сериозна врска. почна да ме запознава со роднини, пријатели, почнавме се да планираме заедно, сите празници, прослави, семејни слави, родендени, создадовме свој круг на пријатели.
  Јас мислев дека машките не се способни за серизни врски а особено бидејќи кога се фативме јас имав 19 а он 22 години. Заедно сме 4,5 години и веќе планираме официализирање на врската за следната година.
  Зависи од човекот , но штом почнете да функционирате како едно и кога ќе си ги замислувате следните неколку години (а не месеци ) заедно мислам дека е сериозна врска.
  За сексот неможам да кажам, мислам дека ако имате секс не значи дека врската ви е сериозна.
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Па искрено девојчето што го кажа тоа звучеше како да има 18 години и сега почнала со сексуалниот живот ;)
  Па каде ќе се категоризираат врските со секс за една вечер? Или повремено гледање само за секс? Во сериозно врски?
   
 11. miss.pretty

  miss.pretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Sto e vazno kade ke se kategorizirat koga site izjavuvate deka ne ste imale takvi vrski.Stom nikoj ne imal takva vrska ne gledam potreba od kategoriziranje.

  DA se nadovrzam na predhodniot post,jas bi se zapoznal so negovoto semejstvo,samo ako vrskata e seriozna,ili ako planirame da se zememe
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Па ако ние тука сме немале такви врски не значи дека не постојат нели? ;)
  И сега ова што го кажа е сосема спротивно на претходното, ама ајде ти си знаеш голема си. :)
   
 13. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  :lol: :lol: и сега бившиот какво мислење има за тебе?? :lol:

  :arrow: јас мислам дека сериозноста на врската е кога со партнерот се *гледаш* во подалечната иднина...
  кога двајцата планирате заедно,кога се сложувате-кога и двајцата сте нетрпеливи да се видите до следниот ден(исто како и кога сте биле на почетокот од вашата врска)...Кога се борите за љубовта против сите што се обидуваат да ви наштетат и нормално,кога партнерот има разбирање за се што не сте спремни да направите,да не го правитеее...
  Не е се во сексот...тоа ќе дојде со тек на време самостојно од љубов... ;) :up:
   
 14. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Hahahaha miss.pretty koga go procitav tvojot prv post pomisliv deka imas 15,16 god. pa otvoriv da go potvrdam toa koga gledam 23 :lol: . Izvini ne se luti ama smesno mi padna, no dobro sekoj razlicno si razmisluva :D . Ne znaci deka ako si imal seks so nekoj deka vrskata vi e seriozna. Ima milioni koi imaat neobavezen seks za edna nok ili za podolgo pa toa ne znaci deka se vo seriozna vrska, moze voopsto da ne se vo vrska, ali dobro aj ti taka mislis ;). I koi se tie site sto izjavuvaat deka nemale takvi vrski, ima temi i za toa :lol:
  Se slozuvam so site ostanati devojki vo odnos na nivnite stavovi koga vrskata stanuva seriozna.
   
 15. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  23 има?? :lol: :lol: ееее не ми се верува...
  btw :arrow: јас имам 18ет :D :D
   
 16. miss.pretty

  miss.pretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  OK.Ke vi priznaam.Nemam 23 godini.Jas ustvari sum masko.Profilot si go napraviv samo zaradi toa sto mi bea potrebni zenski mislenja na nekoi temi.Se nadevam ne se lutite.Primetivte deka imam nekoi protivrecnosti vo odgovorite.

  Eve nekolku vicovi da se nasmeeme.

  Odi nekoja lezbejka na ginekolog.I posle pregledot doktorot i rekol:-Gospogice,do sega nemam videno tolku cista i odrzuvana vagina.A ona mu rekla:-Epa doaga edna zena 3 pati nedelno

  Maz i zena se karaat za vreme na rucekot.I po nekoe vreme mazot stanal i tropnal so tupanica po masata:-koj e gazda vo kukava? I zena mu mu zalepila samar.i si sednal na mestoto i rekol:-E dobro de,samo prasav.

  Mazot vleguva vo dnevnata i ja gleda zena mu kako gleda nekoj emisija za gotvenje.I i vika:Dobro,zosto gi gledas tie emisii koga ne znaes da gotvis? A ona mu vraka:-E dobro de,ti neli gledas porno.
  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :
   
 17. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  28.787
  Пол:
  Женски

  :Down: :Down: :Down: :Down: sto uste nema da vidis po netov!!!
  i da e taka navistina kako sto velis, mozis slobodno da se registriras kako masko, da razgovaras i diskutiras i togas isto taka ke gi vidis zenskite mislenja...vaka deluva kako ti da sakas da diskutiras "zenski"

  bez vrska rabota! :roll: :Down:
   
 18. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Секако дека врската не станала сериозна кога ќе се почне со односи. Две мои другарки на пр. им дадоа на дечковците по недела-две одење. И што нивната врска за толку кратко станала сериозна ? :D Едната раскина после месец и пол одење. Се покажа колку сексот им ја зацврсти врската :D
  Се согласувам со некои постови во темата дека врската станала сериозна доколку се гледате со тој човек во иднина, го гледате како иден сопруг и татко на вашите деца. Кога ќе го запознаеш со твоето семејство и тој тебе со неговото. И секако кога ќе сте заедно подолго време. Е тогаш врската може да се каже дека станала сериозна.
   
 19. E.C.I

  E.C.I Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  7
  чим ти е убаво гајле ти е дали е сериозно или не.али чим се сакате... :D
   
 20. Tweety-Girl

  Tweety-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  2
  Zdravo zenski :) Eve i jas da vi se pridruzam na temava.Veke 3 godini i 2-3 meseci sum vo seriozna vrska i mozam da kazam deka mi e preubavo.No samo edno me rastazuva. Ne sme od isti gradovi i ne se gledame bas sekoj den so e za mene totalen uzas :( .Ali ipak ne e dalecinata pricinata da ne se sakame i da ne si veruvame eden so drug.Mozebi site se prasuvaat kako uspevaat takvite vrski na dalecina.Ete uspevaat,so doverba i ljubov! Pozdrav
   
  На Bebushche му/ѝ се допаѓа ова.