1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серклаж во бременост на клиника искувства

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од milenchica, 5 октомври 2016.

 1. milenchica

  milenchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Здраво женки суперменки,треба да правам серклаж на клиника. Коски ми се тресат. За во приватниве сакам ама џебот не се согласува. Сега за сега др Донева на клиника ми е изборот. Ве молам споделете искувства . :makeup::hug:
   
 2. dorabritton@@@

  dorabritton@@@ Нов член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Бременоста е динамичен процес и доколку попушти функцијата на грлото на матката и започне отворање или скратување на истото, тогаш треба да се направи серклаж по вагинален пат. Трансабдомионалниот серклаж е единствено решение за оние жени кои немаат грло на матката.

  custom essay writing service