Се плашите ли од неверство?

Дискусија во 'Врски' започната од ladymici, 9 април 2011.

 1. peperutka.95

  peperutka.95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  nikoj ne saka da bide izneveren, no samo toj shto go dozivel toa iskustvo znae i kako da se spravi so nego..what doesn't kill you, makes you stronger..
  :muscle:
   
  На kvkviki и Boni top им се допаѓа ова.
 2. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Машки
  Порано многу повеќе се секирав за тоа. Сега некако ми се чини и дека подобро би можел да го поднесам тоа и да ми се деси.
   
 3. bernadett

  bernadett Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Да. И тоа ми пречи во почнување на нова врска :/
   
 4. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  5.064
  Пол:
  Женски
  da..nedajbozhe :(
   
 5. peperutka.95

  peperutka.95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  toa e dobrata strana na iskustvoto.. sega veke znaesh kako da postapish i kako da go podnesish istoto :)
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  29.420
  Пол:
  Женски
  Секој од нас се соочува со она што го носи реалноста.
  А таа не е ни најмалку обоена во светла и нежна боја за да ги додаме и хипотетичките прашања како што е именувана темата. Доволни ни се сите перипетии што ни го растргнуваат мозокот за да размислуваме во насока "Што би било кога би било".
  Најмудро е да реагираме сега и тука за тоа што не тишти и ни прави препрека во животот. Дополнителнен психички товар на никој не му е потребен.
   
  На eliesaab и anni93 им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
  Страв некако не ми е соодветен збор за оваа ситуација. Нема зошто да се плашам. Ништо нема да ми се случи за да се плашам. Нему може да му се случи :P
   
 8. Punk girl

  Punk girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  428
  Пол:
  Женски
  Не , ама ако ме изневери ќе ги тепам и него и неа. Ама него повеќе :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil: . Никогаш до сега не сум изневерила затоа што знам како е да бидаш изневеруван
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.428
  Допаѓања:
  115.958
  Пол:
  Женски
  Да, најмалку сакам неверство да е причина за некоја врска да ми се распадне.
  Можеби поради лошо искуство од минатото, ептен се плашам пак да не сум изневерена..
   
  На cresa-jagoda, piksooki и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.268
  Пол:
  Женски
  Сексот е многу битен во една врска.Еве и јас не сакам монотон секс,постојано сакам да испробувам нешто ново.Но нема да направам се само за да задржам машко.Ќе го направам тоа ако јас така сакам.Има девојќи кои сакаат монотон секс и тоа е во ред,они го саакаат тоа.Тој што сака да си оди ќе си оди секако.Но не мислам дека љубовта избледува и дека тој е најбитен.Љубовта е најбитна.Ако нема љубов нема ни среќа.Ќе имаш секс но нема да го имаш тоа сјај што го имаш кога си со некој кој навистина го сакаш.
   
  На bebaa, hermosa и hunter26 им се допаѓа ова.
 11. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Не се плашам од причина што ако некој ме изневери тоа ми значи дека толку ме ценел и почитувал штом можел да го направи. Плус постојат многу полоши работи од неверство, непочитување лошо однесување, изживување па и затоа неверството го ставам на крај.
  Сметам дека луѓето што изневеруваат се слаби личности кои се незадоволни од самите себе. Подобро раскини па прави што сакаш. Ако некој сакаш/ си сакал никогаш нема да дозволиш да го повредиш на било каков начин. Никогаш не би простила неверство, иако сум зборела со повозрасни од мене и ми кажале дека работите се менуваат кога сте во брак, не е толку лесно да се остави некој и сл, и би прошле преку тоа. Што мислите за ова? Точно ли е?
   
  На jasbi, piksooki и Packka им се допаѓа ова.
 12. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Не. Не се плашам поради тоа што доколку некој ме изневери тоа не е моја вина. Јас секогаш во врските сум коректна и искрена и премногу се трудам така да сигурно не би бил проблемот во мене. Сигурно не би ми било сеедно но секако нема ништо да изгубам. И да, нрма оправдување за невердтво:)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tokyo.

  Tokyo. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  1.964
  Пол:
  Машки
  Не, иако сум бил изневеруван кога и верувам нема простор за страв. Сепак не се сите девојки исти :angel:
   
  На cresa-jagoda, marija305 и piksooki им се допаѓа ова.
 14. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Не. Зошто верувам во неа и нејзината љубов и знам дека нема да ме изневери.
   
  На Milobebence, cresa-jagoda и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  17.704
  Пол:
  Женски
  Зошто јас да се плашам ? Нека се плаши тој што изневерува , да не дознаам :devil: .


  Се шегувам :D .

  Не се плашам , бидејќи знам дека ме сака . Но , дури и да дојде до ситуација да ме изневери , постои начин да се реши тоа . Едноставно си се разведуваш по правен пат , децата се знае , двајцата родители ќе си ги гледаат . Јас , би се потрудила да бидам во пријателски однос со таткото на децата , заради воспитувањето и растењето на децата . Најважно е тие да растат во здрава средина , дури иако двајцата сопружници не живеат заедно повеќе . Но , неверство не простувам . За жал , по природа сум таква , ќе му станам стражар на партнерот . Деноноќно ќе следам што прави , каде и со кого оди ... Ама тоа е што е . Ако има љубов и почит кон мене , нема да ме изневери . Ако ме изневери , значи дека љубовта и почитта кон мене му згаснале , но немал храброст да ми признае .
   
  На cresa-jagoda, jasbi, Ostaveniot и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Od nego ne se plasam mu veruvam, od zenskite poveke me stra haah