1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се разделивме но тешко е...

Дискусија во 'Разделби' започната од white-chocolate, 5 јуни 2010.

  1. white-chocolate

    white-chocolate Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Значи вака.. вчера ми се случи нешто најлошо во мојот живот, ме бутна на дно и ми зададе голема болка.
    Вчера вечерта бев кај дечко ми и седевме со неговите другари... мене несакајќи ми се испушти зборот "Цицки"
    Кога си отидоа другарите... дечко ми (со кој сум во врска веќе 1 год) почна да вика по мене
    како сум можела такво нешто да кажам пред неговите другари, сум била дивљак, што ќе помислеле тие за мене..
    Тргнав да си заминам и тој... ме удри , ме изрита и ме пљукна. Тогаш паднаа многу тешки зборови.. како дека сум била дволична, себична, дека се кае што воопшто ме запознал... А за целата наша врска везусловно го сакав, мојата љубов беше вескрајна, му бев верна.. не сум погледнала друг, го чував како зрно песок во пустина, секогаш гледав се за него, ми беше на прво место...
    Незнам, дали јас погрешив со тоа што го кажав пред неговите другари, дали јас сум виновна?..
    Само знам дека ми е многу тешко, многу сум повредена... и не сакам да го видам, ама тешко е, го сакам,
    Ве молам помогнете ми! :|
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Тешко ти е и го сакаш зошто фино те измлатил?!Благодарам,ама не благодарам за таква љубов...
    Јас на татко ми би му кажала,па да видиме кој кого ќе удира.
    Дечкото во кој век живее?Да не те тепа и откако ќе имате секс зошто е срамотно?!Свашта!Идиот!
    И имаш тема за проблеми,немало потреба да отвараш нова или пак си можела да ја напишеп како насилство во врската,иако чинам има веќе и таква тема.
     
  3. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    jas mislam deka toj samo cekal pricina za da go napravi toa,da te ostavi...nema zosto da ti e tesko konecno deckoto si go pokazal svoeto pravo lice sto go kriel od tebe edna godina( se nadevam deka toa sto te udril se slucilo prv pat ) i vsusnost ti si bila i si zaljubena samo vo negovata dobra strana...no ne smees da ja zanemaris i losata...zamisli sto bi se slucuvalo ako eden den stapite vo brak??? ti ke treba da kjutis i da ne kazes ni zbor zosto ke ti bide strav on da ne go svati toa pogresno...izbaci si go od glava i najdi si nekoj sto ke te saka takva kakva sto si...a ne da pravi od tebe nesto sto na nego mu odgovara i da te menuva i karakterno i fizicki...
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Колку пати истотво се зборувало на форумов ехееееј. Ме тепа, ме понижува, ме плука... Ама јас го сакам. И што сега?
    Што да ти кажеме? Дека е во ред да бидеш со него само зашто го сакаш? Е па не е бе девојче. Сто пати истото се кажало. Ама ете на крај очигледно љубовта мора да победи. |(
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Дали е до мене или и овде нешто не ми е јасно, ако е до мене ветувам ќе побарам стручна помош :^)

    Весна е среќно мажена а дечко и ја тепа :^)
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    * Пријави го ова мислење
    * Одговори со цитат

    #313 Интимни прашања, проблеми и совети

    Мислење24 Мај 2010, 09:26
    Со маж ми имаме сексуални односи за време на кои јас доживувам и по 10-20 оргазма... :$
    Незнам.. читам по форумов жените едвај успеваат да доживеат оргазам за време на секс а јас....
    Ми е страв проблемот да не во мене...? :(
    А ова? :^) Ај авторката на темава ако сака едно објаснување.
     
  7. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Ват д фак... Навистина админиве денеска ќе имаат голема работа...
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Истото што го напишав во темата GOLEM PROBLEM важи и овде, некој ќе наседне , а некој ќе фаќа сеир.
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Болести...
    Што е работава?!
    Не се задоволни од животот,па доаѓаат тука со лажен идентитет,лажат и мислат дека ние ќе им веруваме и навистина одеднаш почуваат да го живеат замислениот живот и им е супер?!
    Ама одеднаш ќе им се појави реален проблем,па отвараат теми и се издаваат...или се изживуваат и се забавуваат.Идиотизам!
    Засрами се!
     
  10. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    И Лилит да додадам дека на тие толку внимание им с еобрнува како да сите сакаат да се караат да го навредуваат лажното лице да го караат....А ете јас ставив еден од срце искрен проблем пред некое време што навистина ме мачи а ни два ни три никој не ме плукна баш баш со исклучоци а гледам кај овие лажниве сите се нафрлиле :o
     
  11. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Потполно се согласувам :y:
     
  12. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    е ај сеа најдете нзс......не сакам да судам пред време ама.....
    има луѓе кои не знаат да се решат
     
  13. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    zdravo na site.. imam eden problem .. mi treba sovet...vcera raskinav sto mojot decko ..a mnogu go sakam..zaedno bevme 6 meseci..ama mnogu me povreduvase ... ne izleguvav od doma poradi negovata ljubomora ... g iizgubiv site drugarki ...placcev sekoj den..na nego mu stanav samo nekoja igracka so koja toj upravuvaase a me saka .. i toa mnogu ..i vcera tolku mnogu me potrese bidejki koga e toj na rabota od mene bara da sedam doma ...a vcera sakase da odi na bazen a jas nemzoev (bidejki imav m.) i mu rekov na najsmiren nacin duso ajde da odime dr den.. i toj vednas pocna da vika na mene sum bila nezahvalna nikakva.. kako sum mozela taka... kog atoj nil na rab ja s sum odmorala doma ... i setga ne sum mu dozvoluvala da izleze.. i mnogu me zabole sto ne ceni sto ja s sedam po cel den doma na letni raspust a site setaat.. i toj mi rece sto sum ti jas vinoven sto imas sega jas radi tebe li da sedam doma ..i jas se razvikav :worried: i rekov :a jas li sum vinovna sto ti si nepismen i moras da rabotis ..:worried:" i sega ne saaka da me vidi ... ve molam pomagajte mnogu mi etesko
     
  14. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Тешко е и ќе помине...слушни ме..кој е па тој да ти кажува ти дека треба да седиш дома..ќе седиш кога ќе имаш деца...а тој ќе шета..така иде тоа обично...ако си во врска не значи дека си во кафез...
    Извини што сум директна ама прочитај го моите постови ќе видиш дека зборам од искуство
     
  15. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    nema vrska sto si direktna ..samo mnogu mi e tesko ..sto da rpavam za najbrzo da mi pomine ???
     
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ништо, не се затварај дома, излагај шетај, зезај се..шмекај типци...прави се што ти фалело....само никако не мисли на него...
     
  17. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Погрешно од него што ти забранува да излегуваш. Па не си ти птица па да те чува у кафез.Сепак потребно ти е и на тебе да искацаш и да се дружиш и со други луѓе а не да седиш по цел ден затворена. Треба да поразговараш со него дека треба да ги намали неговите љубоморни напади и да те третира како слободно живо суштество кое има свои потреби. И дека исто како што тој сака да излезе со другарите сам исто така и ти сакаш да излезеш сама со твоите другарки. А за тоа што он тебе ти се налутил сметам дека е у право зашто сепак ти него го имаш навредено дека е неписмен и дека поради тоа мора да работи. Значи немаат сите иста финансиска состојба и можеби он не можел да продолжи да се школува и поради тоа е принуден да работи. Значи треба да направите искрен разговор и да му кажеш што ти смета и дека би сакала да имаш слободно време само за себе и другарките , но со тоа ти ќе го пуштиш и него да има слобода кога ќе сака да излезе сам со машко друштво.
     
  18. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6

    Znam deka go navrediv.. megjuota ne e deka nema pari..ima i toa dosta ...tuju toj taka resil da ne odi na uciliste.. i inaku mnogu e neodgovoren ...za toa.. i iskreno pogresiv sto taka se izraziv.. megjuota koga jas odev na uciliste po 7 casa toj setase (bidejki togas ne rabotese ) i jas nitu ednas ne mu se skarav....a sega saka jas samo doma da sedam.. sega drugarkite ne sakaat da izleguvaat so mene :worried: bidejki 5 meseci ne sum izlegla so niv:worried: i iii .. nenzma sto da pravam.. a mnogu e loso sto ne saka da zboruvaaa so mene.. taoa mu e najgolema mana .. nikogas ne zboruval.... :worried:
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Епа ако не знае да разговара - нека му биде. Се согласувам дека то што си му го рекла е погрешно, но погрешно е и од негова страна да ти забранува да излегуваш. Па кој е тој воопшто нешто да ти забранува: ниту ти дава покрив над главата, ниту те облекува, те храни... Таков дечко, искрено, не ти е потребен.
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    може а не учи,ти си била крива зашто сега имаш добиено?? девојче никако не се смирувај па колку и да те бара,нема цело лето да го седиш дома и да се досадува,каков живот е тој?млада си,треба да се иживееш,а не да седиш дома и да дремеш и да се радуваш пто решил да те однесе на базен