1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се разделивме но тешко е...

Дискусија во 'Разделби' започната од white-chocolate, 5 јуни 2010.

  1. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28

    Некогаш читам вакви работи и неможам да си поверувам дека бараш совет за тоа како да се смириш со него, наместо да бараш совет за да ти кажеме како да се справиш со проблемот дека не ти дава дечкото од дома да мрднеш!
    Наместо да гледаш за тоа колку е тој навреден, сврти се према себе и види он што ти направил. ТИ сега си очигледно девојка која нема никој освен дечкото кој не и дава да излезе од дома и и се дере дека неможе со него да дојде на базен, а не е без причина тоа што неможеш.
    Освести се на време и пред се ќе ти кажам цени се себе си. Зошто партнерот многу кажува за нас самите.
    Има толку други машки со вистински квалитети....
    Сепак се е твоја одлука, не сакам да звучам арогантно но само сакам да те искорегирам барем малку. Искрено немам друго што да кажам нити совет да ти дадам како да ти се смири гледајќи ја целата ситуација приметувам дека ти си загрозена од неговото однесување према тебе. Подобро смени лист покажи малку заби или во спротивно ќути, биди добрата девојка и немој да се социјализираш....
    Извини уште еднаш што вака ти изнакажав се ама морав.
    Се надевам дека се ќе помине добро. Со среќа
     
  2. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    Некогаш читам вакви работи и неможам да си поверувам дека бараш совет за тоа како да се смириш со него, наместо да бараш совет за да ти кажеме како да се справиш со проблемот дека не ти дава дечкото од дома да мрднеш!

    Погрешно си ме разбрала..баш тоа го абрам..како да го заборавам..како да направам сето тоа сто ми го сторил нон стоп да ми текнува и да не го сакам веке .. бидејки тој никогаш нема да се смени... тоа е факт :worried: и поради тоа барам совет како најдобро да го заборавам..и најбргу...

    инаку нема врска сто си така директна ..баш таквите ги ценам...фала многу :inlove:
     
  3. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Ti si rekla CICIKI, i toj te izudiral, plukal, vregal????
    A utre ako reces nesto drugo, sto ke ti napravi?
    Ke ti bide tsko, no te molam probj da go zaboravis. Nikoj ne zasl;uzuva da bide vregan, udriran poradi zbor, pa i poradi sto da e drugo.
    Ignoriraj go, ke bide tesko, no eden den ke znaes deka si ja napravila vistinskata rabota.
     
  4. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28

    Уфф...Како да го заборавиш?
    Времето си го прави своето... Едноставно прво реши се дека сакаш да го оставиш, не го барај, немој да му креваш на повици. Вака е и најдобро што се случило... Тоа што он ти е лут сега..Барем нема да ти се јавува се надевам некое време. Почни да им се јавуваш на другарките објасни им се што се случило, извини се најмногу за тоа што си ги одтргнала од твојот живот.. Па ако дечкото после некое време те бара и ако стварно неможеш да издржиш да се смириш со него тогаш смири ама постави некои услови во врската според твоите желби.
    Со среќа
     
  5. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    Znaete li sto se sluci vcera... bev vo kafikj... i mn se napiv.. bas proadi nego.. i togas se pojavi i toj .. ist kako mene nachukan i tolku mnogu se guskavme placevme zaedno.. bidejki se sakaaameee .. i toa mnoguu.. :worried: ama ne ide .. potoa zboruvavme .. i toj pak so ljubomorata... i nikako nemozeme da sfatime deka sme razdeleni... neznam sto da pravam..:worried: a da i vcera koga me videl deka stoi do mene bivsiot..gusna edna devojka i togas jas plamnav.. i koga izlegov nadvor mu zalepiv slakanica pres site:worried: vi se molam pomagajte sakam da prestane ovaa drama .. ovoj kosmar :worried::worried:
     
  6. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    а зошто едноставно не го оставите минатото зад себе и да почнете да мислите на тоа шо го чувствувате и двајцата?он те сака,ти го сакаш...полесно нема. во врска со љубомората од негова страна ќе фанеш ќе му објасниш се убаво,полека ама понекогаш љубомората од страна на машкото нас ни се допаѓа затоа шо он дава до знаење дека се грижи за тебе и сака да бидеш само негова. ;) кажи му дека сакаш да бидеш со него. поздрав
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Се сложувам со миа , се гледа дека се сакате . Седнете , направете искрен муабет .Не ви се потребни такви драми .. Оставете се позади вас и почнете од почеток . Размисли убаво , не фрлајте се во вода :)
     
  8. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    Баш се видовме завчера и го зборуваваме тоа.. и тој сака или да го оставам некое време .. додека тој самиот да се смени и не ми с ејави .. или да бидам со него и да му помагам.. и незнам што да правам.. бидејки ако сум со него ..страв ми пак да не продолжи истото и пак јас да страдам...а ако го оставам сам .. не верувам дека ке уме самиот да се смени .. и сега сум баш на средина .. незнам кое е најдоброто решение... :inlove:
     
  9. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    кога станува збор за љубомора, јас кажувам огромно НЕ колку и да го сакам колку и да ме сака...
    таквиот човек не се менува..и ние се сакавме, бевме блиску и до тоа толку вредно да....ама, љубомората си го прави своето...
    Пробував 4 месеци, си велев на следната грешка ставам крај, но не беше само една туку илјада и една,,,за што да се бориш? За да ти биде нарушено твоето јас??? Јас верувам дека оној кој е љубоморен до толку утре во брак и рака ке крене, двајца такви гиимав..едниот ја ркаше својата мајка, другиот крена рака на мајка си..па што тогаш останува за мене..
    Само подалеку од љубоморни типци
     
  10. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Јас искрено мислам дека љубомората не треба да биде причина за да се прекине некоја врска.Посебно врска во која и двајцата се сакате.Остави го некое време ако сакаш...така ќе можеш и ти да размислиш повеќе. Ама сепак бидете заедно затоа што се заслужувате еден со друг.
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.072
    Допаѓања:
    6.645
    Пол:
    Женски
    И ние раскинавме пред некоја минута...уште не можам да се свестам и не знам што уствари се случува со мене,што барам на фемина,а не сум со него... :| :?: ;(
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Искрено те советувам да станеш, да се оладиш малку, да прошеташ, да ја разбистриш главата... Дојди си при себе и потоа размисли.
     
  13. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Полека... Застани... Размисли... Што се случи?
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Багуф4е?
     
  15. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Има ли некои промени Багуф4е? Се надевам дека ќе ни соопштиш добра вест.Таман деновиве се расчитав убави љубовни приказни на форумов кои ми ја вратија надежта во љубовта, ајде израдувај ме и ти :)
    Во секој случај, што и да испадне ние сме тука за поддршка. :) :muscle:
    Поздравче. :*
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.072
    Допаѓања:
    6.645
    Пол:
    Женски
    Се смиривме денес,фала на подршката.Поздрав :hai:
     
  17. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    ОДЛИЧНО!!!!Тоа се веќе добри вести! :) Се надевам дека овој пат ќе ви биде мноогу поубаво од претходно.
    :hai:
     
  18. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Навистина тешко е...Раскинавме пред 3 дена и мислам дека овие 3 дена се најпеколните во мојот живот...Не дека се затворив дома и плачам. Излегувам и ок ми е кога има околу мене луѓе. Но кога ќе останам сама сфаќам колку сум само осамена, колку само ми недостига... ;( Помислувам како пред спиење обавезно ќе ми се јавеше, значи секоја вечер до последниот ден кога бевме заедно... Ми фалат муабетите до доцна навечер, чекајќи изгрејсонце, ми фали неговиот допир, неговите бакнежи, мирисот на неговата кожа... ;( ;( ;( ГО САКАМ! :u:
     
  19. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Леле срцка стварно ми е жал што сте раскинале :( .. Пробај да го заборавиш размислувај дека он не е едниствен на светот а и малда си ке си најдеш и други дечковци па дури и подобри од него. Опушти се забавувај се малку искачај надвор со друштво пробај да заборавиш на тоа.. се надевам ке ти биде подобро :worried: ;)
    поздравче срцка :*
     
  20. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Па 3 дена само поминале, се уште е рано. Не знам која е причината зошто сте раскинале, ама се надевам не е ненадминлива и дека ќе се среди, ако не се знае дека имаш наша поддршка! :muscle:
    Поздравче