1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се чувствувам виновна и не знам што да правам!

Дискусија во 'Психологија' започната од Jule55, 31 мај 2012.

  1. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Добро е што си им кажала на твоите. Иако сега се лути на тебе сепак тие се со тебе и ти го мислат најдоброто. По некое време ова ќе стане бледо минато и поука за цел живот.Како што те посоветуваа и другите девојки покажи им го неговиот фб профил така побрзо ќе го најдат ако нема евентуално лажен профил :^)
     
  2. Jule55

    Jule55 Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    Да треба да го кажам неговиот фб профил,ама не ми се верува дека е лажен бидејки има негови слики!
     
  3. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Девојче, што се случи?
    Го пријави? На твоите родители им помина лутината?
     
  4. Leika

    Leika Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    49
    Ќутекот не е решение,сепак си собрала храборост да кажеш и не требале толку да вриштат ама ке го паметиш за следен пат да размислиш 10 пати пред да направиш било што, многу повеќе отколку д апоминело со разговор, иако јас зборам ама со ќотек не би решила ваков проблм доколку детео ми каже а ако дознаам е тогаш има да го изеде за сите пари ... но сепак ова ти е големо школо а и паметно си постапила, затоа не им се лути него следен пат размислувај, пред се девојче, да не си наштетиш сама на себе и да не проживееш пекол, имаш врсници па и 2-3-4 години постари, уживај!
     
  5. Jule55

    Jule55 Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    За вакви работи тешко им поминува лутината!
    Ама никако да го најдат!
    а и подобро е така
    Ама сега сум си посрекна,и да сега што и да направам ке размислам не 10,туку 20 пати!
    Инаку уште еднаш ви мн фала за искрените совети и што ме охрабривте! :)
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Браво за тебе што не` послуша. Сега сигурна сум дека многу ти олесни. А родителите не е убаво што те натепале, тоа е минус за нив. Па крај краева, ниту си деликвент, нит си направила нешто. Ти твоето го направи, паметно постапи, тоа е плус за тебе.
     
  7. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Ве молам за помош!
    Значи вака: живеам во швајцарија и повекето другарки ми се муслиманки.
    имам една другарка од турција. Од школо.
    вчера мајка ми ми спрема сендвич за одморот. И јас не го дојдаов целиот и го дадов нејзе таа праша дали шунката е свинско месо јас без да размислам реков НЕ!
    Дури по некое време се сетив што всушност направив таа нема никогаш во животот пробано свинско.
    кога се вратив веднаш видов на етикетата надевајки се дека не е свинско. И да беше...
    и многу се чувствувам виновна треба да знае а ако и кажам никогаш не би ми опростила...
    што да сторам? :sweat: :worried:
     
  8. debela123

    debela123 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Вака јас сум муслиманка...не е греф до толку затоа што прашала ти не си знаела да си знаела сигурно нема да си и го дала сендвичот така да не е толку голем греф ....ке било доколку и ти и таа знаела дека е свинско па го изела уживај :)
     
    На CoCoGiiiRL и macedonia.timeless им се допаѓа ова.
  9. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137

    Ејјј фала многу.
    ке и кажам се надевам дека нема да се лути ја мислев дека е многу лошо... хах
     
  10. debela123

    debela123 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Сите грешиме луѓе смме :) се надевам дека ке те разбере :*
     
  11. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    не да го криеш него јавно треба се да обелодиниш за него, име и презиме, фејсбукот негов итн за да не заебе и некоја друга ко тебе...
    несмееш да се радуваш што не го нашле, утре можеби некоја друга уште полошо ке помине од тебе а ти имаш шанса да го спречиш тоа.
    и не се обвинувај дека и ти си праела муабет, си го прашувала бла бла бла, мала си, неискусна а он фино те навлекол, и те како си жртва негова :)
     
  12. tweety93

    tweety93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    8
    Се чувствувам виновна, ме јаде одвнатре тоа грозно чувство. Имам мала внука 3 години, и вчера посака да дојде со мене на кафе, ја зедов со дозвола од нејзините, и таму во кафичот бидејќи и беше здодевно сакаше да прошета внатре до шанкот со друго дете од соседната маса, ја пуштив и цело време беше под мој надзор. Така наеднаш на враќањето се лизна по полчките и падна на рачето, почна да плаче ја зедов и за брзо време се смири. Погледнав на рачето немаше ништо, ја прашав дали ја боли, кажа не, продолживме да седеме и на одењето накај дома се беше во ред. Таа си беше насмеана, одеше, потоа јадеше значи се најнормално. Дома ја бањаа и заспа, но ноќта почнала да се жали за рачето, ја однесоа сабајлето накај 8, и констатираа дека и е напукната коската, дека може а и не мора да се стави раката во лангета, сепак ортопедот рекол подобро ќе заздрави ако ја стават. Си дојдоа дома сега и неможам да опишам каков пекол поминав одвнатре додека ги чекав, имам одвратно чувство на вина, и сто пати реков подобро мене да ми се случеше тоа, подобро да не ја земев со мене, и сега секој пат кога ќе ја погледам ми солзат очите и знам дека јас сум крива што мора да се мачи вака 7 дена
     
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Tweety93,не си ти виновна.немој да се измачуваш знаеш дека малите деца често паѓаат,и се надевам малечката ќе оздрави што побрзо.и да си ја држела во скут,и за раче да си ја држела пак можела да се лизне од плочките.ако никој не те обвинува,зошто ти самата се измачуваш?
     
    На tweety93 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Blondie14

    Blondie14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Се чуствувам ужасно виновна ..со дечко ми сме заедно 10 месеци..јас го изневерив некаде кога имавме --5-6 месеци му кажав некаде после еден месец ми прости веднаш..многу се каам и никогаш не би го направила повторно тоа..сега сеуште сме во врска но не е како порано..тој нема доверба во мене..а јас се чуствувам многу виновна и неможам да се справам со тоа..незнам што да правам..помогнете ми девојки,се мразам себеси ;(
     
  15. obey

    obey Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    samo ti mozes da mu ja vratish doverbata, pokazi mu deka ti e se ako go sakas :)
     
    На Blondie14 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kaylee

    Kaylee Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    22
    Тешко се стекнува доверба.Многу тешко.Не е невоможно но ке ти треба многу време и труд.Обиди се.Ако имаш голема надеж и се трудиш со тек на време ке успееш.Само немој да го лажеш и да направиш истото.Верувај имаш многу добар дечко штом ти простил-ретко кое машко простува.Сега покажи му декоа го сакаш и дека ти значи. ;)
     
    На Blondie14 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    nevozmozno e ,,, na sekoe karanje toj ke ti go spomenuva toa sto si go napravila , tel danemu digas dasi zafatena ke misli koj znae dto pravis , da docnis za nesto pak kese sneva,, kolku i damu dokazuvas deka go sakas toj sekogas ke ima sumlja vo glavata, ke reci koga ednas mozela moze i da povtori,,,jas ne sum za vakvi vrski ppveke ke imas nervozi i karanje,, otkolku sloga,,najdobro e so vreme da rascistis tuka nema idnina , a i se cudam kako si imala hrabrost da go izneveris i zgora na toa da mu kazes deka go izneveri,,toa znaci kraj na vrskata,, podobro da prekutese otkolku sto mu kaza :fubar:
     
  18. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Имај трпение. :!:
    Втората шанса мораш да ја оправдуваш се додека си со него.Не е тешко,ако го сакаш и ако те сака ќе успеете.
    Разбери го за неговата НЕдоверба,и истрпи го во тие некои кризни моменти кои ги има.Ако се караш и ти мислам дека нема многу да постигнеш.
    Само на мирен начин,и самиот тој ќе види дека покрај него има личност на која може да и верува.
    Стави се на негово место,дали ти би простила? :^)
    Секој не може да прости ;)
    Повеќе дела на виделина,а помалку зборови :)
    Од лично искуство ти кажувам :!:
     
    На Blondie14 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Blondie14

    Blondie14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    морав да му кажам..нешто одвнатре ме копкаше да му кажам и неможев да кријам повеќе и не се каам што му кажав ..се трудам да ни успее врската бидејќи многу го сакам а со тој што го изневерив немам ништо а не го ни сакав само некоја привлечност поради која ќе се каам цел живот .. премногу го сакам за да му речам крај исто и тој на мене :| :|
     
  20. Blondie14

    Blondie14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Фала ви,ми дадовте надеж дека со труд ќе ја вратам неговата доверба :) :*