1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се чувствувам многу лошо

Дискусија во 'Психологија' започната од maweckoto, 29 ноември 2009.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Јас се чувствувам лошо од причина што мислам дека сите ме гледаат под око.Едноставно сум опседната со таа идеа дека никој не ме поднесува и понекогаш дури ме фаќа и тешка паника поради тоа.Можеби затоа што се трудам на сите да им угодам и сите да имаат добро мислење за мене.Едноставно ме мачат мисли дека некој има лошо мислење за мене и сама не знам зошто е тоа така.
     
  2. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    ако не се трудиш толку многу да им се допаднеш на сите и го вреднуваш мислењето само на оние кои ти се блиски и драги, ќе биде многу подобро.Колку и да си добра, секогаш ќе има некој што баш и нема да те поднесува...колку и да си убава, секогаш ќе има некој на кој нема да му се допаѓаш, нема да бидеш негов тип. така да....опуштинела и уживанела :D
     
  3. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    се чувствувам ужасно, не лошо! незнам што ми се случува ама неподносливо е веќе :( Значи како ми има тргнато во последно..... :worried:ilent:
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Епа кажи што, ваљда можеме да ти помогнеме :)
     
  5. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Епа да се придружам и јас , да си извадам нешто од душичкава :(

    Ужас сум !!! А не знам и сама зошто ? ! Последниве неколку дена си ги поминувам во пижами . Значи можам без никаков проблем да си го поминам во хоризонтала . Како од се да ми е дојдено преку глава , и сама не можам да си се сфатам ... Сум имала далеку полоши периоди а сум била далеку подобро . Моментално најубаво ми е да сум САМА како ова друштво со себеси најмногу да си го сакам и да го поднесам ... Одморот на кој требаше да одам размислувам дали воопшто сакам . Да сакам ама САМА кај што никој не ме знае , кај што никој нема да ме замара .... Е таков ОДМОР ми треба :?: .
    Можеби и сама сум си крива станав дежурен советник на сите мои другарки едноставно ДОСТА МИ Е ! Телефонот фрчи секој ден разговор со секоја по 1 саат минимум сите бараат совет божем сум јас СОС линија ? ! :@ |( . Премногу си земав за срце работи кои не вредат а и личности такоџе , премногу се оптеретив со туѓи проблеми , па се тоа си го зема данокот :tmi: . Кај ми беше паметот и сама не знам. Го отурнувам луѓето кои ми сакаат , се замарам со луѓе кои не заслужуваат . И друштвото ме забележа и ми забележа ...
    Кај да се оди , кај да се бега ? !
    Морам да се средам !

    И од вечерва ја земам да ја читам од Марфи -Моќта на Потсвеста три пати земав да ја читам 3 апти ја оставив , време е за мене ... Почнувам ...
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. viks5

    viks5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    82
    Се чуствувам ко судбината да е премногу против мене , не сум се почуствувал одамна среќен дури заборавив што беше тоа некој да ти каже те сакам
     
  7. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    жСе чувствувам многу лошо.Тешко ми е многу. Цел ден плачам и сум опседната со таа мисла, со тоа што допрва ќе се случи. А знам дека мора да се случи..така одлучивме и најдобро решение е тоа. Треба да издржам некое време..1-2 години а после се ќе биде по старо..а до тогаш...не дај боже секој ден вака да се чувствувам како денес, бидејќи нема да помине добро. :( ;(
    Незнам како ќе издржам...тешко е многу. Има само една причина да сакам да го направам тоа, а 100 да нејќам. Но , мора да биде по таа една причина.Така мора.
     
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    како да не се чуствувате лошо? ете лично јас кога се чуствувам лошо не замарам никој. Седнувам онака (нели не ми е ден цел ден на лево по пижами или поради мојот НЕ ден се карам со сите) и размилувам кој е мојот х-проблем кој ми задава нелагодност. Знаете што убаво се пронаоѓа проблемот притоа една случка ве води кон друга и проблемот е пред мене. Проблемите лично и не ги кажувам на никој затоа што несакам луѓето да ми се ситат на мојот х-ден, а знам ќе биде подобро. За нашето расположение сме си криви ние самите. Не дозволувајте лошите чуства и размислувања да ве надвладеат облечете се и макар сами прошетајте до блискиот парк една искрена насмевка од некој е плус за вашето лошо раположение да се растопи. Но понекогаш сватете дека самиот организам бара да се расплачете, насмеете, развикате или искарате со некој. Денот х е ден за подобро утре, ден за спознавање на самите нас и ден за бистрење на сопствениот ум. Сами си ги правиме чуствата и сами си влијаеме на она како ќе се чуствуваме во даден момент.
     
    На nenuska му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Често се чувствувам вака и бесот го исфрлам со фрлање перници :rofl: :rofl: :rofl: Оптимист сум па почесто глеам да позитивата старана на проблемот и така најчесто ке најдам решение или пак проблемот ке го оставам така сам посебе да исчезне со текот на времето :drunk:
     
  10. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    Се чувствувам лошо зошто ме гризе совеста.Повредив една личност премногу.Лажев,криев,изневерив некого што никогаш не го заслужил тоа со ништо.Ниту најголемиот душман не би го повредила толку,но ете,ја повредив личноста што некогаш ја сакав повеќе од се..Сега како што поминува времето,особено навечер имам кошмари,многу често го сонувам,тешко ми е и свесна сум колку погрешив но не знам што да направам.Не можам да ја исправам грешката,ниту да го вратам времето,барав прошка безброј пати и никогаш не ја добив.Ете затоа ми е тешко..бидејќи сум лоша и ужасна личност што повредила премногу.Сега дури и живеам во страв дека тркалото ќе се сврти и ќе ми се случи и мене истото..Како да добијам прошка? :|
     
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Немој да ја губиш надежта никогаш.Пробај да ја поправиш грешката и штетата што си ја направила,нека таа личност види со свои очи дека се каеш.Направи му нешто добро,биди стрплива со тек на времето ќе омекне.Ова ти го кажувам затоа што јас така простив на личност што многу ме повреди,и ми олесна .
    Дури и да ти се врати лошото,не очајувај.Секогаш можеш да се вратиш на добриот пат.Нај често прошка не добиваат кои не се каат искрено ,а верувам дека ти се каеш.Кога таа личност ќе свати дека си искрена,сигурна сум дека ќе ти прости.Моли се на Господ,ќе ти биде полесно да го пребродиш ова.
    Тоа ти е мој совет,биди блиску до таа личност,нека се увери дека си се покајала . :hai:
     
  12. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    Фала за советите,но немам начин да бидам блиску до личноста,едноставно не сака да чуе ништо за мене и од мене..не сака ме види..пробав на секаков начин да покажам дека стварно се каам,но ништо не успева..Едноставно ќе морам да живеам со тоа што го направив..
     
  13. dete22

    dete22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    и јас суммногу лошо...повредив и јас една личност но не со неверство туку со непромислена постапка и поминаа 2 месеци тој не ми прости нема ни да ми прости немам никаков контакт со него исчезна едноставно од мојот живот...се трудев да ја поправам грешката но залудно...што ли ми останува понатака?
     
    На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
  14. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    Потруди се пак,барем твоето не е толку лошо колку моето :) јас веке 6 месеци немам никаков контакт и 6 месеци се јадам себеси....
     
  15. LUNA.girl

    LUNA.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    135
    Човечки е да се греши,а уште повеќе е кога се трудиме од се срце да ја исправиме грешката.
    Нема да те тешам дека се ќе помине и готово...се е заборавено зошто оние што признаваат на глас како тебе дека погрешиле лесно не забораваат,но можам да ти кажам дека кога најмалку се надеваш ќе ти се даде шанса се да поправиш а до тогаш потруди се на секој можен начин да не го прекинеш контактот со таа особа...
    Знам дека напиша дека таа особа не сака да чуе за тебе,но дај му малку време и сигурна сум дека наредната средба ќе биде подобра.
    Ти држам среќа...само напред.
     
    На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Додека не си простите самите на себе, другите никогаш нема да ви простат. Разбирам дека ужасно се чувствувате, сте повредиле некого што сте сакале и сега тој/таа не сака да ви прости. А помислете малку .. некој жали ли кога ве провредува вас? Секако дека не жали. Во денешно време секој си гледа за себе, секој гледа да си го намести газето на убаво место, за другите ама баш ич не го/ја интересира. Сте побарале прошка, не ви е дадена и што сега? Пробајте уште еднаш, двапати, трипати.. ако веќе навистина не може ништо да се направи и не може да ви биде опростено одите понатаму. Животот е еден луѓе. Не треба да застанува при секоја пречка. А на вас може само Господ да ви врати. Е сега ако сте направиле навистина многу лоша работа, ќе ви биде вратено. Ама можеби со тоа што ќе ви биде вратено и вас ќе ве боли исто како таа личност што сте ја повредиле, ќе сватите нешто во животот. Ништо не се случува без причина. Така требало да биде, така и ќе биде. :)
     
    На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Martina1993

    Martina1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    77
    imam 18 god se custvuvam mn loso deckomi mi vikat deka sum mn glupa prosta vecerva mi rece po glupa zenska od tebe nemam imano mi rece ubise ne zivej nikakva podrska nemam od nikogo ni od roditel od nikogo site me smetet za naj glupa ni roditelite ne me pustet a vikendi da izlezam ne sakam da go izgub mn go sakam po priroda sum takva so ako mi recit nekoj so ke me navredit i solzi mi idat i srcevo pocvit da me bolit nz so da pram pojke sve mi iznarece mi rece da bidam po sereta po otrakana kako da se smenan takva da sum da sum imala ponasanje ve molam pisete nekoj sovet zs ne mozam pokje vaka
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мартина, прво: да ојш и да му речиш на дечко ти дека е многу глуп, прост и дека по глуп дечко од него немаш имано, да му речиш да се убиет и да не живејт!
    Извини вака, ама малце не си нормална ако по ова што ти го рекол ти продолжиш со него. Ова е чиста навреда и според мене нешто непремостливо.

    Девојче, соземи се, имаш 18 години, крај на светот не е. Престани да си врзуваш за срце се‘ што ќе ти кажат луѓето затоа што не сите ти мислат арно и не сите се искрени со тебе. Пробај да ги препознаеш луѓето кои навистина се грижат за тебе.
    Во однос на родителите... штом не те пуштаат да излегуваш или се од оние поконзервативните или изгубиле доверба во тебе (доколку си направила некаква грешка некогаш порано), па сега им е тешко да ти веруваат и мислат дека ако не те пуштаат да излегуваш нема да ги повторуваш старите грешки.

    И за Бога милога, речи ми дека ќе го оставиш глупаков кој те изнавреѓал за сите пари, затоа што ми доаѓа да си дојдам во родниот град и да му пресечам јазик, да го видам после како ќе вреѓа.
    Кајчар!
     
  19. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Мартина, мила, па то е страшно! Тој е глуп, а ти не...баш не делуваш така по ова што те прочитав! Оставиго ти бре него, заборави го. И како мојш ти после такви навреди да си со него? Имав еден таков, ќе испиев еден коњак и пијаница цела вечер ме викаше. По итна постапка го откачив, два пати не размислив и кукаше ко дете мало да му се вратам-ама не! Како да не, тој мене ќе ми кажит дали сум глупа или проста или ваква или незнам каква! Тој не вредит пет пари, сигурно така дома му него го викет и тој сега тебе! Ох, дебил, недораснат! Отарасисе од него најбрзо шо мојш!
    И верви мојш без него, МОЈШ!! Немој така да си дозволиш, некој до тој степен да те навредвит бре, како мојш.
     
  20. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    се чуствувам премногу лошо,се плашев премолчував,слепа бев
    сега се чуствувам мн полошо зашто дозволив да бидам навердувана, шамарена
    секоја кавга бев ја виновна,се сама сум си правела,молчев и неможам више кога и да ја кренев главата бев шамарена и сега сега кога ми е доста од се ,сега кога се одлучив да го оставам ,сега е миличок сега е предобар а ја знам дека утре пак ке биде нервозен за нешто и пак ја ке бидам виновна и пак ја ке бидам она која прави се,мислев ке ме боли повеке мислев ке имам преголема болка а јас не чуствувам ништо