Се чувствувам многу лошо

Дискусија во 'Психологија' започната од maweckoto, 29 ноември 2009.

 1. ell

  ell Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  485
  Не, мора доктор рецепт да ти даде. Исамо ако има причина т.е. тој констатира депресија.
   
 2. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  97
  Земи си едни деметрин апчиња и б 6,ке се смириш малку :hai:
   
 3. hehehe

  hehehe Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  52
  Моментално и јас се чувствувам многу грдо, тешко ми е а незнам од што и многу ме страв да не паднам во депресија... :worried:
   
 4. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.091
  па немој толку негативно да гледаш на работите и мислам дека ти фали дружење, смеење нешто што би ти го одвлекло вниманието од ова непознато лошо чуство :)
   
 5. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  И времево и јас за никаде... :@ Цел вечер го поминав лошо... Бев кај другарка со едни другари... мојот школски и неговиот братучед. Па тој братучед му почна да замара како и обично не го поднасаам брее!! Па уште да ме испрати па зш не го сакам лелеее :@ Многу ми е гајле за него него само да не ми се налути другар ми поради него цел ден ме убедуваше да му дадам шанса. А приметив се налути зш си отидов порано дома не се седи од овој братучед му -.-... Дома мислев подобро ќе ми е се скарав со моите... Така да сега си седам сама у соба и солзи си ронам x))) Толку ми е лошо што имам мачнини во стомак мислам дека ќе повратам :worried: :( :'(
   
 6. janafilth

  janafilth Нов член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  27
  Офф..
  И мене ми е вака овие 2 дена..Само одбројувам денови додека да си одам од тука..
  Само спијам и дремам на форуми додека помине месецов..Или ако дојде другар ми па седиме и толку..
  Ги поминав испитите и сега ми е екстремно досадно :(
  Не ми се ни излага тука, бев еднаш до Солун за да се разочарам дека ќе се вратам тука...
  Но не уште за долго..Иначе се поминува ова се периоди на сите им се случува
   
 7. DressedToKill

  DressedToKill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  43
  Неколку месеци се чувствувам многу немарно,апатично, се повлеков во себе , сите ги мразам околу себе
  антисоцијална станувам
   
 8. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  225
  уууу па добро е не сум била сама, јас мислев само мене ова ми се случува. На факултет не сум била скоро месец дена, само лажам и си наоѓам оправдувања зошто не одам. Или врне па не ми се оди, кај сега на времево ке одам на факс, или сум се успала итн. Обврски само се трупаат една врз друга, а јас абе мува не ме лази, толку смирена никогаш не сум била. Јас која сум една од најхиперактивните луѓе на планетава, сега не излегувам од дома! бев во диско, како влегов така излегов, луѓе премногу, гужва, бутканици, викотници, ме фати паника и излетав надвор, такси и право дома уште да се заклучев во соба кога влегов. Во автобус неможам да се возам, посебно не ако има гужва, ми се лоши наеднаш и морам да се симнам. Вчера се возев бидејќи морав и само се препотував, едвај издржав. Испити имам еден куп, морам да седнам да учам, ама каде ми е желбата, мотивот, инспирација немам, немам нииииишто!
  Незнам што ке се прави ама вака не иде :(
   
 9. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Блазе си ти што можеш да си преседиш дома кога си сакаш ја утре морам на пракса како ќе издржам незнам...
   
 10. Male4ka03.13

  Male4ka03.13 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  wow луѓе колку е убаво кога ги читам овие работи и сваќам дека не сум единствена која се чуствува лошо.Убаво е кога знаеш дека не си сам и дека веројатно секој си има по некој проблем.Се надевам дека на сите нас ке почнат да ни се случуваат убави работи во скоро време па ќе почнеме да пишуваме за "се чуствувам многу добро".Затоа среќно мои пријатели по "лошо чуство"!
   
  На Fleur-De-Lis му/ѝ се допаѓа ова.
 11. jesicaalba

  jesicaalba Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  24
  Навистина, за да успееш на сите полиња треба да се биде смирен, трпелив, очистен од неубави мисли. Сакам да го применам сето тоа, но понекогаш мора некој да те испровоцира, да те предизвика да избувниш, да се кара со тебе, да ти ја исцица енергијата и да те впушти во депресија.Свесна сум дека јас сум го изгубила смирението и сум дозволила една проста личност да ме изваде од такт.Но, морам да го сфатам тоа како еден тест за тоа дали го имам придобиено смирението.Тестот не го положив, но ќе го положам.Ќе го отргнам негативното влијание од таквите луѓе.Смирението се добива од искуството.Би сакала да им препорачам на сите оние што имале искуство од лошо чувствување за нешто, да не тагуваат, затоа што мора да се случи нешто неубаво, за потоа да се надградиме во она што го немаме.
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  220
  Ооо Боже толку лошо се чувствувам што ми доаѓа да избегам некаде сама најсама и да откачам се. И мојов нездрав само префрла за глупости и цацко му е крив што на работа му серат за се и сешто и што цела фирма мора сам да ја носи на свој грб што дозволил други да го музат па на крај мене ми се истура за се нешто... па уште и ова што сеуште немаме бебенце и тоа ме убива и мене па и него па само по некои бабини деветини се плеткаме да одиме па крив ни е ѓаволот после што дома како мрднати се издераваме еден на друг кој е крив и дали воопшто некој е крив. и што уште да зборам ма све нека оди во ПМ неможам повеќе да издржам ....ај бар он оди на работа.... уф .....................................
   
 13. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.384
  Ivanovicka: Остави да се извика,а кога ќе биде на добрите кажи му дека треба да разговара со тебе воедно кажи му како се чуствуваш ти,дајму до знаење дека со неговото однесување уништува се,па и онаа малку среќа,надеж,во која веруваш ти. Поздрав
   
 14. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Кога сум изнервирана и многу тажна посакувам да умрам, но кога ќе ми помини лутината не се ни сеќавам на тоа :) затоа DON'T BE SAD! затоа што има луѓе кои многу те сакаат и почитуваат! :$
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Не сме доктори за да ти препишеме антидепресиви девојко.
  И пробај да се смириш без нив иако се препишуваат без рецепт.
  Немој да се навикнеш на нив гледај на природна база да ти биде поубаво.
   
 16. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ivanovicka злато немојте со бабини деветини за да имате детенце. Nе дошол моментот сонце, замисли да имаш бебенце во период низ каков што поминуваш со сопругот. Sета нервоза ќе оди на него. Oбидете се прво да ја надминете кризата, убаво ти пиша една од феминките да разговараш со него кога ќе биде смирен. Dа му кажеш дека и тебе ти е тешко што тој поминува низ сето тоа ама дека едноставно таков е животот денес, ситепорано или подоцна се соочуваме со неправди, проблеми, тешки периоди. Kажи му дека и тебе не ти е лесно и дека секогаш ќе бидеш неговата најголема поддршка само да води сметка да не те повредува затоашто тоа не чини за никого , сепак сте одбрале да живеете заедно. A за бајачки и слични глупости за да имате бебенце уште еднаш те молам, подалеку од тоа зло наречено бајачи, гатачи и слично. Mедицината е на својот врв кога станува збор за тоа и се е можно денес. Pак ќе речам вас само не ви дошол моментот ;)
   
 17. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Miss Waldorf, не смееш да земаш антидепресиви без консултации со лекар. Tој мора да дијагностицира каква ти е состојбата, што точно ти треба и во која доза.
  Aко ти е лошо правец кај лекар, ќе те упати кај психијатар и ќе си добиеш терапија а може и нема да ти треба фармако терапија туку само психотерапија.
   
 18. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  сите имаме таков ериод во животот мислам. И јас сум сакала да ме снема но се е монентално. Се оминува колку и да е лошо еден ден ќе помине.
   
 19. sanya.n

  sanya.n Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Ponekogas se cuvstvuvame loso zatoa sto nemozeme da se soocime so nekoi problemi ili ednostavno sakame da gi izbegneme,no zapametete edno sekoj problem koj ni izleguva vo zivotot treba da se soocime so nego i da go reshime sto pobrzo kolku i da e tezok vo sporitivno toj ke ni tezi i sekogas ke ni izleguva pred oci.Jas na primer sekogas se trudam da go resam sekoj problem koj mi izleguva mozi nema da e vo momentot no ke go resam.Nikogas ne se zatvorajte vo sebe zosto da si pomisluvate da ve snema vas neka go snema toj problem toa cuvstvo.koga se osekjam loso sekogas e baram pricinata zosto se osekjam taka,sto me tera da se osekjam loso,sto sum napravila za da se osekjam taka i veruvajte taka pobrzo go menuvam raspolozenieto od loso vo dobro.pozdrav
   
  На macedonec15 му/ѝ се допаѓа ова.