Се чувствувам осамено

Дискусија во 'Психологија' започната од anastasija19, 28 јануари 2010.

 1. newme

  newme Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Zdravo .
  Me trogna mnogu tvojata prikazna. Samo vervaj ima mnogu vakvi prikazni ,barem jas sum slusnala i videla so svoi oci .Mozam da te nasocam i posovetuvam ,no sepak ti treba da soberis sila i da gi ispravis rabotite .
  Znaci prvo i prvo te faka depresija od mn problemi , se ti e izmesano i ne znajs od kaj da pocnis . Vo vakvi momenti moras prvo i prvo da se odlucis so samata sebe ,dali sakas da se macis i da ostanis so nekoj so ne go sakas ili da se razvedis i da ne mislis na okolinata i na decata .
  Spored mene treba da se razvedis kako prv cekor . Potoa pobaraj pomos od roditeli ako mozi da se vratis doma . Baraj rabota ( bilo kakva ). Posetuvaj psiholog .
  Vervaj od licno iskustvo ,decata ne se srekni vo nesreken brak ,tuku pojke stradaat. A za okolinata ne se misli ic oti ti na krajot si nesrekna so samata sebe a ne tie .
  Veruvaj podobro e da si sam odkolku cel zivot so pogresna licnost .
  Se nadevam deka malku ti pomignav .
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Imperatorka5

  Imperatorka5 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Одамна нема никој осамен :D , ако има нека ми пиши во лп. Ми треба некој/а шо ке можам да се отворам -виртуелно ИСКРЕНО другарче...се повеќе се разочарувам од "вистинските" пријатели. Или ти завидуваат или не те е**т два посто. Се е веќе измодернизирано и вештачко. Луѓето повеќе немаат време да бидат луѓе.
   
  На blackdeath, Wallker, Elf и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.068
  Пол:
  Машки
  Сите се исти. Нема да најдеш овде вистински другарчиња. Се е од корист. ;(:worried:
   
 4. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  848
  Допаѓања:
  1.757
  Пол:
  Машки
  Да, успешно ги решивме проблемите со самотијата во светот.
  Сите што беа осамени си добија, им стаса, по едно мало празно четвртасто пакетче, полно со љубов, топлина, прегратки, крзнено пуфче, меурчиња за пакување и ситни благи работи за јадење.
  Срцата ни пораснаа минимум два до три пати, во некои случаеви дури и до седум, при што операција беше неопходна.
  Денес е историски ден, кога сите ние, човештвото сме едно големо семејство.
   
 5. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Jas pa nikako da se pocustvuvam osameno :^)
   
 6. Imperatorka5

  Imperatorka5 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  ;D :D
   
 7. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.068
  Пол:
  Машки
  Тоа е така зошто имаш некој близок што не ти дозволува да бидеш осамена.
  А ние осамени кутраци...;(
  Не не сака никој...;(
   
 8. Imperatorka5

  Imperatorka5 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Ke se snajdime i nie Mandza. Zivotot e nepredvidliva igra. JUST STAY POSITIVE <3
   
  На ThePharmacist и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 9. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Dovolno e Sam da se sakash a posle ke dojde I drugo se :)
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.068
  Пол:
  Машки
  Дали тоа значи дека и ти ќе ме засакаш? :wasntme:
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elf

  Elf Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  Ако се сакаш себеси ќе ги сакаш и сите други. :)
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.068
  Пол:
  Машки
  Абе јас ќе ги сакам, ама треба и тие мене да ме сакаат. :$:lol:
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Elf

  Elf Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  Ќе те сакаат ќе те сакаат ја имаш формулата сеа. ;)
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Sekako pa to si ,,kompirce mandza,, :)
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mouse

  mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Можете да ми ја видете идејата во темата support group, можеби ќе ве интересира, за сите кои се соочуваат со болка и тешки моменти е наменета. Ќе организирам средба кај мене дома. Повелете кажете мислење на темава.