1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се чуствувам безживотно

Дискусија во 'Разделби' започната од Mar.0702, 18 ноември 2016.

 1. Mar.0702

  Mar.0702 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Кога некој ќе ми кажеше не можам без него, вака така ...не сметам дека се заљубив туку се изгубвив...од личност со голема самодоверба се претворив во личност која верува во неговите сваќања само и која оди против секого и секој само тој да е ок. Но дали ова вреди? НЕ ТРЕБА НИКОЈ ДА МИ КАЖЕ , знам дека не вреди за никого да се секриаж нервираж и губиш нерви ноооо како да заборавам се и да почнам наново....ми се гади станувам одам на работа без желба,,, се што имав ми зеде така се чуствувам....
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.966
  Допаѓања:
  175.823
  Пол:
  Женски
  Тоа е сосема нормален период, да се чувствуваш така. Но, дај му време на времето да ти покаже колку е убав светот без него, да ти покаже дека секој без секого може. Да ти ја покаже хармонијата на пријателите околу тебе и милион други работи. Еден ден ќе се смееш на сето ова. Среќно.
   
  На Victorian, theowndemon, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Mar.0702

  Mar.0702 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  go cekam denot kog ke se smeeam i ke se vratam i bidam toa sto sekogas bev
   
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Без секого се може.
  И јас мислев дека не може, дека нема шанси да се преживее без некои личности, дека нема сонцето да изгрее ама не е така...
  Ден по ден времето поминува и оди напред, а од самиот човек зависи дали ќе остане заробен во минатото со сите тие лоши мисли и луѓе, или ќе го зграпчи животот пошто нема реприза.
   
  На Angie24 и Summerlover им се допаѓа ова.
 5. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  2.015
  Допаѓања:
  2.969
  Пол:
  Женски
  Macooo ima edno bezopasno resenie - ako tolku ti smeta, nogiraj go i tolku. Ili smeni pristap sprema nego, i sprema site vo vrska so nego. Ako pocnis po negovo samo da odis ili samo nego da go branis - zamisli koj e centar na tvojot svet? TOOOJJJ. A dali ti si centar na negoviot svet? NEEE!!! Wake up call maco! Imas si svoj stav - ako za nesto ne se slagas so nego, neka znaj. Ako nesto ne e vo red vo negovoto ponasanje samo zaprasaj se - toj mi e decko, znaci lugeto gore dolu ke imaat slicno mislenje i za mene. Razmisli. Toj ako ima nekoe krajno nesoodvetno ponasanje - drugite luge ke go imaat istoto i za tebe. Neli sum vo pravo?
   
 6. Mar.0702

  Mar.0702 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  da taka e vo pravo si potpolno....ama takov covek sum...se privrzuvam i ete sega ne mozam ednostavno da kazam mi e gajle ako ne se gledame mi e gajle kao ne se slusame ima miljon podobri od nego ima pointeresni raboti otkolku da se karam so toj..se mi e jasno ama pominuvam samo eden tezok period koga mi teknuva mislam mi se kini srceto zosto mozebi vo nekoi raboti ne beshe ok ama beshe iskren so mene vo mnogu raboti mozese ednostavno da mi kaze cao ili ova cao da go napravi na drug nacin a toj mi kaza vo lice se sto misli
   
 7. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  2.015
  Допаѓања:
  2.969
  Пол:
  Женски
  Abe ako e iskren so tebe mace da si go cuvas. Takvite se retki mn retki. Za mene takviot e idealen. Nemalo nekoj da ne me izlazi. Smiri zivce i pivni vince hhhh ke pomini i ne se nervoziraj slobodno pisi lp koga sakas
   
  На Mar.0702 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.966
  Допаѓања:
  175.823
  Пол:
  Женски
  Мене ова болдов ми се допаѓа многу, барем ти кажал искрено, а не бегал од тебе со "чао".Тој така тебе те доживеал, те запознал на свој начин и ти кажал. Бил фер, тебе тоа не треба да крши напротив да те подобри. Ајде дигни глава што е твое ќе си дојде.
   
  На Mar.0702 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mar.0702

  Mar.0702 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Da taka e za toa sum bash svesna onaka deka ispadna do nekade fer...ama vakvoto negovo otkazuvanje od mene i navrakanje me povredi mozebi i zatoa vaka se osetiv...da zavrses uste priviot pat se togas ke beshe kraj i toa ke beshe toa. ama po negovo volja zavrsuva se i posle dva dena mu teknuva deka saka da me vidi pak i znam skoro pa sigurna sum deka i ova nema da e bukvalen kraj i mozebi za toj toa ne pretsatvuva problem da se navraka i da se otkazuva od se ama mene mi budi spomeni mi dava nekoja nadez kolku i da znam deka nestoto ne e taka.
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.966
  Допаѓања:
  175.823
  Пол:
  Женски
  Па тој сменил 2-3 девојки и знае дека го сакаш и се враќа. Ти можеш да бидеш јака и да му затвориш врата.
   
  На Mar.0702 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.792
  Допаѓања:
  216.645
  Пол:
  Женски
  Во животот така течат работите, некогаш болка некогаш радост, од нашите слички можеме само поуки да влечеме низ животот и да научиме за понатаму да се надоградуваме како оформени ликови.
  Мар.. ако дечково не е заљубен во тебе и не сака да возврати не е ниту тој крив ниту ти, додека човек созрева ризикува, пробува а со тоа и живее во сегашноста. По дифолт ако ти некого сакаш тој не значи дека мора да ти возврати со љубов, бидејки ете и тој пробал но видел дека не е тоа тоа и ти кажал.
  Знам повредена си и изгубена светот ти се срушил но не обвинувај никого ниту пак самата себе си, се додека живееш и ризикуваш, бараш и не тапкаш во место ти созреваш и се трудиш за себе си.
  Земи си време, пауза и пробај да се излечиш, неколку денови, месеци ќе помине, ќе станеш на нозе и ќе пробуваш. Но никогаш не губи надеж и не се зацрнувај со црни мисли дека животот не е убав, напротив ..ќе видиш дека и ти ќе бидеш сакана еден ден и ќе уживаш исполнето а се ова ќе ти биде благ спомен, спомен со кој што се зацврстуваш ти и чекориш напред.
  Главата горе, ќе дојдат и подобри денови.
   
  На Mar.0702 и Dust им се допаѓа ова.
 12. Mar.0702

  Mar.0702 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  благодараааммм ми значење многу твојот совет ...многу добро кажано фала ти
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.785
  Допаѓања:
  24.874
  Пол:
  Женски
  Јас некогаш бев во иста ситуација како тебе . Со сегашниот сопруг многу пати се разделуваме , најчесто тој ме оставаше мене за некои девојки за една ноќ . Последната разделба јас го оставив . По неколку недели ме молеше да се смириме , на почетокот несакав , велев дека неможам повеќе да му простувам , дека ми е преку глава од оние девојки , со кои издржува една ноќ само и потоа се враќа кај мене како бумеранг . Реков , размисли што сакаш од мене во животот потоа барај ме . Несакам да минувам низ депресија секој пат кога тебе ќе те удрат " бубачките " . Тоа беше последен пат кога се смиривме . Потоа се случија ред работи и денес ми е сопруг . Од тогаш , не ме оставил , ниту помислил на тоа . Имало случаеви кога пред мои очи му се додворувале девојки , ама гордо вели женет сум .
  Не вреди да се самоуништуваш . Остави го , олади малку , покажи рамнодушност , и мислам дека ќе се средиш побрзо , и оваа ситуација ќе остане зад тебе . Мене секогаш ми успевала таа финта . Секако , ти знаеш најдобро каква ти е ситуацијата , сепак вие сте сигурно позрели од мене и мм кога бевме во некое тинејџерско лудило кое не зеде во бубањот и не не оставаше да излеземе од таму .
   
  Последна измена: 23 ноември 2016
  На Taccka и Mar.0702 им се допаѓа ова.
 14. Mar.0702

  Mar.0702 Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram pred se...pa da ete toa e toj period koga treba da pokazes deka ako ti ne vredis za nekogo i nekogo ne se bori a tebe zosto toj nekoj da vredi za tebe i ti dad se boris za nego...eve pominaa dva dena a veke se custvuvam podobro ne znam dali zaradi toa sto se uste iam kontakt so nego i dlaboko vo sebe se nadevam pak da bideme zaedno ili ne znam...sepak toj beshe toj sto mi kaza deka e kraj i deka nema da pisuvame deka nema da se interesirame eden za drug...a sega pak toj e toj koj prv mi pisuva..kako sum?kadsu?sto pravam? i bez moe prasanje mi kazuva i toj kade e i sto pravi i kako e...bev spremna i ovoj kontakt sto go iame momentalno da go nema ama ete ne znam mozebi i toj ne etolku jak kako sto se pravi
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.