1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сигнали дека сте среќни :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од sunshine93, 30 септември 2010.

 1. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  Го читав ова на една страна па решив да го споделам со вас. Што мислите, дали ги имате овие нешта или ги применувате..? или поточно дали сте среќни ? :)


  Имате сестра
  Луѓето со најмалку една сестра имаат подобра социјална поддршка, повеќе оптимизам и подобро се справуваат со загубите.

  Не сте залепени за телевизорот
  Најсреќните луѓе поминуваат 30% помалку време паркирани пред телевизорот поради тоа што го поминуваат времето во социализирање, читање и слични активности кои ја зголемуваат менталната активност.

  Чувате сувенири на видливи места
  Луѓето кои ги чуваат спомени на видно место се потсетуваат себеси за убавите времиња кои поминале. Убавите спомени пак ги потсетуваат на потенцијалот за среќа во иднина.

  Вежбањето ви е приоритет
  Луѓето кои вежбаат се помалку под стрес и се позадоволни од својот живот. Веројатноста дека оние кои не спортуваат да бидат под стрес е 70% поголема од оние кои активно спортуваат.

  Имате здрав љубовен живот
  Физичката интимност е главниот придонесувач за среќа. Луѓето во брак покажуваат 30% повеќе секс од самците, која што е уште една причина зошто луѓето во брак се посреќни.

  Се дружите со среќни луѓе
  Дружењето со весели луѓе дефинитивно ќе ја зголеми веројатноста и вие да бидете среќни. Колку почесто сте во друштво на такви луѓе толку и вие ќе бидете посреќни.

  Имате двајца најдобри пријатели
  Според направено истражување помеѓу луѓе во брак, оние кои што одговориле дека имаат најмалку двајца најдобри пријатели, биле посреќни од оние се помалку пријатели.
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Тогаш јас до пола сум среќна :D
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.878
  Допаѓања:
  65.888
  Пол:
  Женски
  А ако имаш брат ништо тогаш,а? Еееее јбг :(
   
  На cresa-jagoda и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 4. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  :D :D Јас од ова се овде во 2 се губам зошто без телевизор не ме бидува и во вежбањето.. сакам но никако време да најдам :D другото е океј сега за сега..
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Сестра - немам :(
  Вежбам - по потреба.
  Телевизор - не сум седнала веќе со месеци пред тв. Се смета дремење на нет? :D
  Сувенири - на видни места ;)
  Здрав љубовен живот - ехееее!!! Фуче! Пари немам, ама Љубов еден тон :D
  Дали се дружам со среќни луѓе? Па не знам баш колку се среќни или несреќни. Пред мене си се кезат. Си трачариме и пукаме сеир. Дома можно е да рикаат зариени во перничето кога им е тешко. Така правам јас.
  Имам повеќе од двајца најдобри пријатели. 8)

  Се' на Се' јас сум среќно мече! :hug: :makeup:
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Освен сестра,здрав љубовен живот другото го имам...И што, јас сепак не сум среќна во права смисла на зборот и не знам што значи веќе тоа да си среќен :?: ...Нема врска ова.
   
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Немам сестра, па ко за беља ниту брат. Ама имам мајка, за каква сум можела само да сонувам. И телевизор палам само кога сакам да пуштам ВХ1 да ми свири во позадина. Вежбам чат пат, према потреба, здрав љубовен живот моментално не знам баш дали имам, ама мене ми е убаво и вака :) Пријатели еден куп а и едно минимум 5 најблиски кои ми се најдраги, и тоа ме прави среќна повеќе од билошто.
  Дома плачам во перница кога ми се плаче, надвор се смеам затоа што ми се смее. Јинг јанг.

  Не знам навистина што е среќа, имам поминато низ тешки периоди и загуби ама во споредба со тие кои ги снашла навистина голема несреќа, сум веројатно најсреќното суштество на планетата. Така да овие статистики не ми држат вода некако :) се е релативно и тешко е да се генерализира. Некој може да е несреќен заради тоа што му се скршил ноктот, некој заради тоа што му изгорела куќата...секој по свое.
   
 8. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  Сестри - се наоѓаат неколку. :wasntme:
  Тв - немам време заради нетов. :wasntme:
  Сувенири - на видни места, тие што преостанале, другите ги шитнав во кризниот период. :wasntme:
  Вежбање - ма јок. :shake:
  Љубов - ... а аааа слабо љубов аааа... |(
  Среќни луѓе - ол араунд ми... оу јеаааааа 8)
  Најдобри пријатели - цели 2! Признавам! :l: :l:

  Накратко :!: па јас сум ти била среќница бе брааааат!!! Ууууујееееееееееааааааааа!!! 8)
   
 9. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  Сестра-имам :D
  Телевизор-ретко :D
  Сувенири-пааа не знам :^)
  Вежбање-3 пати неделно :D
  Љубовен живот-никаков.. :)
  Би можело да се каже :)
  2 пријателки..па да.. :D
  Значи среќна сум била..во просек добро се држам...хехех е ова не сум го знаела :rofl:
   
 10. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  сестра-имам
  залепена на тв не сум-повеке на компа би рекла
  чување сувенири-нормално
  вежбам-ретко
  имам здрав љубовен живот
  се дружам со срекни и нормални луге
  имам тројца најдобри пријатели


  значи се водам како срекна особа па и сум ;)
   
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Сестра-имам брат..се важи тоа?? :D
  Телевизор-прилично ретко, но затоа нетот надоместува :D
  Сувенири-на видно место :)
  Вежбање-пааа доста пешачам дневно :)
  Љубовен живот-и не баш нај нај :?:
  Се дружите со среќни луѓе-од кај да знам дали имаат сeстра, колку гледаат телевизор, дали имаат сувенири на видно место, дали вежбаат, дали имаат добар љубовен живот и 2 најдобри пријатели? :D :D
  - би требало..
  Имате двајца најдобри пријатели-па не најдобри, али добри ;)

  иако има лоши моменти, во целина среќна сум :)
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Навистина убаво напишано...во тоа се состои среќата а не во материјалното...се сложувам со се..имам најдобра пријателка,имам сестра која ја обожаваам,со партнерот сум среќна ,сувенири имам еден куп и сите си ги сакам,тв-насабајле и навечер, :P , откако почнав да вежбам се осеќам поубаво,ги откачив негативците во мојот живот и сега околу мене се само тие кои ме смеат,кои не шират трачеви и муабети,туку со кои се смееме по цел ден на наши глупости и ред други работи....може да се каже дека речиси сум среќна,бидејќи среќата не трае цел живот,има и среќни и несреќни моменти и тоа е животот кој треба да се прифати,сакале нејќеле
   
 13. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Добро е , имам 5 потврдни :lol: И сега , демек , среќна сум? |-)
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Имам две сестри, ама сепак сама ги решам проблемите, едната е омажена, така да, речиси како да немам сестри.
  Ретко гледам телевизор. :)
  Хмм... моите секогаш ставаат слики насекаде, ама ретко кога ќе ми фати око некоја. :^)
  Не вежбам...
  Љубовниот живот-на боледување сега за сега.
  Хмм... ме нервираат луѓе кои секогаш се незадоволни, ама тоа не влијае во мене. :?:
  Имам 2 најдобри другарки, ама не живеат блиску до мене, едната студира на друг факултет, и другата исто така, не сум толку приврзана за другарки...
  Значи не сум среќна... :o
  But... I feel fine... :^)
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  имам брат
  гледам телевизија ама не толку често
  чувам сувенири на видливи места
  кога-како везбам
  со љубовта сме скарани од кога знам за мене
  кога мозам одам на разговори , презентации каде има ведри и позитивни луге
  има две другарки ама не се друзиме често од кои едната е повесела и секогаш успева да ме насмее
   
 16. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Уште да додадам имам и прекрсен брат и незнам што би правела да ги немам, едноставно тука се за се кога ми требаат... Душички ги сакам најмногу :*
   
 17. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Излегува дека сум најсреќна, ама не е баш така. :)
   
 18. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Според ова сум најсреќна :lol:
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  кај мене само две од тоа :^)
   
 20. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Па добра сум јас :) . Скоро сите сигнали се присутни кај мене.