1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силеџии

Дискусија во 'Психологија' започната од girl.23, 12 мај 2012.

 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Како се справувате со ваквите луѓе, кои по природа се агресивни, насилни?

  Мене едно ме нервира најмногу, тоа што ваквите им се силат на послабите, ама никогаш не на некој рамен со нив. Што самото тоа кажува колку се кукавици.
  И не знаат да разговараат како луѓе, за се живо само се силат. |(
   
 2. hehehe

  hehehe Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  52
  Едноставно не поднесувам такви луѓе и ги игнорирам целосно!
   
 3. samomarija

  samomarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  45
  Воопшто не ги поднесувам таквите луѓе..
  има еден со мене со учи и е многу насилен и кога се однесува насилно спрема мене јас го игнорирам.. но ако веќе не можам да го поднесам му го кажувам тоа на класниот раководител е са ако продолжи тогаш ќе му соберам деца ќе го нашлакат и не му текнува поќе да се сили :D
   
 4. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  обично, куче што лае не каса ;)
   
 5. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Имаше еден ваков во моето одделение, секогаш ми удираше клоци, боксови и сите во одделението му се плашеа, јас цело време на класната ама таа па само ќе му речеше немој да се чепкаш и ништо. И така еднаш го кажав и и` реков на класната дека ако ме допре уште еднаш ќе му го скршам носот и оваа пак исто! И овој не престанува! Така еднаш ме удри, јас изнервирана, не само носот, цел го испокршив (тренирам карате). И не` однесеа кај психологот па јас си кажав зошто го натепав и од тогаш не ме има чепнато. :rofl: :lol: ;)
   
  На Maxymous му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.117
  Допаѓања:
  56.740
  Пол:
  Женски
  Тоа се само несреќни луѓе. Среќен и задоволен човек не постапува лошо со другите.
  Сум имала работа со некои такви. Најчесто не сум им обрнувала многу внимание.
   
 7. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  7.422
  Пол:
  Женски
  Порано се замарав и плачев.
  Денес не им придавам никакво значење и ги множам со нула.
   
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  21.672
  Пол:
  Женски
  Ме задеваа , додека не ме видоа у ПМС издање :devil: . Воглавно , до 7-мо одделение . После тоа , бегаа од мене :D .