1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силиконски капки за коса

Дискусија во 'Коса' започната од shee, 3 јули 2010.

 1. shee

  shee Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пишете некој предлог за силиконски кап. за после пеглање на косата.. ;) Благодарам однапред :*
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ги користам Valera (од Јака 80) и задоволна сум.

  [​IMG]
   
  На EmilijaAaa, soncicko и wanda.q им се допаѓа ова.
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Doctor's се убави и не се скапи
   
  На Saricko, Angelche и LilMissBossy им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Јас ги користам силиконските капки на Аура.
  Во принцип не можам да најдам нешто поразлично кај повеќето кои сум ги користела, освен можеби мирисот.
   
 5. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  јас би ти ги препорачала силиконските капки од AVON. 250ден се и многу помагаат стварно :D
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Авон - зелените за испукани и расцветани врвови, плавите за мазнење на косата ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • advanceserum.gif
   advanceserum.gif
   Големина на фајлот:
   6,5 KB
   Прегледи:
   5.434
  • avon.png
   avon.png
   Големина на фајлот:
   8,8 KB
   Прегледи:
   5.431
  На eminik и Principessaa им се допаѓа ова.
 7. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.609
  Ги имам двете дома :)
  плавиот го користам зимно време само незнам зошто :D
  Задоволна сум од двете ! :rock:
   
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Според мене најдобри силиконски капки се од Лореал за оштетена коса. [​IMG] Околу 400 ден се некаде и 450 зависи во која парфимерија. Има и за фарбана коса, тие се околу 100 денари поефтини, ама овие за оштетена за поубави.
  Верувајте вредат за секој денар. Сум користела разни, и не се согласувам со Трендафилка дека се разликуваат само по мирисот. Пример мене, капките од Аура ептен ми ја мрсеа косата, што не е случај со овие на Лореал. Овие ми даваат прекрасен сјај и лелеавост на косата, без да ја мрсат (се разбира доколку ставите мала количина, нели :lol: ).
  Ги препорачувам на сите
   
  На Yuefoa, firequeenn и martincencee им се допаѓа ова.
 9. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.710
  Допаѓања:
  7.845
  Пол:
  Женски
  И јас ги користам тие на Аура и можам да кажам дека сум задоволна.Претходно ги имам користено на Alfaparf,како кристали што се,вака нешто изгледаат само малку амбалажата им е сменета[​IMG]
  Во споредба со Аура овие ми беа со послаб квалитет и ефект.
   
 10. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  во моментов на залиха имам од [​IMG] и ми одговараат... доста се помрсни од оние на субрина... L'oreal ги користам секојдневно... а Субрина, само кога навистина имам време за обликување на локни ;) ...

  ги сакам и двете... имам пробано и Илирија, ама некако не ми легнаа
   
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Јас ги користам тие на Doctor's и сега засега добри ми се..А и од Авон се се одлични... :!:
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Aura mi se najubavi iako nemaat bas nekoj ubav miris,no super se i ne se mnogu skapi.Gi imam i od Avon zelenite i ic ne mi se dopagaat ko nekoja ratvorena vodicka se :D
   
 13. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  И јас ги имам од Авон зелените и исто не сум баш задоволна ,ништо посебно .. планирам други да си купам , и така ги потрошив овие .Колу чинат тие на Аура :?:
   
 14. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Tie se otprilika 25o den zavisi od kaj ke gi kupis.posleden pat gi kupiv od ramstor.pozz
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Пак ќе кажам, ги користам од Doctor's и сум задоволна многу.Не после секое миење, правам пауза ама кога и да ставам после кога ќе ја исфенирам косата навистина е убава...а да не зборам за другиот ден итн.Значи ни се скапи, а се стварно добри.И доста време траат, не се трошат брзо.
   
 16. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  И јас ги користам истите супер се :)
   
 17. eli.vaga89

  eli.vaga89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  И јас ги користам на Doctor's, 230 ден се во Зегин. Многу сум задоволна. Едно шишенце веќе 2 год го користам :D
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  јас моментално ги имам капките од Орифлејм, во жолто пакување. Мислам дека се идентични со тие зелените од Авон. Исто мирисаат, истата густина...баш исти се. Не сум нешто особено задоволна, следен пати ќе ги купам од Doctor's.
   
 19. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  од Аура ... сега засега .... имам цврсто влакно што лесно се оштетува :worried: и мислам дека се подобри за разлика од тие од Авон
   
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.072
  Допаѓања:
  56.298
  Пол:
  Женски
  Aura и мене ми се супер!
   
  На stayforever му/ѝ се допаѓа ова.