1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силиконски капки за коса

Дискусија во 'Коса' започната од shee, 3 јули 2010.

  1. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Не знам дали се гори повеќе косата ако ставаш силиконски капки пред пеглањето, ама сигурно знам дека се уништува пеглата. Затоа ставај на мокра коса, пред да ја сушиш со фен, или пред да ја фенираш, а можеш и после пеглањето.
     
  2. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Doctor's супер се :)
     
  3. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    порано ги користев на Валера и ги сменив за Докторс црните односно за волумен ко божем подобри но нема врска поубави силиконски капки од Валера здравје, на Аура и Клас не се лоши но Валера се врв!
     
  4. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас ги користев пред 3-4 години и ми беа ептен мрсни и не ми мирисаа добро. Си продолжив со зелените на Авон и не би ги сменила, супер се! :up:
     
  5. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Јас од кога знам дека почнав да ставам кашки на косава пред едно 5 години ги користам од Авон, прекрасни се, убаво мирисаат и имаат супер цена
    http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... 24&bih=677
    еднаш како за промена ги земав на Лореар, но ништо посебно истиот ефект како оние од Авон, само што бев посиромашна за 100 денари :))))
    http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... x=64&ty=43
     
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Бидејќи гледам дека многу од вас ги користат капките од Авон, да ве прашам: ја смениле амбалажата на капките или јас никако не можам да ги најдам во каталогот 01.01. - 20.01? :?: :?:
     
  7. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Сменета е амбалажата :)
     
  8. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894

    Амбалажата е иста, само сликичката е минимално сменета :wasntme: Инаку ги нема во каталогот 01.01. - 20.01, но ке ги има во наредниот и тоа баајги ефтини :rock:
     
  9. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    ^^ Оф леле, а јас се скапав барајќи, добро викам толку ли сум ќорава? :^) :^)
    Мразам така кога најкористените производи те ги има, те ги нема во каталозите, така ме зезаа со маската за фарбана коса. Идниот каталог обавезно ги порачувам.
     
  10. sweetGirl123

    sweetGirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    извинете ако бегам од темата малце, немам до сега користено никакви капки за коса,а ја пеглам цело време и премногу ми е изгорена,само и ставам маска Генера што викаат тека не била ич добра и дека повеќе ја оштетувала косата..Е сега тие капки како што можев да прочитам се ставаат после пеглање така? ии што помагаат точно?
    * иначе,многу ги имаат фалено другаркиве мои од Авон,цело време ми ги зборат :) :*
     
  11. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Пробај некоја друга маска, па ке видиш разлика. А капките помагаат за заштита на влакното од лоши временски услови, за помало електризирање на косата и заштита од оштетување (расцветување). Кога се ставаат капките пред пеглање на косата, помагаат за заштита од топлината, а кога се ставаат после пеглањето, помагаат за намалување на електрицитетот, иако ова второво кај мене не е баш така, зашто ми се витка испегланото :worried: Сепак е индивидуално, во зависност од влакното.
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Дали некој ги има користено силиконските капки што се продаваат во JUMBO околу 115-120ден се?
     
  13. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    Doctor's, супер се :)
     
  14. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mи ги донесоја овие од Mкд лани,и не се ни до пола потрошени,а и убаво мирисаат :) и убаво делеуваат на косата ;)
     
  15. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Сега ги користам Black (a всушност се сини).
     
  16. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Абе овие на Докторс подобри ли зе од тие зелените на Авон :?: Се двоумам од кој да земам.Гледам сега во Авон капките се намалени на 200 ден. Тие на Докторс колку се :?:
     
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас се што сум користела од Докторс било катастрофа, залудно потрошени пари :devil: .

    Има едни лилави Ликвид Кристал мислам дека се викаат и лилави се, многу се добри, а не се многу скапи ;)
     
    На lola-86 и interesna им се допаѓа ова.
  18. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Ма и овие од Авон не ми се ништо подобро |( Ај ќе побарам нешто трето, вака не бидува веќе :lol:
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    :D :D Ама лапсус лилави ликвид кристал и лилави се :D :D , сега гледам.

    И да се надополнам и тие од Аура не се добри, ја мрсат многу косата.
    Според мене, како што кажав и порано најдобри се од Лореал, даваат сјај и волумен без да ја мрсат косата, ама поскапи се
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    А нели е премногу по миењето да се става и силиконски капки и Глис ? Малку што ставам природни маски пред миење, па и после миење триста чуда..мислам дека е веќе вишок оптеретување :?:
    Јас ги потрошив силиконските капки но не сум задоволна од Авон зелените баш.Сега се двоумам какви да земам, или пак Глис да си купам.Некако многу ми се и двата :?: