1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силување

Дискусија во 'Психологија' започната од blond, 27 септември 2010.

 1. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Ја обрнав цела тема за секс и не го најдов ова никаде.
  Дали некогаш на сила сте имале секс?
  Дали сте се нашле во ситуација "за малку му избегав на манијакот"?
  Ве терал дечкото на сила?
  Ајде очекувам секакви коментари поврзани со оваа тема....
   
  На Oksa и Lolo5 им се допаѓа ова.
 2. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  17
  господе боже....па зарем мислис дека некоја ке пише "да јас сум силувана" цццццц
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Па зошто да не пише? Форумот е анонимен. Како што многу досега пишуваат во Брачни неверства така и овде.
   
  На Istata od vcera, Alex.T, La diabla и 7 други им се допаѓа ова.
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Па Боже мили, арно пиша Офф, се е анонимно...
  Јас ја отворив темата бидејќи немаше таква...
  ПОзз
   
  На Lolo5 и COollLady им се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Тоа е најодвратниот чин што може да постои и те обележува за цел живот. После тој гнасен чин тешко да останеш истата.
  Јас еднаш се најдов во таква ситуација на 14 години. Еден човек кого го гледав како татко сакаше да ме однесе во соба и почна да ме тегне, ама среќа успеав да побегнам. После тоа ми беше страв да кажам на некој, зашто мислев дека никој нема да ми верува, бидејќи он беше, наводно, среќно оженет, сериозен човек. Ама јас во животов толку не сум се тресела како тогаш.
  За таквите луѓе најстрашни казни треба да има.
   
  На SandraPink, Istata od vcera, Oksa и 20 други им се допаѓа ова.
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со Виножитка дека треба најригорозни мерки за луѓето кои прават нешто вакво!!! Цел живот девојките, жените се истрауматизирани заради некој болен идиот. Гнасно!

  Сум била во ситуација “за малку му избегав на манијакот„. Овој боелн човек ме селдел до пред влезот, цел пат и ме зграпчи за рака. Почна да ме влече, да ми зборува триста чуда со таков налудничав поглед... Не сакав одма да избегам и да влезам во влезот, зошто претпоставував дека ќе ме следи. Му кажав тивко дека ако не ме пушти ќе се развикам и ќе ги разбудам сите комшии, и тие ќе викнат полиција. Веројатно се уплаши и ме пушти. Ама срцето како ми лупаше тогаш...на најлошто помислив.

  Се и сешто има низ градов, ама тие најподлите и најзабеганите не е лесно да се приметат.
   
  На Oksa, Lolo5, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
 7. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Мислам дека тие луѓе треба да ги обесат јавно на плоштад без никаква грижа на совест...Казна не постои за такви идиоти,морони,педофили,болни во главата...
   
  На SandraPink, Lolo5, parksey и 13 други им се допаѓа ова.
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Баш ми е драго што вие што сте имале такво искуство, сте успеале да извлечете (народски кажано) жива глава...
  За разлика од некои други....
   
  На Lolo5 и Ekstaza им се допаѓа ова.
 9. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Имав само 14 години и имав дечко поголем од мене 3 години,го сакав и тој знаење,ама не сакав да имам односи со него,мислам се допиравме и се триевме ама не сакав да имаме секс затоа што сметав дека сум многу мала,една вечер додека се триевме наеднаш ме тргна накај себе и со сила ми го пикна ;( Уште истата вечер му реков да не ме бара повеќе од тогаш 2 години не оставав никој ниту да ме допри меѓу нозете.На 16 години да речам "ја изгубив невиноста" ама многу ми беше страв и се беше полека и нежно и ми течеше многу крв за разлика од тогаш.
   
  На Lolo5, IvanaJenner и smam им се допаѓа ова.
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Ред, и јас имав нешто слично искуство, на неполни 15, но не ми беше тој дечко :( туку само познаник...Познаник кој ми го уништи животот тогаш!
  Тоа се случи на први мај.Отидовме заедно до блиската продавница по вода.На враќање накај местото каде што бевме, ме завлече на една височинка, јас врискав, се дерев, плачев, го молев да престане, го преколнував...Но ми велеше ќе ми поминало се, ќе сум уживала...Аххххх солзи ми идат кога помислам на тој гнасен ден !!!!ПРОКЛЕТ ДА СИ !

  ГО колнам да му даде Господ женски деца и на неговите деца така да направи некој како што стори тој на мене.

  Аххххххх се каам само што не го пријавив во полиција...Но за среќа, со помош на една другарка која е единствената која тогаш знаеше за тоа, ми помогна многу...
  Конечно можев без кошмари да спијам, да се опуштам со дечко ми, по цели 4 години !
   
  На Alex.T и Lolo5 им се допаѓа ова.
 11. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  blond milo mi e so si go nadminala toa, sega i jas imam normalen sekusalen zivot pozz :)

  [mod-kirilica:ly5l2zjl][/mod-kirilica:ly5l2zjl]
   
  На Lolo5 и duhce им се допаѓа ова.
 12. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Блонд и мене ми е мило што си успеала да го надминеш тоа. И честито на храброста што проговори јавно за ова. Знај дека не си ни прва ни последна на која и се случило ова, само треба да се има сила да се продолжи понатаму. Верувам дека ти било многу тешко. Само не знам зошто не си го пријавила! Или барем да си кажала дома, таков со голи раце треба да се задави :devil:
  И темава баш е ОК, верувам дека многу ќе се препознаат во неа, само што нема да сакаат да проговорат за тоа.
   
  На Lolo5, fashionbaby и blond им се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Гнаса една! Убава клетва си му фрлила, само да го стигне. Ух значи косата ми се крева...
  Блонд мило ми е што сепак си успеала дапоминеш преку тоа.Треба храброст и се надевам дека понатаму во животот ќе те прати среќа :*
   
  На Lolo5, sj *O* и SimonaTino им се допаѓа ова.
 14. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717

  Не можев да кажам дома бидејќи тогаш со мајка ми не бевме во најдобри односи ( ниту со било кој член од поблиското семејство ), немавме никаква близина... А да отидев во полиција сама, немаше шанси!Ќе дознаеја сите, а не го сакав тоа!
  Со мала помош на една другарка, со моја голема упорност- успеав, не знам како но успеав !

  Еј уште се чудам како постојат такви гнаси на овој свет!!!
  Ни на најголемата душманка не и го посакувам тоа !

  П.С Глупчото кога го правеше тоа се дереше : Треба да добиеш менструација, па сега ти протече?!?! Ееееееееееј што си мислел појма немам цццццццц!!! БОЛЕН!


  А за совети сум отворена во секој момент... :*
   
  На Oksa, Lolo5 и Ekstaza им се допаѓа ова.
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.131
  Допаѓања:
  88.390
  Пол:
  Женски
  Со еден дечко одев 9 месеци. По 9 месеци се случи мојот прв пат, но не ми беше убаво, нормално за прв. Но и после неколку неможев и му кажав да не пробува ништо дури не посакам јас, се согласи. По некое време почна да напиња, но јас не попуштав. Еден ден ми се јави да одам кај него мајка му и сестра му многу сакале да ме видат. Отидов, немаше никој освен него. Го прашав каде се и ми рече ќе дојдат за 5 мин, но ја заклучи вратата. Почна на сила, да ме бакнува , соблака, се боревме, тепавме, викав јас, викаше и тој уште колку треба да ме чека. На крај го удрив по интимниот дел и полусоблечена ја отклучив вратата и излегов. Трчав накај автобуската, трчаше и тој. Среќа одма ми дојде автобус. Го одбегнував долго време, бевме заедно пред другите, но меѓу нас немаше ништо. Криво ми е што после тоа бев со него уште долго иако не смееше да ме допре. Знам дека се каеше за тоа што го направи, но неможе ништо да го избрише тој спомен.
   
  На Oksa и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Мене ме престрашува фактот што многу девојки се злоупотребувани од дечковците. Се повеќе и повеќе се сретнувам со некои случки кога девојка е силувана од дечко и!! :x
  Одвратно, и загрижувачко.
   
  На Istata od vcera, Lolo5, parksey и 5 други им се допаѓа ова.
 17. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Да точно !!! Тоа е нешто најодвратно !
  Штета што многу од девојките немаат храброст да го пријават во полиција случајот...Не се плашите, никој нема да ве осудува, само оној што ве повредил ќе си го добие она што го заслужува.. Не дозволувајте цел живот да се каете како мене што не сте го пријавиле и не сте го сместиле таму каде што треба !
   
  На SandraPink, Lolo5 и JuLleE им се допаѓа ова.
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.011
  Допаѓања:
  198.823
  Пол:
  Женски
  Силувањето е нешто навистина одвратно, заедно со педофилијата (која исто е еден вид на силување, со таа разлика што децата најчесто и не се свесни што им се прави). Одвратно е тоа што некој ја користи сопствената сила да се изживува и силум да го добие она што сака. А најлошо од се е тоа што обично жените премолчуваат, не од друго, туку поради мислата дека ќе бидат осудени од околината. Демек, сама си го барала. Како да не?! Ако некоја облекла сукња или деколтирана маичка, не значи дека си го бара. Ме нервираат таквите предрасуди.
  Ако некому му се дига само што ќе види женско, таа и да е во бурка облечена, тоа нема да го спречи да ја силува (секако, ако се работи за таков човек). А жалосно е што во склоп на семејното насилство, силувањето е доста често и жените немаат храброст да го пријават насилникот - заради тоа што мислат дека ги сака, па затоа го прави тоа :x
   
  На Lolo5, Indiegurl, Ekstaza и 12 други им се допаѓа ова.
 19. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  За таквите електрична столица и крај!Во мојот крај кој што е патем мал па се се дознава,и да се случи нешто такво жртвата нема да го пријави.А доколку некогаш стане збор за мене јас прво би платила да го претепаат,да му го уништам животот а после затвор!ВО СЕКОЈ СЛУЧАЈ,нема пододбра правда од која ние самитѕе им ја даваме на тие што не повредиле и го заслужуваат тоа. :|
   
  На Lolo5, Ekstaza, mon4i91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717

  Ми даде добра идеја како да му се одмаздам ]:)
   
  На Lolo5 и sj *O* им се допаѓа ова.