1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силување

Дискусија во 'Психологија' започната од blond, 27 септември 2010.

  1. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.932
    Пол:
    Женски
    http://www.plusinfo.mk/vest/76559/Ja-ud ... etnichkata

    http://www.mkd.mk/90112/crna-hronika/sk ... icki-vago/

    Значи ми се гади :@
    Објавуваат на вести некакви си глупости, и протестираат за истите, па донесуваат некои глупави закони наместо да се превземи нешто за ова, секој ден ли ќе читаме за вакви болесници?!
    Па дај нека ги кастрираат или доживотна казна, што туку им даваат 2-3 години во затвор и потоа кога излегуваат истото го прават, како кучиња од синџир пуштени! :@
     
    На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.604
    Допаѓања:
    8.854
    Пол:
    Женски
    незнам веќе што се случува со светот,силувањето на младата индијка беше потресна вест,и за жал девојката почина како последица на бруталното силување ;( /
    секој ден се прашувам како нема некој да ги заштите жртвите на сексуално насилство,многу грозно е и ако не се превземе ништо,силувањата ќе стануваат се почести :x
     
    На homealone му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Силување...? :puke: Грозно ми е (фала богу)!!
    Многу ми е жал за тие што го преживеале тоа.

    *Во Индија на секоја 21 минута се силуваат нови 6 жени! :worried:

    Сторителите, според мене не заслужуваат живот!! :@
     
  4. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Итна кастрација за таквите гнасни монструми. Да имам некоја си моќ (што за жал ја немам) има све живо такво да се исфати да се земе на сред центар да им се пресечат да крварат до смрт и да се запалат живи да се мачат. Ги осудуваат 30 дневен притвор, по 2-3 години ги пуштаат и бетер се. Море мамата нивна да им ја... Уффф ама се нервирам кога ќе прочитам вакви работи. Просто се ежам. :@ :tmi:
     
    На senza.parole, SimonaTino, CharmedGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. andjela.p

    andjela.p Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Би им го направила истото како гланиот лик на Law abiding Citizen што му направи на типот што му ги уби жената и ќеркичката, плус и ја силуваше ќеркичката. Најјако е што му става адреналин за да ја осеќа болката уште поинтензивно. Само тоа за таквите :)

    http://www.youtube.com/watch?v=J6l5-Rup-D4
     
    На SimonaTino, Spidy, lana.del-rey и 3 други им се допаѓа ова.
  6. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Најлошото нешто што може да и се случи на една особа.
    Незнам какви се тие луѓе што го прават тоа..без чувства. :fubar:
    Да имав некоја дозвола сите ќе ги пукав во глава.
     
  7. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    за тие таквите ако го имате гледано филмот i spit on your grave да молат за секунда живот и ич милост да не почувствуваш кон тие гадови. Да се спаси светот од тие монструми ]:)
    идиоти :x
     
    На Claire и connie им се допаѓа ова.
  8. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.765
    Допаѓања:
    4.588
    Пол:
    Женски
    Предлог од мајка ми - бесење на сред плоштад. Сосем заслужено за тие ненормалните. Море прво кастрирај ги, па обеси ги, да не му текне на некој веќе. Да, таквото нешто би значело враќање низ вековите ама болниот ум не заслужува правилно судење и демократија. Никаква правда за него. Ама ете, тоа не е изводливо и секој ден ќе си умираат силувани жени, или од повреди или ќе се штрамнат кутрите ако воопшто преживеат. Најлошото нешто што може да и се случи на некоја жена. Се згрозувам кога ќе прочитам за нешто такво. :doh:
     
  9. flowerred

    flowerred Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    34
    Таа случка пред четири години кога имав 16 години..не сакам воопшто да се потсетувам на тоа.Тој имаше 30 години (проклет да е) одевме во исто кафуле секоја втора ден скоро се среќававме па со тоа имавме и кратки разговори здраво,како си?..Тогашен дечко (сега бивши беше келнер тука) и нормално манијакот знаеше.Една вечер појдов сама во кафулето тој ме викна надвор демек сакал нешто да ме праша,ние зборувајќи така и одевме полека и одеднаш кога стигнавме на место каде што немаше никој велејќи ми ''како можеш со дечко ти да го правиш ова ќе го правиш и со мене'' почна да ме бакнува и знаете понатака..ете оттогаш не верувам на машко и сега последното се впуштив во отворена врска и таа заврши.. :(
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.604
    Допаѓања:
    8.854
    Пол:
    Женски
    девојко навистина ми е жал :( ,но тогашниот дечко како изреагира,нели знаел дека треба да дојдеш во кафичот?и со кој памет ти отиде да се шеташ наоколу со тип кој едвај го познаваш :^) ?не те обвинувам,бидејќи секому може да му се случи.го пријави ли случајот во полиција?
     
    На homealone и joana18 им се допаѓа ова.
  11. flowerred

    flowerred Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    34
    Не беше тој во кафичот таа вечер,никој не дозна за тоа ете таква е околината тука поинаку ке ме гледаа после тоа само најблиската другарка знае ..а за тоа што му верував толку на тој човек после само едно здраво за тоа ЈАС СУМ ВИНОВНА мислев од него ќе извлечам некоја информација за дечко ми (дури и размислував тогаш да платам луѓе да го претепаат) ама со 16 години не бев спремна ни на тоа :/
     
  12. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.992
  13. Andromaster

    Andromaster Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    66
  14. macula.93

    macula.93 Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Кога ќе слушнам дека некоја силувале просто се ежам ;( не ми е јасно како можат тоа да го прават :fubar: леле кога само ќе ми текне на едно видео што го гледав на интернет..мислам беше во каиро групно силување на плоштад-причината била зошто женските се бунеле незнам во врска со што ;( имаат ли тие,ќерки,сестри???? па што прават така,само за нив е долго и болно измачување,за секоја солза пролеана да патат до крајот на животот...што се однесува на тие ова што го поминале,издржете девојќи,проговорете за тој што ви го направил да го дознаат каков е и за да можете да продолжите понатаму,знам дека е тешко но со блиски пријатели и семејството до вас ќе ви биде полесно!
     
  15. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.952
    Допаѓања:
    12.373
    Пол:
    Женски
    Никој не треба да доживее нешто вакво, ама ако нешто ви се случило, колку и небитно да ви изгледа, треба да се каже на некого. Може една девојка пробал да ја гушне, да ја штипне, да ја бакне, таа го одбила. Што ако наредната од страв не мрдне, или нема сила да се одбрани?
    Разбирам дека е тешко отворено да се признае дека нешто лошо се случило, ама ако со тој разговор спасите барем една девојка да не пројде низ истото, мислам дека вреди. Па макар и само 3 години да отиде во затвор тој манијак, којзнае колку може да нападне во тој период... :(

    А во однос на некои мислења што ги прочитав дека "некои сами си го бараат", па јас гола да искочам од дома, секој нормален човек ќе мисли дека ми фали нешто во главата, а не дека сакам да ме злоупотребат :fubar: Јас лично сум донекаде машкоданка, и освен долги нокти секојдневно не се замарам да бидам дотерана, грлата сум и не делувам на нежна девојка, ама сакам да се облечам убаво и обожавам високи штикли кога излегувам. И зошто сум се потрудила да изгледам женствено и имам тело кое сум го облекла во тесно фустанче, значи дека си го барам??? Ма само нека ми дојде некој, има 15 см штикла низ ушите да му ја ставам :D
     
    На MarchelineAmaru, SimonaTino, ilipili и 3 други им се допаѓа ова.
  16. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.992
    http://guru.mk/pregled/siluvana-devojka ... a-facebook
    За жал многу од девојките не можат да преминат преку тоа и се ослучуваат да посегнат по својот живот или пак се дистанцираат од се и тоа влијае врз нивниот понатамошен живот.Не можат да водат љубов со друго момче и чувствуват одбивност и страв. Има многу болни мозоци кои што не размислуваат за животот на тие што ќе им го уништат.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lepor.Lepos

    Lepor.Lepos Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    21
    flowerred, и мене ми се има случено нешто слично... само што јас успеав да избегам пред да биде направена штетата. после добра тепачка, го бутнав и шпринт подалеку од него.
    И јас така размилувам да кажам на некој да не биде неказнет, и коа се одлучив за као демек за еден човек од доверба ... ми кажа е деее па и ти па, жена му не му дава веќе, нормално е тоа. :^) тука ми умре желбата за кажување.
     
  18. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    flowerred оваква случка имаше сестра на моја пријателка и тоа на уште полош начин...пријател на нивниот татко,искористувајки ситуација дека е таа сама и се случува тоа што се случи...иако тој си одлежа затвор, а девојчето секогаш беше обвинувано :fubar: на крај се затвори во себе во некој нејзин свет....едно време веќе не беше ни во градот да речам години пред некое време се врати...таа е сега мажена има и детенце некои 4 или5годинки прекрасен синче ,но кога ке ја погледнеш таа умира кога оди кај нејзините во посета...таа никогаш не си прости себе бидејки и самиот татко ја обвинуваше...зошто?...бидејки таткото се срамеше,да признае дека секоја џукела не се прима дома....сепак се радувам за А..... што успеа да преброди и да започне живот па дури и прекрасно синче има....
    Ова е пример кој за жал е вистинит,но бар поучен таа успеа да се издигне и да створи дом,можеби никогаш нема да заборави...но барем не потклекна затоа обиди се полека да си веруваш себе потоа ке биде се во ред
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  19. flowerred

    flowerred Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    34
    Треба некому да се каже додека не е касно или додека се има докази,кога ке помине извесно време веќе се е залудно,а голема штета е да шетаат такви манијаци низ град :x Мене на извесно време ми се повторува тоа како во сон иако пробувам да живеам сосема нормално таа мисла сепак е тука и затоа не сакам воопшто да се присетувам и да пишувам за ова ..и навистина ми е жал за сите кои го имаат доживеано ова
     
  20. moonchild1

    moonchild1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    8
    flowerred штом поминало време веќе нема докази како тоа може да се докаже.

    Жал ми е за твоето болно искуство. :( Јас да сум на твое место би направила типот да зажали. Најозбилно. Не знам како, ама не би оставила да остане така. Требало да кажеш на родителите, ако решиш да не поднесуваш тужба. Барем ќе знаеш дека тие ќе те поддржат што и да одлучиш.

    Сите кои биле силувани не треба да се плашат дека ќе бидат етикетирани. Луѓето ќе зборуваат и ќе не гледаат со други очи, ама важно е некако да се дојде до правдата, да си плати за тоа што го сторил.

    Lepor.Lepos да сум на твое место, на тој што ми рече дека жената не му давала, нема веќе никогаш да му прозборам. :|