1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силување

Дискусија во 'Психологија' започната од blond, 27 септември 2010.

  1. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.276
    @Marick14

    Да ти го опне некој домаќински двеста килаш батка со бабачко како би се осеќал?
    Чисто информативно прашувам. :)

    Не праи математика со темава. Не постојат предизвикувач(к)и кои ,,си го бараат''. Тоа се само изговори со кои се служат силувачите.
     
    Последна измена: 2 декември 2015
    На Lolo5, joy1, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Тебе профилната слика кога ти е јидов, се уплашив а не пак да се сетам. :x
     
  3. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Marik be a mislev pametno dete si (facepalm)
     
    На joy1 и kim.k им се допаѓа ова.
  4. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.270
    Пол:
    Женски
    Признавам дека те испровоцирав и земам 30% кривица за сѐ што ќе сториш.
     
    На okcenzi, Nausicaa, joy1 и 7 други им се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.710
    Допаѓања:
    35.085
    Пол:
    Женски
    И силуваните се нечии деца. Не знам какви се тие луѓе што се осмелуваат да силуваат. Се согласувам дека тоа се болни. Што им згрешиле силуваните на тие болни умови. Треба да си психички растроен за да направиш такво нешто. Најчесто силувачите биле жртви на таква работа како помали.
     
  6. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.909
    Пол:
    Женски
    De ke te prasam nesto,ako si zenet izvini no premnogu provociras.Sto ke pomisles,kazes ili napravis ako ja siluvaat kerkati? Na prethodniot post ne mi odg a zas nez,a gledam na dr postovi se silis,kazi sto bi napravil ako nekoj go siluva plodot na tvojata ljubov?
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.924
    Допаѓања:
    218.743
    Пол:
    Женски
    Сметам дека малку ја претеравте со коментарите, излишни се.
     
  8. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.467
    Пол:
    Женски
    @Marick14 озбилно немаш што друго веќе да кажеш па реши слики да коментираш?
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.725
    Допаѓања:
    14.321
    Пол:
    Женски
    Дечко, оди филозофирај на други теми, не тука. Каде со твоево дебилно размислување?!
    Никогаш не сум напишала на форумов околу тоа, а и многу малку луѓе од мојот живот знаат за случката. За среќа не бев силувана, ме спаси случајниот минувач, инаку не знам што ќе се случеше. Да, имав 15 години, но не носев штикли, минич и танга, туку пошироки фармерки, дуксер и патики. Не бев нашминкана и косата ми беше заврзана. Не одев провокативно, туку брзав за дома. Со што јас го испровоцирав лудакот- не знам! И уште повеќе не знам зошто ти го пишувам ова, кога еве почнувам да се тресам кога се присеќам.
    Внимавај друг пат кога тресеш проценти од ракав, посебно на вакви чуствителни теми. Некој цел живот носи трауми и се прашува ЗОШТО? Со што јас го испровоцирав, што направив?
    Со месеци навечер сама не излегував и имав кошмари.
    Ги избегнувам темиве и не знам зошто воопшто отворив и кај налетав на тебе. Чукни си ја малку главата и размисли и друг пат внимавај што и каде коментираш и задржи си ги процентите за тебе!!!!
    И слободно нека ми го извришат мислењето ако мислат дека има навреди, ама не можев а да не ти пишам. Згрозена сум што некој мисли вака, а поготово маж што може утре ова:" самата беше крива" ќе му биде оправдување за своите болни постапки.
    И последен едит: познат ми беше твојот ник, видов дека и друг пат нешто сме дискутирале. Да не ме сфатиш дека сум те фатила на пик, туку ете случајно излезе дека во повеќе теми не ни се поклопуваат мислењата ( ЗА СРЕЌА, не би сакала да размислувам како тебе).
     
    Последна измена: 3 декември 2015
    На LaraSolare, kjukli, zekzeki и 13 други им се допаѓа ова.
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас си искажав мое мислење. А твоето мислење кое е не ме интересира. :nod:;)
     
  11. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.909
    Пол:
    Женски
    Cekam uste
     
  12. jacqueline.s

    jacqueline.s Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    4.097
    Допаѓања:
    20.197
    Пол:
    Женски
    Море, торко.... не кажа девојката мислење туку искуство. Не туку се инаети, глупаво изгледа!!!
     
    На candy.cane, okcenzi, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  13. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.909
    Пол:
    Женски
    :clap::rofl:
     
    На cresa-jagoda, joy1, jacqueline.s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    За грев си, оди жити се изгуби се од форумов....прво гледаш дека е женски форум, второ во секоја тема многу паметен се правиш а врска си немаш од животот, трето ама ич не си пожелен никаде по темиве. (како не примети досега сам?) И четврто стварно изгуби се од вакви теми, на живци одиш по сите и не знам како не ти е срам вака да пишуваш. Чукни ја малку таа главата празна....ни грам мозок немаш.
     
    На kjukli, macka91, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.909
    Пол:
    Женски
    Pa ako ima mozok i ako e pameten ke mi odg a ne samo like da stisne :D
     
    На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Не очекувај дека некогаш би ти одговорил....пишува глупости по сите теми (буквано по сите), од ракав тресе проценти и некои слични тотални глупости, и ќе го снема зашто не знае што да возврати на сите тие глупости што ги пишал, едноставно нема што да се додаде.
     
    На okcenzi, Idealista и butterfly* им се допаѓа ова.
  17. Idealista

    Idealista Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    551
    Пол:
    Женски
    НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ШТО ПРОЧИТАВ. Сакаш да кажеш дека 10 годишни деца што се силувани од психопати силувачи, они се криви? Педофилија е тоа, да, но секс без согласност во секој случај е силување. Кога сме веќе кај женските што се облекуваат провокативно, нормално сакаат да привлечат внимание (кој не сака, реално) но сигурна сум дека не сакаат да бидат силувани, НИКОЈ не сака. Знаеш колку мажи се силувани? И они се облекуваат провокативно? Ти се молам не пишувај глупости без врска колку само да си зголемиш број на мислења. Ако не, ајде ние женските ќе се завиткаме во шамии од глава до пети зошто некои напалени психопати неможат да си ги контролираат хормони па да не не силуваат. Успат сликава:
    [​IMG]
     
    На kjukli, Mhhm, XMaN и 10 други им се допаѓа ова.
  18. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.909
    Пол:
    Женски
    Za nego onie devojki sto se ubavi,so sexi telo i sto sakaat ubavo da se oblekuvaat tie provociraat,pa normalno nema na 20god da se oblekuvaat ko babi zaradi nekoi si bolni umovi.Dr pat koga ne ti e sposoben g... gospodine ne pisuvaj na temi na koi nemozes da se odg
     
    На Idealista му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.725
    Допаѓања:
    14.321
    Пол:
    Женски
    Точно дека можеш мислење да си кажеш, ама јас ти кажав едно болно искуство што аргументирано го побива твоето мислење. Видов по темиве дека само провоцираш и после се забавуваш кога читаш како се крева фама околу твоите глупости. Мислев дека ќе разбудам малку човечност во тебе, бидејќи си син на мајка, еден ден ќе бидеш сопруг и можеби татко на ќерка. Очигледно не си човек со емпатија кон другите и имаш профил на "закоравен криминалец" ( прочитај ако те интересира што тоа значи, иако не верувам дека ќе се заинтересираш) затоа што за тебе само ти и твоето мислење е ОК, а сите останати не се добри.
    Не би одговарала пак на твоите провокаторски постови ( жените не треба да возат, муслиманите треба да умрат, силуваните се самите криви), а истото би им го препорачала и на останатите феминки, па може ќе ти текне да си одиш од сајтов и да ги искажуваш твоите психопатски ставови на друго место, а не вака засолнет позади никнејм пред компјутер!
     
    Последна измена: 3 декември 2015
    На kjukli, slobodka, okcenzi и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.027
    @Marick14, се испишаа 4 страни бурни реакции на твоето мислење и притоа никој не се согласи со тебе ниту ти го поддржа ставот- нели е крајно време е да прифатиш дека грешиш? Не е ова дебата во стилот на „атеизам наспроти религија “ или „сдсм наспроти вмро“ па ајде сега ќе дискутираме што-како, туку факт е дека вината за силувањето 100 % лежи во силувачот а 0% во жртвата!
     
    На joy1, kjukli, okcenzi и 5 други им се допаѓа ова.